anka
02.06.06,12:30
Mozme poziadat DU o registraciu DPH, ak nam obrat nedosiahol este 1.500.000.-Sk?
jamajka
02.06.06,10:32
Mozme poziadat DU o registraciu DPH, ak nam obrat nedosiahol este 1.500.000.-Sk?

áno, môžete.
Milan Benka
02.06.06,10:33
Neexistuje žiadna spodná hranica obratu pre registráciu k DPH
kattka.c
02.06.06,14:55
ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor a moznost riesenia pri nasledujucom probleme. zivnostnik sa dobrovolne registroval za platcu DPH od 1.4.2006. V registracnej pokladni (v marci) mal prijem ale zabudol urobit dennu a mesacnu uzavierku - ktoru urobil az v 3.4. Takze teraz mam blocek s aprilovym datumom bez clenenia sumy na zakl. dane a dph. Co s tym? Zivnostnik mi povedal, ze mam len prepisat datum - tak to bude aspon zodpovedat realite, ale ja sa bojim, ze pri kontrole by s tym mohli byt problemy. Ako to vyriesit co najjednoduchsie a pritom aby z toho nebol problem? Este ma napadlo, ze to bol posledny blocek z tej registracnej pokladne - hned potom kupili novu - neviem sice ci to nejako pomoze.
DAKUJEM
ekopo
02.06.06,17:12
Jedna vec je, že bola porušená vyhláška č. 55/1994 o spôsobe vedenia tržieb ERP , kde sa v § 3 uvádza, že subjekt vedie evidenciu tržieb na základe dennej uzávierky. V danom prípade by som na základe kópií pások určil tržbu za jednotlivé dni a tú by som zaúčtoval do príslušných období- t.j. pred registráciou a po registrácii. Netreba zabúdať na to, že subjekt mal možnosť odpočítania dane pri registrácii.
kattka.c
03.06.06,07:11
Dakujem, ale nie som si celkom ista, ci som to dobre pochopila. Ta paska je totiz jedina trzba za jan. - mar. a islo iba o jeden predaj. Takze na nu mam poznacit opravu datumu? :confused:

Viem, ze bola porusena vyhlaska, uz som to aj zivnostnikovi povedala. Ale vraj minula uctovnicka im povedala, ze nevadi ak nerobia uzavierku v ten den ako mali trzbu:(. Z takych vyrokov su potom len komplikacie :mee:.
KEJKA
03.06.06,07:23
musí existovať kontrolná páska o jednotlivých predajoch, takže aj ked sa urobila nesprávne uzáierka, z tekj kontrolnej pásky sa dajú vybrať predaje za jednotlivé dni.
Odporúčam urobiť z toho zápis, doložiť fotokópiami a zaúčtovať podľa pravdy.
kattka.c
03.06.06,07:29
Dakujem ;)
Marianna01
05.06.06,13:34
Práve mi volala klientka, že sa registrovala ako platiteľ DPH, nakoľko prekročila obrat 1,5mil. Lenže na zlom tlačive.
Čo spraví DU?
Johanka
05.06.06,13:50
Ako vie, že tlačivo bolo zlé ? Prebrali jej ho na DÚ v podateľni? Je ešte v lehote na registráciu? Ja by som išla na DÚ za konkrétnou správkyňou preveriť, čo sa s tým deje a nečakala by som na reakciu DÚ.
kattka.c
12.06.06,10:56
ahojte,
tak som tu zase. :mee: Klientke som povedala, ze na zaklade kopie pasky z RP urobime zapis a zauctujeme to na ten ked kedy bola prijata platba - teda tak ako ste mi poradili. Ale pozor nastal novy problem: ked sme sa pozreli na kopiu pasky, zistili sme, ze paska bola v RP zaseknuta a niekolko dni tlacila vsetko na jeden riadok - takze vlastne nic nemame. :eek: :confused:
Co s tym? :mee: Dakujem
kattka.c
13.06.06,11:41
prosiiiiim :confused: poradte mi niekto co s tym. :mee:
Zoltán Kovács
13.06.06,11:48
Mozme poziadat DU o registraciu DPH, ak nam obrat nedosiahol este 1.500.000.-Sk?

Ano môžte, len treba sa rozhodnúť, či mesačný alebo štvrťročný platca chcete byť.
IVETA N
18.07.06,05:13
Ahojte a prajem pekný den, aj ja mam jeden problem co sa tyka registracie
a hlavne ci mam zaratat do obratu 1 500 aj 150 000,- Sk, ktore firma ziskala na základe zmluvy o spolupraci je to vlastne podpora reklamy obchodného mena .Myli ma tu vlastne to, ze je zmluva OS ,ale bola vystavena este aj FA kde je text ,, na zaklade zmluvy o spolupraci Vam fakturujeme ,, nic ine tam nie je. Tak teraz mam dilemu dat ci nedat to do obratu.
dakujem za skorý názor a odpoved

IVETA N
Zoltán Kovács
18.07.06,05:17
Ahojte a prajem pekný den, aj ja mam jeden problem co sa tyka registracie
a hlavne ci mam zaratat do obratu 1 500 aj 150 000,- Sk, ktore firma ziskala na základe zmluvy o spolupraci je to vlastne podpora reklamy obchodného mena .Myli ma tu vlastne to, ze je zmluva OS ,ale bola vystavena este aj FA kde je text ,, na zaklade zmluvy o spolupraci Vam fakturujeme ,, nic ine tam nie je. Tak teraz mam dilemu dat ci nedat to do obratu.
dakujem za skorý názor a odpoved

IVETA N

Ja by som to zarátal do obratu. VeĎ je to zdaniteľný príjem, ktorý na konci roka zarátaš do príjmu.
IVETA N
18.07.06,13:41
Este by som sa chcela spýtat na povinnost reg.do 20 dna kal.mesiaca nasledujúceho po mesiaci,v ktorom bol dosiahnuty obrat.
rozumiem tomu dobre ? ak sa dosiahne obrat 1 500 napr. 22.06
tak sa zareg. do 20.O7
Dakujem za skorú odpoved mozno je to blba otazka ale potrebujem
na nu vyditelnú odpoved pretoze obrat mal na starosti majitel a presvihol to ,,len ,, o 150 000 / podpora reklamy HAINWEKEN /, ktoré som mu samostatne a viditelne napísala a teraz ma hlavu v smutku ze aku velku pokutu on bude za to platit.
Ahoj IVETA N
Jana Acsová
18.07.06,13:55
Este by som sa chcela spýtat na povinnost reg.do 20 dna kal.mesiaca nasledujúceho po mesiaci,v ktorom bol dosiahnuty obrat.
rozumiem tomu dobre ? ak sa dosiahne obrat 1 500 napr. 22.06
tak sa zareg. do 20.O7 Do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy dosiahla obrat je povinná zdaniteľná osoba podať žiadosť o registráciu. Platiteľom sa stáva odo dňa registrácie daňovým úradom. Čiže DÚ vydá osvedčenie, na ktorom bude uvedený deň, ktorým sa stanete platiteľom.
Jana Acsová
18.07.06,14:00
Ak ste dosiahli obrat napr. 22.6.2006 tak ste povinní podať žiadosť o registráciu pre daň do 20.7.2006.
Jana Acsová
18.07.06,14:04
Jana Acsová
18.07.06,14:06
obrat bol vo firme dosiahnuty 22.06 podla reg.povinnosti to mam urobit do
20.07. ? vysvetlujem si to dobre?Odpovedané už bolo. A zároveň upozorním, že ste neuviedli v akej sústave účtovníctva účtujete. Spôsob zahrňovania príjmov x výnosov v jednotlivých sústavách (JÚ x PÚ) je riešený v príspevku uvedenom pod tretím pripnutým linkom, kde je spomínaný aj Finančný spravodajca, ktorý túto problematiku vysvetľoval.
IVETA N
18.07.06,15:34
Odpovedané už bolo. A zároveň upozorním, že ste neuviedli v akej sústave účtovníctva účtujete. Spôsob zahrňovania príjmov x výnosov v jednotlivých sústavách (JÚ x PÚ) je riešený v príspevku uvedenom pod tretím pripnutým linkom, kde je spomínaný aj Finančný spravodajca, ktorý túto problematiku vysvetľoval.


Ja viem ,ze uz bolo odpovedane ale sa my to podarilo poslat hned
3x takze sa ospravedlnujem a chcela by som dva prispevky vymazat lenze neviem ako

uz som na to prisla a uctujeme v sustave JU

Iveta N
IVETA N
19.07.06,06:08
Prajem prijemný den, este raz sa chcem opytat na obrat, ktorý sa zahrna
do 1 500.
Jedna sa o podiel vyplacaný z vyherného automatu, ktorý má firma umiestnený v restauracii.
V zákone sa hovorí o tom,ze prevadzkovanie loterií a inych podobných hier je oslobodený ale mna v tomto prípade mýli to,ze im sa vypláca iba podiel
z tej sumy ktora sa nachadza v pokladni tohto automatu.
Takze nie som si ista a preto sa chcem s Vami poradit ,ja som to tam
zaratala ,ale zatial som tlacivo este nedala na DU.
Dakujem za skoru odpoved.

IVETA N
Jana Acsová
19.07.06,16:03
Viera
20.07.06,10:05
Započítava sa do obratu pre registráciu DPH príjem z predaja nehnuteľnosti, ktorá bola v bezpodielovom vlastníctve ?