palculienka1981
08.10.15,10:53
Moja otazka je trochu obsirnejsia:
Manzel - je konatel - v slovenskej s.r.o. Je tam aj zamestnanec - odvadza odvody, preddavkovu dan mesacne.
Ma uzatvorenu zmluvu ako s.r.o. s NEMECKO s.r.o, t.j. mesacne fakturu nemecku a oni mu vyplacaju prijem na slovensky ucet s.r.o.
Pracuje v Singapure - uz je to za tento rok viac ako 183 dni. /tj. viem ze sme odvody platili zrejme zbytocne a neviem, ake s tym su povinnosti voci uradom.../
V Singapure mu ako fyzickej osobe bol vydany EP pas, ze tam moze pracovat. Singapuru predklada prijmy v sume ako dostava od NEMECKO s.r.o a z tychto prijmov v Singapure plati 10% dan (dan zahrna aj odvody). Plati sa raz rocne z celych prijmov. Je to vsetko na neho ako fyzicku osobu.
Mna zaujimalo ako si moze tuto dan zo Singapuru zapocitat. Odpoved z danoveho uradu bola: Dan si moze zapocitat ako fyzicka osoba v danovom priznani buduci rok. Len je potrebne aby mu vsetky prijmy co dostava z nemeckej s.r.o. boli vyplatene bud v odmene alebo v mzde ako zamestnancovi /konatelovi??/ slovenskej s.r.o.
Moja otazka znie, co s tym robit...? Vyplatit mu to na konci roka...ake budu odvody dan ako zamestnanca, zamestnavatela, t.j. ake naklady s tym bude mat slovenska s.r.o....ako sa dan zo Singapuru zapocita....Prijem za rok 2015 bude cca v sume 50 000 eur.
Dakujem za vsetky odpovede a podnety.