adam95
07.10.15,18:55
Vyhodili ma z VS, nakoniec mi neuznali asi 5 kreditov, ktore mi uznat mali. Som v soku, ale vraj s tym nejde nic robit. Dnes 7.10 mi prisiel papier, ktory bol poslany 5.10 ze ma 31.8 vyhadzuju. Na papieri je datum vyhotovenia papiera 2.10. To im ako mesiac trvalo? Mohli napisat skor aspon by som isiel na urad prace. Co teraz? Najprv na urad prace alebo do zdravotnej tipujem ze odvody si za ten mesiac budem musiet zaplatit sam, kedze skola si dala nacas.
veronikasad
07.10.15,16:59
Na UP ťa zaevidujú až od dňa doručenia žiadosti. Za obdobie od 1.9.-začiatku evidencie si musíš doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
avalik
07.10.15,17:03
Ak si si isty, ze rozhodnutie nie je spravne, mas moznost sa voci nemu odvolat ... v rozhodnuti by si to mal mat uvedene ... zucastnil si sa na zapise na tento akademicky rok?

Pozri studijny poriadok skoly a zakon o vysokych skolach.
adam95
07.10.15,17:10
Teda spravne tomu rozumiem, ze sa mam ist zaregistrovat na urad prace a potom ist do zdravotnej? Dakujem
veronikasad
07.10.15,17:32
ano, čím skôr. A potom s kopiou rozhodnutia o vyradení do ZP, zaplať za mesiac september, nech ti tam nebežia penále. Oktober stačí doplatiť potom ako budeš mať doklad o zaradení do evidencie uchádzačov na UP.