aktak52
06.10.15,17:22
Zdravím... moja stará mama v lete ovdovela, žije ešte so synom, ktorý je žiaľ nezamestnaný a už byt nedokážu platiť. Pokiaľ žil starý otec, mali ako platiť nájom a úver, pretože celú bytovku začali na jar zatepľovať, meniť okná, rozvody, stupačky atď. Byt má stará mama v OV. Aký je teraz postup, keď v podstate nemá ani cent na nejakého makléra, alebo ako to chodí pri predaji a následnej kúpe menšieho?
buchač
06.10.15,15:50
Postup je "jednoduchý"..

Zbehneš do nejakej realitnej kancelárie. Prednesieš svoju požiadavku a dáš zároveň ponuku...proste oboznámiš so stavom ohľadom nehnuteľnosti. Dôvody ohľadom finančných problémov by som si ale nechal pre seba...sú snáď aj jasné.

Zvyšok by mala už poriešiť realitná kancelária.
--------------------------------------------------
Dalo by sa aj tým spôsobom, že ponúkneš realitnej kancelárii byt na odkúpenie, lebo môže sa stať, že o daný byt nebude okamžite záujem. Realitka si ho podrží a predá vo vhodnú dobu.
Za utržený obnos kúpiš byt ...
---------------------------------------------------

Ďaľšia eventualita je nájsť si prípadnú výmenu po súkromnej línii.
--------------------------------------------------

Nie je to ale až také jednoduché, ako sa zdá, záleží od viacerých premenných.
Ale hlavne bacha na to, s kým jednáš.
arizona
06.10.15,15:53
Ak babka bude predavat byt,nepotrebuje peniaze na maklera .Ten si svoju proviziu zarata do predajnej ceny,plati ju kupujuci.
Ak bude kupovat byt cez RK,tiez je uz v cene bytu zaratana aj provizia.
Bud sa moze dohodnut s maklerom na nejakej zlave,lebo mu zabezpaci dva obchody naraz. Ale vyhodnejsie bude pre nu najst si byt cez inzerat od sukromnej osoby,takze neplati ziadnu proviziu. Ale asi sa bude podielat nejakou ciastkou na vypracovani zmluv atd. S tym jej mozes aj ty pomoct. Na nete najdes vela dobrych rad..
buchač
06.10.15,16:21
Okrem tých zmlúv je potrebné počítať aj s tými inými - náležitými vedľajšími výdavkami (aj poplatkami), ktoré sú spojené s predajom a kúpou...kataster, dodávatelia energií, SIPO, a v konečnom dôsledku aj so stratou času.
hubatá
17.10.15,11:16
Ja mám takú podotázku: a to chce babka bývať so synom aj naďalej v menšom byte spolu?
kopretinka
17.10.15,11:42
podotázky sa nepíšu do odpovedí,ale do komentára,je tam na to priestor.....takže to napíš tam a toto zmaž.
lacotinka
17.10.15,13:15
A čo má bývať sama ????????????
hubatá
17.10.15,16:36
A prečo by mala bývať s nezamestnaným synom?
hubatá
17.10.15,16:37
Už sa tu nevyznám...
kopretinka
17.10.15,16:40
a prečo by nemohla? to má toho syna vyhodiť na ulicu?
hubatá
17.10.15,16:42
Len aby ju syn nevyhodil ...... ale veď nech si babka robí čo chce.
lacotinka
17.10.15,16:44
jááááááááááj nezamestnaný ! To je iné
Napríklad nenápadný príživník :D
hubatá
17.10.15,16:53
Len mi je divné, že doteraz platil byt dedko a keď zomrel, tak sa babka s nezamestnaným synom dostala do takej finančnej krízy že treba vymeniť byt, hoci nepredpokladám že sa jedná o väčší byt ako 3-izbový. Ale veď nemienim o tom diskutovať, babka hádam vie čo robí.
kopretinka
17.10.15,16:55
čo sa do toho staráte? otázka znela ohľadom predaja bytu.
lacotinka
17.10.15,17:02
Burinka !!

šag nebuc jag keby si pravítko zežrala

jagtag sa pýta ako má jej otec so svojou mamou nenápadne predať byt, aby si to babkina dcéra nevšimla
a ty, že : Čo sa staráme.
No staráme, lebo
.
my kšeftári cítime podvody aj cez net