luckyD
08.10.15,15:50
Podpora v nezamestnanosti - invalid na 65 percent, zaroven rodic na rod.dovolenke do 6 r. z dovodu nepriazniveho zdrav.stavu dietata, a zaroven mi drzia prac.miesto do ukonc.RD - mam narok?

som rodic na rod.dov., zaroven invalid.dochodkyna, zaroven mi zamestnanavatel drzi prac.miesto este. Ak by ho so mnou po ukonceni RD rozviazal, mam narok na podporu v nezamestnanosti? mam totiz nevyplatenych par dni dovolenky a pocula som o moznosti vyssej davky (neviem ako presne to spravit, vraj aj 600 eur vyjde, ked sa vyplati dovolenka a potom sa nejak z toho berie vymeriavaci zaklad pre vypocet vysky podpory..) orientuje sa v tom niekto?
Som osamela matka, avsak pracu som mala v inom meste ako zijem. Preto zrejme budem potrebovat vyuzit tuto moznost, neviem vsak, ci to plati aj pri poberani inv.doch. ....viete niekto na 100 percent?

Vdaka.

LD
veronikasad
08.10.15,14:27
Invalidita nižšia ako 70% nie je prekážkou pre evidenciu do uchádzačov o zamestnanie, ani nárok na dávku v nezamestnanosti, ak splňaš podmienku 730 dní poist. v nezamestnanosti v posledných troch rokoch.

V tvojom prípade ti ale nárok na dávku nevznikne, ani ťa ako uchádzača o zamestnanie nezaevidujú, lebo :
- tvoj pracovný pomer trvá
- poberáš rodičovský príspevok
luckyD
13.10.15,06:56
Dobry den, prave o to mi ide, ked som rodic na rodicovskej dovolenke a ta sa ukonci, potom budem v praci jeden den a rozviazem pracovny pomer dohodou (ci ako musim, aby som mala narok na podporu?), budem mat ukonceny pracovny pomer, nebudem poberat rod.prispevok, budem mat narok na podporu ci nie? lebo neviem ako toto zistit. A z coho sa bude pocitat? tych 730 dni naozaj netusim v mojom pripade ako je... vie niekto?
veronikasad
13.10.15,09:22
kedy dovrši dieťa tri roky veku ?
veronikasad
13.10.15,09:24
Postup ako získať vyššiu dávku v nezamestnanosti po skončení rod. dovolenky som už na porade rozpisovala niekolkokrát. Skús trošku pogoogliť.
Ak tvoj pracovný pomer trval počas celej RD, podmienku 730 dní poistenia v nezam. máš splnenú, nárok na dávku ti vznikne. Up nesleduje spôsob ukončenia prac.pomeru.
luckyD
14.10.15,04:41
dakujem krasne za radu. idem skusit vygooglit, hoci doteraz som mala stastie len na starsie prispevky, tak som nevedela, ci to stale plati rovnako. pekny den zelam
luckyD
14.10.15,04:44
dieta ma 5 rokov, predlzene je to znova
luckyD
14.10.15,07:42
panecky,teraz som nadabila na problem... konkretne mala som jeden mesiac dohodu (predaj pyrotechniky v Lidl), toto sa mi bude brat do vypoctu davky v nezamestnanosti ako vymeriavaci zaklad? lebo ak ano, tak je to dost blbe... chcela som drzat prac pomer a ukoncit a vziat si tu max.podporu, ale neviem nikde to tu najst :-( resp.kto to vie posudit na 100%, za radu som ochotna aj zaplatit, len nech viem co robit... aby bolo dobre.
veronikasad
14.10.15,08:20
veronikasad
14.10.15,08:22
Zisti si (najlepšie osobne alebo cez GRID kartu) na aké obdobie si bola v SP na dohodu prihlásená.
luckyD
15.10.15,09:30
bolo to minuly december, max 30 dni.