tikidi
08.10.15,12:55
Má zamestnanec nárok na diéty, keď jazdí na kamióne ČR-SR a otočí to asi dvakrát, ale v ČR je prvýkrát cca 3hodiny a druhýkrát tiež cca 3hodiny. Spolu je to 6hodín, ale ráta sa to keď je to takto rozkúskované...
ivka70
08.10.15,11:00
Samozrejme, ze ma narok na stravne.

Zamestnanec má nárok na stravné pri každej zahraničnej pracovnej ceste bez ohľadu na dĺžku trvania. Nárok na stravné sa posudzuje za každý kalendárny deň a za každú zahraničnú pracovnú cestu samostatne.

V podstate ti vyjde to iste, ci casy spocitas alebo nie.
Su to 2 pracovne cesty so stravnym do 6 hodin, cize 2x25%.

Ak by si ich spocitalal, mas stravne nad 6 hodin do 12 hodin, teda 50%.
tikidi
08.10.15,11:20
Prosím ťa a tu na SR, má potom nárok na klasický stravný lístok napr. v hodnote 3,15€? Teda myslím ešte k tomu stravnému v ČR.
Tweety
08.10.15,11:23
tikidi (Dnes 14:20) Prosím ťa a tu na SR, má potom nárok na klasický stravný lístok napr. v hodnote 3,15€? Teda myslím ešte k tomu stravnému v ČR.

Za rovnaký čas nemôže dostať aj stravné podľa zákona o CN aj mať nárok na stravné podľa ZP § 152
tikidi
08.10.15,11:29
čiže keď je v ČR cca 6 hodín, aj na SR cca 6 hodín, pretože jazdí hore dole, má nárok iba na´stravné akože to "české"??? ja tomu nerozumiem :-(
Tweety
08.10.15,11:30
má nárok na strravné za čas na PC, t.eda aj na SK aj v ČR, pozri zákon o CN
avalik
08.10.15,12:17
§ 16
Vylúčenie súbehu náhrad
(1) Pri zahraničnej pracovnej ceste patrí zamestnancovi za čas pracovnej cesty na území Slovenskej republiky stravné v eurách v rozsahu a za podmienok ustanovených v § 5; ak zamestnávateľ neumožní zamestnancovi stravovať sa zvyčajným spôsobom, môže uplatniť § 5 ods. 3.

(3) Ak zamestnávateľ vyslaním na pracovnú cestu, ktorá trvá menej ako 5 hodín, neumožní zamestnancovi stravovať sa zvyčajným spôsobom, môže mu poskytnúť stravné až do sumy stravného ustanovenej pre časové pásmo 5 až 12 hodín alebo zabezpečiť bezplatné stravovanie.
tikidi
09.10.15,10:25
Dobre, teda aby som zamedzila tomu vylúčeniu súbehu náhrad, to si má ako zamestnavateľ stanoviť, že mu prináleží napr. teda stravné čo platí pre SR? alebo to má stanoviť tak ako to je výhodnejšie pre zamestnanca?
avalik
09.10.15,11:05
Vsetko zalezi od konkretnych podmienok a skutocnosti jednotlivych pracovnych ciest. Zamestnavatel si nestanovuje co prinalezi zamestnancovi - to ustanovuje zakon.