Viera Starychova
06.10.15,15:49
Pred týždňom som krivo stupila a RTG ukázal zlomeninu fib malleolu Weber B s min.posunom /členku pravej nohy/ . Mám sadru po koleno ao týždeň mám kontrolu. Budem vďačná za každú dobrú radu, či už babkine alebo vaše - domáce recepty alebo z lekárne. Urobím hocičo pre čo najskoršie uzdravenie aspoň do takého stavu, aby som mohla čo najskôr nastúpiť do práce. Je to pre mňa existenčný problém, musím byť práceschopná do 2, max.3 týždňov, inak môžem prísť o prácu.
buchač
06.10.15,13:53
Na rovinu ?

Prídeš o prácu, prídeš.........
jslancik
06.10.15,14:04
ako vyliečiť zlomeninu? a čo najskôr? zlomeninu neoblbneš nijakým spôsobom. Môžeš ju jedine zhoršiť či spomaliť hojenie. Práve snahou o urýchlenie.

A je to noha, potrebuješ ju na chodenie. Ruka by bol možno iný prípad.

Mimochodom, počas PN o prácu prísť môžeš iba vo výnimočných prípadoch, napr. skúšobná doba.
veronikasad
06.10.15,14:11
mýliš sa, ak je ešte v skúšobnej dobe, o prácu prísť môže aj počas PN-ky.
korela
06.10.15,14:44
Aj keď to nemáš teraz jednoduché, tak vydrž, nohy ťa budú nosiť do smrti. Mama si zlomila nohu v členku trieštivo v Špind. Mlyne, bola s vnúčatami cez prázdniny, tiež iba zle stúpila na trávniku, tam ju aj ošetrili. Ale tamojší ortopéd jej povedal, že chce byť pri tom, ak sa bude dávať sadra dolu. A veru aj z Prahy (bydlisko) za ním išla. Píšem to aj z dôvodu, akú nadštandardnú starostlivosť jej ten lekár poskytol, to bolo dávno pred 89, a ešte, že sa to zrástlo bez následkov. Dodržovala všetky pokyny.
korela
06.10.15,14:47
Zlomenina zápästia, ak ho pri sadrovaní vyosia, nedá sa s tým nič robiť, aspoň čo viem, tak v staršom veku. Neustála bolesť a tá ruka chýba, nedá sa používať ako predtým.
buchač
06.10.15,14:51
Urobím hocičo pre čo najskoršie uzdravenie aspoň do takého stavu, aby som mohla čo najskôr nastúpiť do práce. Je to pre mňa existenčný problém, musím byť práceschopná do 2, max.3 týždňov, inak môžem prísť o prácu.

Ty si odhodlaná urobiť všetko, čo sa len bude dať...a neberme do úvahy teraz tú prácu a tie spomínané následky.
Horšie to je-bude so samotným organizmom. Záleží od veku a iných aspektoch...kde a ako došlo ku zlomenine.

Sádra sa dáva na tých 4-6 týždne. Potom už "LEN" rehabilitácia na spevnenie ksotí a aj svalov.
Samotná PN trvá 8-12 týždňov... viac
https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=http://www.vpl.sk/files/file/XXXIIpdf_prednasky/5_zlomeniny%20clenka.pdf

Len "smiešne" podvrtnutie-vykĺbenie členka spôsobí takú garazdu. že trvá aj 3 týždne, pokiaľ sa dá ako tak do poriadku.
Takže si dovolím tvrdiť (moje členky toho zažili dosť-šak šport), že tak rýchlo to teda veru nebude.

Ale ak si frajerka a šéfstvo uznalé, tak sa interesuj, čo budeš môcť chodiť do zamestnania so sádrou. Po jej zložení budeš chodiť na rehabky, či aj to bude akceptovať.

Už ide len o to podstatné...čo všetko na to "povie" noha-členok...lebo ten bude určite protestovať...a občas sa pripomenie, to si píš.
Moje kotníky by som prirovnal k dr. Iľkovi a dr. Jurčovičovi...dopredu hlásia zmenu počasia...;) :rolleyes:
arizona
06.10.15,15:22
Nepotesim ta ani ja . Zlomena kost potrebuje cas,aby sa zrastla. Odporuca sa jest vela ryb a mliecnych vyrobkov. Jogurt,tvaroh,smotanu atd.

Ale cas sa neda posunut...aj rehabilitacie mozes zacat az ked bude kost zrastena.
Aj ked je to teraz pre teba asi zla situacia,nesnaz sa zacat chodit skor,ako odporuci lekar. A nohu zatazovat postupne. Lebo si mozes sposobit komplikacie,ktore ti mozu neskor narobit dalsie problemy .Nozicky si treba chranit setrit,nosia s cely zivot
Nandrolon
06.10.15,15:29
Mal som tu prispevok, vymazal som ho...
Hlavna otazka, na akej prac pozicii pracujes? V kancli? Pri stroji?
korela
06.10.15,15:31
Nemôžeš sa dohodnúť na práci z domu? Ak by to bolo iba trochu možné. Známa chodila s taxíkom do práce so zlomeninou členka, (čoskoro po nástupe na nové miesto, aby si ho udržala). Ale nemala to až tak ďaleko, aby ju to finančne zničilo.
A ty sa pokús nestresovať, nech sa ti to pekne hojí.
Nandrolon
06.10.15,15:43
Tazko povedat ci cely zivot, nakolko nevieme kolko ma rokov, bez urazky...
Aj samotni lekari inac pristupuju k 60tnikom ako k 30nikom.
Tym sa nechcem nikoho dotknut, treba mat spravne urcene priority. Uz som pocul pripad, kedy 70 rocny dedusko sa dozadoval titanovej protezy bedr. klbu, nic v zlom, ale som rad, ze ho poslali s tym kade lahsie. Ak mu to plati poistovna, ta ma presne tabulky, kedy sa aky material pouziva, a v teho veku titan, iba ak si ju sam zaplati...
korela
06.10.15,16:20
No, doba sa mení. Otcova kolegyňa počas vojny pri bombardovaní otvorila dvere bytu a vykročila do prázdna, letela tri poschodia, zlomená chrbtica, operovali ju Američania, dali jej tri kusy zo zlata. Ak by mal niekto pripomienku hlavne z lekárskej obce, tak ako dieťa si pamätám číslo tri, išlo o driekovú oblasť a dúfam, že išlo skutočne o celé stavce. Ale sama si neviem predstaviť, či je to možné.
Nandrolon
06.10.15,16:22
Zlato? To je velmi makke, pochybujem...
korela
06.10.15,16:26
Chodievala k nám na návštevu, často o tom rozprávala, zlato určite. Iba neviem s určitosťou tie "súčiastky".
Nandrolon
06.10.15,16:33
Pisal som iba ze pochybujem. Mozno to neboli stavce, ale nejake suciastky, kde je potrebny maksi material...
misomiso
06.10.15,16:42
Vitamin D + kalcium. Pohybove aktivity inch casti tela pomozu krvnemu obehu, a tak telo vie lepsie dostat do tkaniv potrebne ziviny.
Nandrolon
06.10.15,16:51
Inym slovom Caltrate plus... Este by sa dalo cosi hormonalne, ale troska pre inu kategoriu ludi...
kaivorus
07.10.15,17:31
myslim si, zebybolo vhodne dat K2-D3
bettylou
08.10.15,05:20
Veľa robí správna výživa s vyššími hodnotami vápnika, Dvit, želatina, teda materiály, z ktorých sa tvoria nové tkanivá
Viera Starychova
08.10.15,17:08
Určite. To som mala na mysli, keď som chcela radu na urýchlené hojenie zlomeniny. Babské recepty alebo modernú výživu, či nejaké dobré skúsenosti s niečim čo nepoznám atď.
Dozvedela som sa a idem skúsiť užívať Mumio-Shilajit/čierny zázrak - je to čierna melasa-účinné minerály spod Himalájí. Už som aj o tom kedysi počula, že je to vynikajúce a nielen na kosti. Má veľa vynikajúcich účinkov.
V lekárni mi poradila známa magistra Wobenzym -vraj nevyhnutný pre vrcholových športovcov. Tak uvidím, ale dúfam.
Dáša_
08.10.15,19:33
Moja babka, keď zlomila ruku, tak robila vaječný likér. Celé domáce vajcia sa v pohári zaliali citrónovou šťavou. Keď sa škrupina rozpustila, tak sa to celé precedilo a zmiešalo s alkoholom. No a potom pravidelne po kalíšku.... Neviem, či bol nejaký presný pomer, do 5 litrového pohára proste uložila na dno vajcia, koľko vošlo. Citrónov bolo treba dosť tak aby to celé bolo ponorené. Vajia tuším aj trohu obracala. No a alkoholu priměřene.... Ale až po rozpustení.
babka - ježibabka
08.10.15,19:49
Súhlas. U nás to tiež jedna pani bylinkárka odporúčala. Niekedy dávno bol dostať v lekárni neviem presne, ale zdá sa mi, že sa to volalo Biomin H, prášok z vaječných škrupín.
Ak to máš opuchnuté, obklad z vína, alebo ak máš známeho vínara, tak ešte lepší z vínnych kalov.
Nandrolon
09.10.15,02:01
Akurat si o tom wobenzyme precitaj rozne clanky, lebo je to velmi zastaraly doplnok s nizkym enzymatickym obsahom. Niektori sa dokonca priklanaju az k nazoru, ze je to placebo s brutalnou reklamou. Nieco ale ma do seba, sam som v 2011 vyuzival to najvacsie 800 tabletove balenie... Prve dni sa uziva tusim az 30 tabliet denne
Viera Starychova
09.10.15,05:07
Určite by som našla rôzne články, len ťažko sa rozhodnúť potom, že čomu uveríš, keď nie si dostatočne odborne zdatný. Niečomu musíš veriť, keď si v núdzi. Ale dôležitá otázka je, že či Tebe pomohol.? Dozvedel si sa aj o inej, možno lepšej možnosti?
Nandrolon
09.10.15,09:05
Či mi pomohol to neviem, tie problémy, ktoré som vtedy mal zostali aj po jeho využívaní, spontánne odzneli až za pár mesiacov/rokov...
Výživou som sa v minulosti dosť zaoberal /športovou/ takže aké-také poznatky mám.
Priamy ekvivalent som síce nenašiel, ale dopátral som sa k preparátu bromelain and papain.
Daný preparát treba rozobrať "nadrobno" teda pozrieť sa na spektrum enzýmov, ktoré obsahuje, potom zistiť, ktoré sú tie hlavné a podľa toho sa pozerať po iných preparátoch s daným zložením.
Hlavné enzými wobenzymu sú bromelain a papain...
Tie ostatné sú bežné a takisto ich obsahuje aj pancreolan bežne dostupný...
http://www.mojezdravie.sk/bromelain-papain/ toto som mal v zálohe ako náhradu wobenzymu. Ak by som zistil nejaké radikálne zlepšenie po využívaní tých 800 tabliet wobenzymu, chcel som potom pokračovať s týmto preparátom, ale nedošlo k tomu...
Ešte zopár linkov k wobenzymu
http://adaptogeny.cz/versa/folkloro/wobenzym-pravda-nebo-podvod-1426.aspx
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=394
http://www.wobenzym.sk/verejnost/informacie-o-lieku/tabid/134/Default.aspx
lujza.j
09.10.15,09:26
Na wobenzym mam normalne alergiu ked to niekto odporuca....to je na vsetko asi aj nova ruka noha narastie .....vrr.....este aj onko pacientovi.....
Nandrolon
09.10.15,09:29
Ja tiež, to je dôkaz sily marketingu... Pancreolan + super papain a bromelain a nemusíš žrať 30 tabliet denne, ale iba 2-3, účinok NÁSOBNÝ oproti wobenzymu...
lujza.j
09.10.15,09:36
Niektore "sily" su dost otravne....v tomto pripade je brutalna ......bromelain...si žerkam iba tak.
a to mega davkovanie....z tolkych tabliet sa kto neposerie:eek:
lacotinka
09.10.15,09:47
Buchy.
Pár mesiacov som robil v 1 firme
a konateľ bol taký "nenahraditeľný", že sa do roboty dotrepal asi 3-4 dni potom, ako mu zošróbovali stehennú kosť
(bol sa lyžovať , treskol, zlomil :D )
Nandrolon
09.10.15,10:17
No, toľko tabliet dávaš práve preto, že sú "málo účinné"...
Na čo dávaš ten bromelain a konkrétne aký prípravok?
Či myslíš že rada ješ ananás?
zabu
09.10.15,10:46
v pondelok som bola v cakarni pri ambulancii chirurgie a jeden pan odporucal liek Mumio - v lekarni by mali vediet co to je. Vraj je to specialny vapnik. Ze ho telo lepsie vstreba ako ine tabletky vapniku. Viac sa ma nepytajte mam to len z pocutia.
Nandrolon
09.10.15,10:59
len dúfam, že to nie je niečo takéto http://mumio.sk/co-je-mumio.html
misomiso
09.10.15,11:52
Mumio je najsilnejsie prirodne antibiotikum. Taliban si s tym celkom vystaci pri hojeni vsetkych ran aj v nesterilom prostredi. Sam ho pouzvam, vyliecil som so dokonca inak neliecitely zapal oka. Ale na zlomeninu pochybujem, ze to bude mat nejaky ucinok. Ked som cital povodny letak, s ktorym Mumio zacali dovazat k nam, tak tam spominali dokonca ucinky na rakovinu, ale tam ide myslim iba o nepodareny marketing. Do rany nepoznam nic lepsie, ale inak by som na to velmi nespoliehal.
JankaO
09.10.15,13:25
makový olej
zabu
09.10.15,16:40
pan len hovoril, ze to je dobre na kosti, nie ze bude hned fit. sam ze to pouzival ked mal tazku zlomeninu zapestia.
Viera Starychova
09.10.15,17:13
ahojte, tiež by som chcela vedieť ako a na čo sú dobré tieto jednotlivé lieky a hlavne ako spolu účinkujú na urýchlenie hojenia zlomenín. Ani mne nejde do hlavy prečo sa užíva Wobenzym v takých veľkých dávkach.
Viera Starychova
09.10.15,18:28
Aké sú poznatky o makovom v súvislosti s hojením zlomenín?
Viera Starychova
09.10.15,18:40
Prečítala som si doporučované info od Nandrolona a skutočne je mumio zrejme najdôveryhodnejší a najčistejší produkt na môj zlomený členok a aj na veľa ďalšie, aj vážne zdravotné problémy. Som človek s dobrou intuíciou a toto ma fakt oslovilo. Spomedzi všetkých ostatných doporučovaní mu verím. Už som sa s ním kedysi stretla pod ľudovým názvom "čierny zázrak" z Himalájí a vtedy vyzeral ako čierna vazelína. U tejto firmy sa mi zdá oproti ostatným "medikamentom" aj celkom v dobrej cene.
misomiso
10.10.15,07:23
Netrba sa potom nechat odradit chutou. Mumio chuti ako pripalena zdochuta mys.
lujza.j
10.10.15,10:21
Viera Starychova
10.10.15,14:34
Pozrela som si doporučený web-mumio od Nandrolon a dozvedela som sa o mumio, že má veľa vynikajúcich účinkov! Aj na zlomeniny atď. A dôležité je, že to je čisto prírodný produkt. Takto rozhodne uprednostním pred chémiou, ktoré na jednej strane možno pomôžu, no na druhej môžu uškodiť. Nakoniec som taký istý kúpila v lekárni od fi Dr.Popov -dovoz z Ruska za výhodnejšiu cenu a tiež ušetrím na poštovnom. Rozhodne toto sa oplatí vyskúšať. Takže múmio už papkám spolu s Omega3 a dúfam, že si pomôžem.
Nandrolon, ďakujem za radu.
kopretinka
10.10.15,17:09
vysoký obsah vápnika
buchač
10.10.15,19:48
Viera Starychova (Včera 21:28) Aké sú poznatky o makovom v súvislosti s hojením zlomenín?
-------------------------------
Z maku sa vyrábajú drogy-ópium.
Drogy si aplikujú ľudia.
Keď si niekto dá šlehu, tak ho nič nebolí...
lujza.j
12.10.15,10:20
Nandrolon.....dik za linky k wobenzymu.....dnes som sa k nim musela vratit.....lebo bol zas doporuceny....vrrr.....