luckyD
08.10.15,15:01
Dobrý deň, potrebujem poradiť:
1.: kde si dať prihlášku, resp. čo je finančne najvýhodnejšie, pokiaľ chcem byť učiteľka v MŠ alebo 1.st.ZŠ - mám gymnázium, nadstavbu cestovný ruch, VŠ manažment, no láka ma oblasť školstva.
2.: A druhá vec je, že ak by som chcela npríklad učiť predmety mojej VŠ (napr.ekonomia a ekonomika, predmet štátnic), na nejakej odbornej, resp. SŠ, čo k tomu potrebujem?
3.: A tretia vec, čo z uvedeného by bolo pre mňa finančne najvýnosnejšie? ...viete, keď mám znova študovať...nech znova sa nepustím do niečoho, čo budem ľutovať neskôr.

Veľmi pekne ďakujem.
alaya1
08.10.15,13:54
1. Musis opat zacat studovat Bc.aMgr. elementarna a predskolska Pg,
2.DPS- doplnujuce Pd studium - prevazne podla fakult 3-4 semestre..
3.Musis si pozriet vysku skolneho na jednotlivych univerzitach a fakultach. Vsade je to rozne.
luckyD
13.10.15,06:50
Dakujem pekne, no skor by ma zaujimali aj platove podmienky, lebo som z toho jelen... a este aj to, ze ak by som chcela si otvorit do buducna skolku, staci mi Bc.alebo musim mat Mgr.z tej element.a predskol.pedagogiky?
Este ma napadlo, ze studium logopedie by ma mozno aj bavilo... tam je to ako financne ohodnotene? tusite niekto?
Ideme mi hlavne o to, aby som nestudovala zasa raz nieco, co mi neprinesie v praci zelanu vylatnu pasku...
:-)
alaya1
13.10.15,06:56
platove podmienky si pozri tabulku, na stranke MS SR najdes vsetky info tykajuce sa otvorenia sukromneho zariadenia. A ak chces mat z prace len financny prospech, tak to v skolstve urcite necakaj :)
luckyD
13.10.15,07:01
nie len financny prospech... mna praca s detmi bavi, iba som si pod natlakom rodiny vybrala ine studia, ked to bolo vhodne riesit. Ibaze chcem mat staly prijem, prazdniny, som slobodna matka a invalid ciastocne, tak ide mi prave o to pochopit ich tabulky... lebo fakt netusim. tie platove triedy su pre mna spanielska dolina :-(