Miloš_K
08.10.15,15:59
Koncom júla som mal úraz v spodnej časti nohy. Noha v lýtku aj členku veľmi napuchnutá. Chirurg z RTG usúdil, že nemám nič zlomené a viac nepreveroval. Nastrašil ma, že mám trombózu dolných končatín, súdiac podľa zhrubnutého lýtka. Vybral som 20 inkcii. Noha ma bolela, nemohol som naňu došliapnuť. Mal som kontrolu asi po 2 týždňoch. Po mesiaci členok stále opuchnutý, urgoval som bolesť oblasti achilovky a bol som poslaný na ultrazvuk. Tam ma lekár zjazdil, že s takou nohou mesiac chodím. Napísal ruptura (roztrhnutie) achilovky, no vyvrátil trombózu. Chirurg mi prikázal len nohu v kľude. O 2 týždne opäť u chirurga, noha odpuchnutá, s krvnou podliatinou ale bolesť pri došliapnutí ostávala. Napísal mi vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Čakal som na ňu asi 3 týždne, správa bola: "kompletná ruprúra achilovej šľachy". So správou som išiel za iným chirurgom, ten ma hneď poslal do nemocnice na opráciu achilovky. V nemocnici prijímací lekár-ortopéd povedal, že po 2 mesiacoch sa operácia už nerobí a poslal ma len na rehabilitačné odd. Správu z magnetickej rezonancie starú 4 dni videl. Nie je to trochu uletené.
Nandrolon
08.10.15,14:09
Ja som mal uraz v 2/2015... Chirurg ma liecil obdobne. V 9/2015 mi ortoped dal MRI v Ziline, objednany na polovicu decembra/na sukr. klinike/, v statnej polovica januara. Tak som sa nastval a isiel do STATNEJ v CR, kde som to sice platil v hotovosti komplet, ale cakal som 2 tyzdne aj nieco.
Vysledok ruptura krizoveho vazu, ruptura vnutorneho menisku, vnutroklbovy vypotok.
Trval som na plastike, tak sa ma pytal, ze kde. Povedal som mu, ze do BA nechcem, jedine ruzomberok, martin, zilina. Vybral som zilinu. Cakacia doba priemerne 6 mesiacov, tak valim na konzilium. Do BA som nechcel, lebo znamy kolegu, rodeny BA, peniaze no problem, a isiel tam, kde ja....
buchač
08.10.15,14:20
Nie je to trochu uletené.

Urazíš sa ?
Môžeš...a kľudne..achilovka mi nerupne..stačilo len raz.

Takže v tomto prípade by som si dovolil tak trošičku podpichnúť a povedať, že uletený si v prvom rade Ty....teda aspoň súdiac podľa toho, čo si napísal.

Dám základnú otázku....Ako dlho si bol na PN, alebo prípadnej dovolenke...proste, ako dlho si bol doma a liečil, rehabilitoval nohu ?
Nandrolon
08.10.15,14:38
Buchac, si ma nasral:-)))
buchač
08.10.15,14:55
Buchac, si ma nasral:-)))
Prečo ?
Ty síce vravíš o kolene, ale pointa je rovnaká...veľmi dlhá doba liečby, alebo ako to nazvať.

Mne rupla achilovka v telocvični pri nohejbale. Kolega zavolal našu sanitku, z našej polikliniky, došiel aj lekár. Resumé do špitáľa....chirurgia, RTG, ošetrenie....a hajde domov.
No a nohu véééľmi vysoko. Po odznení prvotných problémov na kontrolu a zasa domov. Po takých 2 mesiacoch v kľude nasledovala rehabilitácia v našej rehabke...bazény, elektriky, masáže...1/2 roka trvalo, pokiaľ som bol ako tak v richtigu...
Achilovka je aj tak hrubšia ako tá druhá, rýchlejšie sa unaví...a potom so jak Žofréé.

Ale musím povedať a upresniť, že holt VLN KE. ;)
lacotinka
08.10.15,15:00
Koncom júla som mal úraz v spodnej časti nohy. Noha v lýtku aj členku veľmi napuchnutá. Chirurg z RTG usúdil, že nemám nič zlomené a viac nepreveroval. Nastrašil ma, že mám trombózu dolných končatín, súdiac podľa zhrubnutého lýtka. Vybral som 20 inkcii. Noha ma bolela, nemohol som naňu došliapnuť. Mal som kontrolu asi po 2 týždňoch. Po mesiaci členok stále opuchnutý, urgoval som bolesť oblasti achilovky a bol som poslaný na ultrazvuk. Tam ma lekár zjazdil, že s takou nohou mesiac chodím. Napísal ruptura (roztrhnutie) achilovky, no vyvrátil trombózu. Chirurg mi prikázal len nohu v kľude. O 2 týždne opäť u chirurga, noha odpuchnutá, s krvnou podliatinou ale bolesť pri došliapnutí ostávala. Napísal mi vyšetrenie MR. Čakal som na MR asi 3 týždne, správa bola: "kompletná ruprúra achilovej šľachy". So správou som išiel za iným chirurgom, ten ma hneď poslal do nemocnice na opráciu achilovky. V nemocnici prijímací lekár-ortopéd povedal, že po 2 mesiacoch sa operácia nerobí a poslal ma na rehabilitačné odd. Správu z MR starú 4 dni videl. Nie je to trochu uletené.

Prečo si myslíš,že niekto iný (ako ty sám) by sa mal starať o tvoje zdravie ???????????
buchač
08.10.15,15:02
Nie je to trochu uletené.
Dám základnú otázku....Ako dlho si bol na PN, alebo prípadnej dovolenke...proste, ako dlho si bol doma a liečil, rehabilitoval nohu ?


....

Prečo si myslíš,že niekto iný (ako ty sám) by sa mal starať o tvoje zdravie ???????????

BINGO...nie z prdele som sa pýtal ...
lacotinka
08.10.15,15:21
Nie je to trochu uletené.
Dám základnú otázku....Ako dlho si bol na PN, alebo prípadnej dovolenke...proste, ako dlho si bol doma a liečil, rehabilitoval nohu ?


....

Prečo si myslíš,že niekto iný (ako ty sám) by sa mal starať o tvoje zdravie ???????????

BINGO...nie z prdele som sa pýtal ...

šag ak mi niečo je, tak na prvý raz hľadám, kým nenájdem dochtora, čo tomu ROZUMIE
Miloš_K
08.10.15,16:34
Ako zaskočený som bol preto, lebo nie jeden prípad bol operovaný aj po 3 mesiacoch a za druhe, čo lekár to iný názor a potom mi laici, ako si máme vybrať, čo je nie je správne.
Miloš_K
08.10.15,16:41
A vlastne s takou maličkosťou sa nechodí ani k lekárovi
Nandrolon
08.10.15,16:47
Pokial to nie je akutne, teda neohrozuje to priamo zivot, lepsie je operovat az po prelieceni, zvlast rozne plastiky vazov...
lacotinka
09.10.15,06:29
A vlastne s takou maličkosťou sa nechodí ani k lekárovi

Noha je tvoja = rob ako chceš :D
bettylou
17.10.15,23:37
ja by ju hore zatial vyložila a do teplého
Miloš_K
19.10.15,20:13
ja by ju hore zatial vyložila a do teplého

No 3 mesiace ju len držať v teple a nič viac, to by si vydržala???????????
Nandrolon
20.10.15,04:13
Teplé nesmie, má sa ľadovať...
Miloš_K
20.10.15,17:33
Teplé nesmie, má sa ľadovať...

Tak sa dohodnite, aké to má byť, ale Vianoce sú tu čo nevidieť a pred nimi je veľká turistika s vyrázdňovaním peňaženiek. A nezúčastniť sa toho:mee:.
buchač
20.10.15,20:22
Tak sa dohodnite, aké to má byť, ale Vianoce sú tu čo nevidieť a pred nimi je veľká turistika s vyrázdňovaním peňaženiek. A nezúčastniť sa toho:mee:.

Týždeň v teple a týždeň v ľade...a tak dokolečka dokola...

Máš veľa love ?
Investuj do nohy a nie do darčekov...
Miloš_K
21.10.15,11:12
To akože si mám kúpiť druhú, prečo nie obidve, nech sú potom rovnaké a nezávideli si..
Nandrolon
21.10.15,14:40
Akonahle ju mas opuchnutu, lokalny zapal, mas ladovat a pri chodzi bandazovat. S tymi bandazami pozor, lebo ochabuje okolite svalstvo, ktore ti drzi a spevnuje klb.... Treba bandaz/nebandaz/lad pouzivat iba podla potreby.
Po cerstvom uraze /co teraz nie je tvoj pripad/ ma byt iba cez den lad + bandaz. V noci sa nesmie bandazovat /i ked ja som tak robil/...
Vsetko toto by mal riesit lekar a osobne, nie cez net...
Miloš_K
21.10.15,15:53
Teraz napuchne len pri zaťažení, lietať som sa ešte nenaučil.:confused: Keď napuchne, stačí ju na nejakú chvíľu dať hore, prípadne bicyklovanie na chbte. Nosím členkovú šnúrovaciu ortézu, no neviem ako ju možem zaťažiť, aby tam znovu niečo neruplo. Ako ju rozcvičovať?:eek:
Som vďačný za rady, lebo lekári sú .....................mimotemy
Nandrolon
21.10.15,15:59
Milos, rad by som ti pomohol, ale nie som lekar...
Ak ti puchne, nos ortezu, alebo na to este stahovaci obvaz, ale po vykone to uplne uvolni, aj na noc...
Takze pred chodenim stiahnut, ale vecer uplne uvolnit...
Pridal by som na vecer 500 mg magnezia, nesumiveho. Nie kvoli klbu, ale kvoli svalstvu, ktore je viac stresovane a namahane.
Miloš_K
21.10.15,17:09
Milos, rad by som ti pomohol, ale nie som lekar...


Ďakujem
Miloš_K
11.12.16,13:20
Pokračovanie z minulého roku
Teraz som 3,5 mesiaca po 2. plastickej operácii achillovej šľachy. Pri snahe pracovať s lýtkom zjavne sa mi pohybuje aj vonkajšia časť medzi lýtkom a členkom. Prenos pohybu na chodidlo je minimálny. Ani po rehabilitáciach a úpenlivých cvičeniach sa na operovanej nohe nezvihnem ani centimeter. Lekár ktorý mi to operoval, zrast popiera. Hľadám ortopéda, ktorý by to vedel dať do poriadku.(Samoplatca).
Už začínam mať názor, že na Slovensku ( v Bratislave) je to s odborníkmi bieda.
Nandrolon
11.12.16,15:38
3,5 mesiaca je malo... este pockaj, tym nic nestratis.
Ja som 6 mesiacov od plastiky LCA a este dole schodmi to nie je na 100℅, ale MRI ukazala pekny nalez, teda vsetko v poriadku... Ortopedicke operacie su dost drahe a veci s tym suvisiace...
Byt tebou, tak spracujem svojho ortopeda, a idem bud do Martina cez poistovnu alebo do Ziliny. Na BA by som sa vykaslal.
Alebo este jedna moznost, zaplat si ako samoplatca MRI na vlastnu ziadost mimo SR napr. v CR - cca 4000 Czk v statnej a to budes mat ako podklad pre vypisanie na zakrok ortopedom. Ak zisti rezonancia ze je nalez v norme, tak iba rehabilitovat, rehabilitovat a za rok by to mohlo byt O.K.
buchač
11.12.16,16:10
Stále platí, čo som vyššie napísal...;)
Ale kľudne zopakujem, upresním ešte pre lepšie pochopenie.

Nikdy tá achilovka nebude už v poriadku...NIKDY !!!
Skôr by som povedal, že naopak. :)