Alzik
06.10.15,21:59
Ako mám postupovať v nasledujúcej situácii. Firma pre mňa ako živnostníka dlhodobo dodáva programátorské službu. Firme som na ich žiadosť vyhovel vzhľadom k spokojnosti so službami, že im uhradím ďalšiu čiastku vopred ako zálohu (vo faktúre ale nie je uvedené že ide o zálohu). Vykonali ale len službu v polovičnej hodnote zaplatenej faktúry. Akým spôsobom získať peniaze späť, ktoré neboli minuté na dodanie služby? Aký doklad mám vystaviť prípadne kam sa obrátiť ak by nespolupracovali?
Consultix
06.10.15,20:23
Skusal si vyhladavanie na Porade?
Alzik
07.10.15,09:13
Áno hľadal, nenašiel som nikde ani ako postupovať, ak bola služba dodaná len čiastočne a ani čo mám vystavovať - či reklamáciu, alebo nejakú žiadosť. Preto prosím o radu.
Viera R.
07.10.15,11:38
Na faktúru, ktorú ste uhradili, by mala firma dodávateľa vystaviť dobropis. (opravný doklad k faktúre) a na základe neho Vám peniaze vrátiť.
Alzik
07.10.15,11:52
Ďakujem, čo mám ale robiť ja ak tak nespravila a ani tak spraviť nechce? Zaslať oficiálne žiadosť o vrátenie preplatku? Prípadne ide o reklamáciu, alebo len o oficiálnu žiadosť? A potom ak by nereagovali to postúpiť vyššie?
Viera R.
07.10.15,11:58
My sme boli v poziícii, keď nám uhradili zálohu, na tú sme vystavili dd k prijatej platbe a keďže nedošlo k plneniu zmluvy v plnom rozsahu vystavili sme dobropis. Z opačnej strany neviem, či poslať oficiálny list, zaslať doporučene a požadovať vrátenie peňazí.