Stella Winx
07.10.15,15:53
Zdravím, chcela by som sa opýtať či niekdo nevie ako konvertovať MPEG-TS Video. Nahraté zo set top boxu Amiko HD8150. Po nahratí mi to dá tieto 3 súbory čo sú na obrázku. Skúšala som to nahrať na Youtube, spustiť cez Media Player Classic alebo aj cez Windows Media Player. Nevedel by mi niekdo poradiť?

https://www.facebook.com/1645516925661855/photos/a.1688365561376991.1073741827.1645516925661855/1688365538043660/?type=3&theater
misoft
07.10.15,13:57
Stella Winx
08.10.15,13:01
nefunguje skúšala som :(
Chobot
08.10.15,13:38
Nahrávky na set-top-boxoch ako aj na externých HDD pripojených priamo na TV zariadenia sú chránené proti kopírovaniu a konvertovaniu. Napr. ja mám TV SAmsung a mám pripojený HDD. Tam si môžem nahrávať relácie a filmy ale prezerať ich môžem IBA na tom istom TV prijímači. Po pripojené na PC mi PC zahlási, že neformátovaný disk a chce ho formátovať. V TV sa disk pri prvom pripojení formátuje a má svoj zakódovaný formát.

Predpokladám, že podobne to bude aj pri STB.

Jediné, čo sa mi podarilo skonvertovať. boli nahrávky filmov na DVD prehrávači s HDD. Tam keď som napálil film alebo nahrávku na DVD, tak som to dokázal v PC skonvertovať do iného formátu. Je to ale prácne a časovo náročné - skopírovať film z HDD na DVD a potom v PC to konvertovať (v PC v podstate stačilo prepísať koncovku, kompresia a kódovanie bola v štandardnom formáte, ale neviem v akom).
misoft
08.10.15,15:17
Doplnil by som....
MPEG-TS je formát, ktorý si často ukladajú tieto zariadenia. Presnejšie je to MPEG-transport stream. Bežne sa nahrávka z STB nedá konvertovať do kontajnera, ktorý by podporovali iné zariadenia (avi, mkv...)
Riešením by možno bolo kombinovanie: ako Chobot naznačil - použitie DVD rekordéra pri súčasnom prehrávaní z STB. DVD rekordéry buď nahrávajú v kontajneri avi, mkv, alebo v DVD video (ako klasické DVD z obchodu) s následným uzavretím DVD po nahratí.
A toto DVD-video sa už dá konvertovať. Napr. AutoGK (Auto Gordian Knot). A mám dojem, že i Avidemux to dokáže.
Stella Winx
08.10.15,17:49
Ďakujem za rady ale moc som nepochopila čo mám spraviť :confused:
misoft
08.10.15,18:05
Ako už Chobot písal - nahrávka z tvojho STB je prehrateľná len cez ten STB. Toto zariadenie totiž nahráva vo svojom vlastnom formáte (i keď píše koncovku mpeg-ts) a bežným spôsobom (laicky) nie je možné to nejako konvertovať. Pokiaľ to nedokáže ani program, ktorý som uviedol - tak buď sa s tým zmieriť a prezerať cez STB (teda ani uloženie na YT, ani použitie WMP, WMC nepomôže), alebo použiť trochu komplikovaný postup s použitím ešte jedného zariadenia - DVD rekordéra.
Ide i to, že medzi STB a TV sa pripojí DVD rekordér, ktorý bude prijímať (a tiež na TV preposielať) nahrávku z STB, ktorú si na DVD rekordéri nahráš (na placku :D) - a tá napálená nahrávka sa dá už upravovať a konvertovať. A potom ten mnou uvedený program to urobí.
Ale priamu nahrávku z Amico sa konvertovať asi nedá.
Stella Winx
09.10.15,11:14
aha ok ajtak ďakujem za rady :rolleyes:
viktorviktor
13.10.15,15:00
FormatFactory 3.7.5.0 Portable
misoft
13.10.15,15:22
Technická poznámka: Pokiaľ sa to uklada na DVD rekordéri s HDD - formát ukladania z HDD na DVD je vo formáte Video DVD - podadresáre video-ts (a tam súbory *.inf, *.bup, *.vob) a audio-ts. A toto dokážu konvertovať - (väčšinou *.vob súbory sa konvertujú).
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/47/DVD-Video_Layout.svg
Ale priamo z HDD by si neskonveroval - má svoj vlastný spôsob zápisu na HDD.
misoft
13.10.15,15:23
Priamo z HDD to nepôjde - každý STB má svoj spôsob záznamu - svoje formáty súborov. Je to kvôli kopírovaniu.
lubko6394
14.10.15,08:01
Nie všetky STB chránia záznam voči kopírovaniu. Zadávateľka si žiaľ kúpila taký STB že ten chráni. Ja na mojom môžem aj priamo kódované vysielanie nahrať nezakódovane, v boxe zostrihať začiatky, reklamy a konce, uložiť v pôvodnom formáte a po sieti aj priamo prehrať na PC a konverzia by bola zbytočná. Akurát mi PC nezobrazuje vždy rovnaký názov ako STB a každý záznam má 4 súbory a len ten jeden tuším s koncovkou ts je zostrihaný záznam, tie ostatné sú akési doplnky ( v PC po prekopírovaní záznamu ts stačí a tie 3 mu nechýbajú).