sebestula
08.10.15,13:16
DObrý den,

chcem sa opýtať na celodenne ošetrenia. 7 dni zakonom danných na seba som si už vyčerpala ale nakolko som tehotná mam narok na ošetrenie podla §141 ods. 3 . Niekedy sa stane ze tieto vysetrenia mi zaberu skoro celý den a lekár mi vystavuje celodenne ošetrenie. Zamestnavatel ma ale problem že tieto ošetrenia nemožu byť celodenne. Je to tak?
Katy a R
08.10.15,11:20
samozrejme, že má s tým za-ľ problém - veď to ide z jeho vrecka. hlavne ak máš lekára blízko a nemusíš cestovať. Je to predsa na nevyhnutne potrebný čas. Ale ak ti tam lekár napíše čas odchodu - a že naozaj to vyšetrenie tak dlho trvá - tak si to vieš obhájiť.
ivka70
08.10.15,11:21
Ked si ten paragraf precitas, ide o preventivne lekarske prehliadky na nevyhnutne potrebny cas:

pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas na preventívne lekárske prehliadky súvisiace s tehotenstvom, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

Tazko vyargumentujes zamestnavatelovi, ze si bola u lekara od 8,00 do 16,00 na preventivnej prehliadke.
Taku nema lekar ani ordinacnu dobu a vsetci vedia, ze preventivna prehliadka netrva cely den.
ak ta lekar v ramci nej posle aj k inemu lekarovi v ten den, prines aj od toho potvrdenie.
Lekarom napisane celodenne vysetrenie v takomto pripade je vyslovene ucelove a vobec sa necudujem tvojmu zamestnavatelovi ,ze ti ho ako celodenne uznat nechce.