luluhaha
02.06.06,13:41
Rada by som zistila ako bojovať proti kameňu v slinnej žľaze - myslím nejaké alternatívne metódy - nie operáciu. Máte skúsenosti so zapchatým slinným kanálikom?
Ďakujem
Huta
02.06.06,12:33
To sa ako prejavuje? Opíš to bližšie.
luluhaha
05.06.06,07:45
Pri jedle ti napuchne na krku alebo pod jazykom a nevytekajú ti sliny tak akoby mali - sú upchaté malým kamienkom. Lekári to riešia tak, že ti vyoperujú celú žľazu.
kentika
12.05.10,11:01
caves, som tu teraz prvy krat /neviem ako to tu funguje/ ale bola by som zvedava ci si nasiel nejake riesenie ohladne upchateho slinneho kanalika.
ak by ti to nerobilo problem som na maily[U] /nick zavinac azet.sk/ rada by som pokecala. kamienok mi vybrali /bol pod jazykom tak 10 minut trapenia a bol vonku/ pred 2 rokmi ale mam pocit ze sa tam opat nieco deje...
Laco-monter
12.05.10,11:07
...a to su k dispozicii, rozne ultrazvuky, a laparoskopicke pristroje a doktori to riešia ako v stredoveku...
pasuliatko
14.05.10,17:08
doktor ti to potvrdil?
zdenka131
15.05.10,03:29
Najlepšou prevenciou vzniku kamienkov je správna kyslosť v ústnej dutine (pH), ktorú dosiahneme kvalitnou hygienou, pravidelnými kontrolami u zubára a dobrým pitným režimom (aspoň 3 litre tekutín denne).

http://denniksport.sk/article/116200/kamienok-v-slinnej-zlaze

http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=175769
kentika
18.05.10,06:34
Dakujem za príspevky, zaujímavy článok. Nemám pocit že málo pijem, mineralku pijem striedavo. Zuvacka bola u mna samozrejmostou, uz som ich vylucila... Zuby si cistim tiez pravidelne, no ale ved aj fajciar nezomrie na rakovinu pluc...
pokial som to nemala, netusila som ze nieco podobne existuje a u lekara som sa hned stretla s dalsimi co maju takyto problem.
zbieram infosky dalejjjjjjjjjj ...
majte sa :o)
Deganova
18.05.10,07:11
Ako dieťa som sa hrávala s pohyblivou hrčkou pod dolnou sánkou, až raz si všimla moja zubárka, že mám hrčku tam, kde by nemala byť.Na jej naliehanie som navštívila ORL ambulanciu a bola som prekvapená, keď mi zistili tumor slinnej žľazy. Dnes som po operácii,naštastie to nebolo zhubné a tam som sa dozvedela, že som sa hrávala s kamienkom, ktorý som neustále dráždila a ten sa takto opuzdril.