steffanko
07.10.15,19:48
Čo podľa vás treba robiť preto, aby bolo dieťa inteligentné, aby malo snahu učiť sa a rozvíjať svoj intelekt?
avalik
07.10.15,18:05
Ist mu prikladom, citanie knih a studium ked vidi v okoli, tak to moze posobit motivacne ... samozrejme to nehrotit k inteligencii len cez vedomosti ... aj zdrave stravovanie a pohybove aktivity prispievaju k spravnej cinnosti mozgu.

Ale ak k tomu dieta vztah nema, resp. geneticky nema vybavu, tak sa mozes aj rozkrajat a tebou zelane cislo IQ nedosiahne .... napriek tomu by nemalo pocitit menej lasky od rodicov a blizkych.
sosak
07.10.15,18:25
kludika221
11.10.15,08:26
Rozhodne je dobre učiť deti ku knihám ku dokumentom a tak ďalej, ale občas to deti nebaví. My sme preto našim deťom začali kupovať hry Alexander od firmy Pexi a doma je to už stále poďme sa učiť so sovou, sova sa chce učiť atd.. Veľmi si to obľúbili a sami sa chcú učiť, takže už vo veku ešte pred školou vieme už písmená a čísla, dokonca staršia vie aj čítať :)
Mila123
11.10.15,08:33
Rozhodne je dobre učiť deti ku knihám ku dokumentom a tak ďalej, ale občas to deti nebaví. My sme preto našim deťom začali kupovať hry Alexander od firmy Pexi a doma je to už stále poďme sa učiť so sovou, sova sa chce učiť atd.. Veľmi si to obľúbili a sami sa chcú učiť, takže už vo veku ešte pred školou vieme už písmená a čísla, dokonca staršia vie aj čítať :)
nie som presvedčená, že naučiť dieťa čítať a písať pred ZŠ je to pravé.......aby sa Vám na vyučovaní nenudilo....
veronikasad
11.10.15,09:01
Rozhodne je dobre učiť deti ku knihám ku dokumentom a tak ďalej, ale občas to deti nebaví. My sme preto našim deťom začali kupovať hry Alexander od firmy Pexi a doma je to už stále poďme sa učiť so sovou, sova sa chce učiť atd.. Veľmi si to obľúbili a sami sa chcú učiť, takže už vo veku ešte pred školou vieme už písmená a čísla, dokonca staršia vie aj čítať :)
nie som presvedčená, že naučiť dieťa čítať a písať pred ZŠ je to pravé.......aby sa Vám na vyučovaní nenudilo....
Je to velmi individuálne. Moje dcéry vedeli pred nástupom do školy obidve čítať, dokonca aj písať tlačenými písmenami ... Neučila som ich to nejako cielene, staršia je septembrová, išla o rok neskôr, mladšia sa naučila od nej (vekový rozdiel 17 mesiacov).
Kým pre staršiu to bolo výhodou, už v prvej triede prečítala veľa kníh - záluba v čítaní jej zostala doteraz.
Mladšia sa v škole nudila, mala som doma aj problémy s prípravou na vyučovanie. Čítať doma nechcela, lebo ona to vie. Musela zasiahnuť p. učitelka "príkazom", kolkokrát si má domácu úlohu doma prečítať ...

Ale čo určite každému dieťaťu pomôže je čítanie rozprávok od veľmi útleho veku (oprášiť starú klasiku - kníh mám po deťoch plnú skriňu, pomaly ich presúvame k vnukovi)
buchač
11.10.15,09:42
nie som presvedčená, že naučiť dieťa čítať a písať pred ZŠ je to pravé.......aby sa Vám na vyučovaní nenudilo....
Miluška

To je s tou reklamou až tak vážne, že sa je potrebné učiť s českou sůvou...???
lacotinka
11.10.15,14:32
Čo podľa vás treba robiť preto, aby bolo dieťa inteligentné, aby malo snahu učiť sa a rozvíjať svoj intelekt?

Po prvé !!!!

Správny výber otca
aj matky
(nie nejakých blbečkov ! )
buchač
11.10.15,15:28
Čo podľa vás treba robiť preto, aby bolo dieťa inteligentné, aby malo snahu učiť sa a rozvíjať svoj intelekt?

Po prvé !!!!

Správny výber otca
aj matky
(nie nejakých blbečkov ! )

Nasledovné nebrať nejak osobne !

No nie je jasné, či sa dieťa dieťa už narodilo a smeruje k tej inteligencii...alebo sa má ešte len narodiť a rodičia už dobu predbehujú a uvažujú o inteligencii.

Správny otec a matka ešte nikomu nezaručujú dieťa s požadovanými vlastnosťami.
Myslím si, že v prvom prípade je potrebné, aby sa dieťa narodilo zdravé po všetkých stránkach.
steffanko
12.10.15,13:06
Čo podľa vás treba robiť preto, aby bolo dieťa inteligentné, aby malo snahu učiť sa a rozvíjať svoj intelekt?

Po prvé !!!!

Správny výber otca
aj matky
(nie nejakých blbečkov ! )

Nasledovné nebrať nejak osobne !

No nie je jasné, či sa dieťa dieťa už narodilo a smeruje k tej inteligencii...alebo sa má ešte len narodiť a rodičia už dobu predbehujú a uvažujú o inteligencii.

Správny otec a matka ešte nikomu nezaručujú dieťa s požadovanými vlastnosťami.
Myslím si, že v prvom prípade je potrebné, aby sa dieťa narodilo zdravé po všetkých stránkach.

Naša dcéra sa chce učiť sama, sama sa zaujíma o nové veci atd.. len sa snazime nájsť vhodný spôsob ako ju do toho dostať a tak aby sme to neprehnali
steffanko
12.10.15,13:07
nie som presvedčená, že naučiť dieťa čítať a písať pred ZŠ je to pravé.......aby sa Vám na vyučovaní nenudilo....
Miluška

To je s tou reklamou až tak vážne, že sa je potrebné učiť s českou sůvou...???

Napríklad manželka má známu ktorá je slovenka a žije v čechách, takže aj táto pani/slečna mohla byť kľudne taký prípad :D alebo možno len učí deti veľa jazykov :D
Chobot
12.10.15,13:17
Príde puberta a celá výchova, vštepovanie kladných hodnôt a iné snahy rodičov o geniálne dieť sú v háji. Decko si postaví vlastnú hlavu, názory rodičov sú podľa neho archaické a len ono je najmúdrejšie na celom svete. A po 18-ke by sa rodič podľa nich nemal do nich vôbec starať.

Česť výnimkám.
veronikasad
12.10.15,13:24
Čo podľa vás treba robiť preto, aby bolo dieťa inteligentné, aby malo snahu učiť sa a rozvíjať svoj intelekt?

Po prvé !!!!

Správny výber otca
aj matky
(nie nejakých blbečkov ! )

Nasledovné nebrať nejak osobne !

No nie je jasné, či sa dieťa dieťa už narodilo a smeruje k tej inteligencii...alebo sa má ešte len narodiť a rodičia už dobu predbehujú a uvažujú o inteligencii.

Správny otec a matka ešte nikomu nezaručujú dieťa s požadovanými vlastnosťami.
Myslím si, že v prvom prípade je potrebné, aby sa dieťa narodilo zdravé po všetkých stránkach.

Naša dcéra sa chce učiť sama, sama sa zaujíma o nové veci atd.. len sa snazime nájsť vhodný spôsob ako ju do toho dostať a tak aby sme to neprehnali
My sme chodili peši do a zo škôlky a zábavnou formou čítali písmenká a čísielká na ŠPZ-kách, neskôr názvy ulíc, obchodov ... A samozrejme veľa, veľa rozprávok ... Omaľovánky a veľa kreslenia uľahčí pri písaní prvých písmeniek. Dieťa má mať dostatočne "vyčarbanú" ruku keď nastúpi do prvej triedy.
buchač
12.10.15,13:31
nie som presvedčená, že naučiť dieťa čítať a písať pred ZŠ je to pravé.......aby sa Vám na vyučovaní nenudilo....
Miluška

To je s tou reklamou až tak vážne, že sa je potrebné učiť s českou sůvou...???

Napríklad manželka má známu ktorá je slovenka a žije v čechách, takže aj táto pani/slečna mohla byť kľudne taký prípad :D alebo možno len učí deti veľa jazykov :D

Nechápem, čo sa rehoceš (viď smajlíky).

Moja vnučka pozerá rozprávky v češtine (angličtine) roky...
Občas zadrie výraz v týchto jazykoch, hlavne po česky a vždy to zapasuje.

...a vieš Ty čo ? Nie rez sme ju upozornili, že nech nerozpráva po česky...
Pochopíš to, alebo sa budeš znova rehotať...či ?


P.S.:
Milujem spojenia ...." moja manželka má známu, ktorá...."
taiko
12.10.15,13:42
Ja by som povedal, ze je dolezitejsie, aby dieta bolo vyrovnane, sebavedome a dobrosrdecne. Ak k tomu bude aj inteligentne, tak to je pridana hodnota. A myslim, ze dosiahnut tie prve tri kvality je omnoho tazsie, ako dosiahnut tu poslednu menovanu
bettylou
12.10.15,14:06
Rozhodne je dobre učiť deti ku knihám ku dokumentom a tak ďalej, ale občas to deti nebaví. My sme preto našim deťom začali kupovať hry Alexander od firmy Pexi a doma je to už stále poďme sa učiť so sovou, sova sa chce učiť atd.. Veľmi si to obľúbili a sami sa chcú učiť, takže už vo veku ešte pred školou vieme už písmená a čísla, dokonca staršia vie aj čítať :)
nie som presvedčená, že naučiť dieťa čítať a písať pred ZŠ je to pravé.......aby sa Vám na vyučovaní nenudilo....

ak je inteligentné, nudiť sa nebude :D
Nandrolon
12.10.15,14:07
Najdolezitejsie je, aby bolo dieta fyzicky a mentalne zdrave. Potom to uz ide samo. V urcitom veku ak dieta robi "sajgon" je to normalne a nenormalne by bolo, ak by ho nerobilo a bolo tiche, utiahnute :-)))). Typicke "vzdorove jednanie" je okolo 3,5 roku zivota. Nie cely den, ale par minut mu proste nerozkazes.... Ak by som nemal 200 l akvarko z az 8mm skla s vyztyhami ako u 400 litrovky, tak uz je po nom. Neraz sa rozbehne z celej sily a dlanami "zabrzdi o stred akva" tam sa zvlni voda, trochu sa spotim a pohoda... Okolo 400 kg /bajocko/ udrzi nejakych 15 kg ziveho narazu :-))
bettylou
12.10.15,14:11
ineteligencia nie je intelekt, a čítanie a písanie nemá s inteligenciou veľa spoločného, je to dôsledok "módy" tejto spoločnosti veci odvíjať od čítania a písania, ďalšia generácia sa už pohybuje v inej grafike a iných "hieroglyfoch", aj to má ešte málo spoločného s itg.
lacotinka
12.10.15,15:30
[
My sme chodili peši do a zo škôlky a zábavnou formou čítali písmenká a čísielká na ŠPZ-kách, neskôr názvy ulíc, obchodov ...

ja som prvému vnukovi ( keď bol u nás a pár tlačených vedel) vyšlapal do snehu
(boli do 3/4 metra vysoké)