MiCfire
08.10.15,09:36
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako zaúčtovať služobnú cestu ak bol vyplatený preddavok na predpokladanú dobu trvania, služobná cesta sa pretiahla, a potom sa na základe int.dokladov finančné prostriedky doposielali počas služobnej cesty? Kde budú tieto doklady zaevidované? Vyplňujú sa vo vyúčtovaní služobnej cesty ako preddavok?
Tweety
08.10.15,07:39
Áno.
MiCfire
08.10.15,07:50
Ďakujem, a teda v cestovnom príkaze bude len ten prvý alebo všetky? Pretože sa tam nevmestia. Alebo ich tam proste natlačit? :D myslim doklady a vydavkove.
avalik
08.10.15,07:53
Ako "nevmestia"? ... ved nie je zakonom obmedzeny rozsah CP a jeho priloh. A vydavkovy doklad mas predsa zaradeny pri dokladoch k pokladni, na vyuctovani CP zamestnanec len uvedie, ze mu bol poskytnuty preddavok, nepriklada sa k nemu vydavkovy doklad z pokladne.
MiCfire
08.10.15,08:00
No v Cestovnom príkaze je kolonka 6. Povolený preddavokk v EUR .... vyplatený dňa.... doklad č.... . A ak ich mám viac tak sa mi do tých koloniek nevmestia. A preddavok bol len jeden. Ostatné boli vyplácané počas služobnej cesty, tiež ako doplatok a zaroveň preddavok na ďalšie obdobie, ktoré sa za každým pretiahlo...
Tweety
08.10.15,08:21
stále je to preddavok na PC, jednoducho ich spočítaš a jednou sumou odpočétaš z vypočítaných náhrad za trvanie PC.
MiCfire
08.10.15,08:23
okey teda ak sa to berie ako rpeddavok tak to dam ako prilohu a snad to je okey. Dakujem
avalik
08.10.15,08:26
Preddavky aj s cislami dokladov spocitaj v prilohe a do tlaciva daj sucet a do cisl dokladu daj napr. ... uvedene v prilohe c. 2.
MiCfire
08.10.15,08:38
Super! Dakujem za radu.. obom