sedmospac
08.10.15,20:58
Dobrý deň,
chcel by som sa poradiť ohľadom prevádzky kamerového systému. Pozemok na ktorom parkujem stavebné stroje, ale neprevádzkujem podnikanie, čiže je mojim súkromným vlastníctvom mám nainštalovaný kamerový systém. Susedovi okrem všetkého iného vadí aj toto, tak dal podnet na úrad na ochranu osobných údajov slovenskej republiky, ktorý odo mňa požadujú rôzne doklady/vyjadrenia - uvediem nižšie. Zaujíma ma čo robiť aby to bolo ok a bez pokuty.
Požadujú: - kto rozhodol o inštalovaní kamier
- kto inštaloval kamery
- či som prevádzkovateľom kamerového informačného systému osobných údajov, ktorým je monitorovaný verejný priestor vrátane osobného vlastníctva navrhovateľa
- či kamerový systém prevádzkujem sám ako fyzická osoba resp. podnikateľ, alebo prostredníctvom niekoho iného
- či monitorujem kamerami verejný priestor alebo monitorujem priestor, ktorý nie je verejnosti prístupný
- počet inštalovaných kamier
- aké osoby sú kamerovým systémom monitorované
- uved osoby ktoré majú prístup k výstupom z kamerového systému
- uveď kedy predmetný informačný systém osobných údajov inštalovaný, na aký účel a na akom právnom základe sú spracúvané osobné údaje dotknutých osôb v danom kamerovom informačnom systéme
- uveď v akej lehote a akým spôsobom sa likvidujú záznamy vyhotovené kamerami
-popíšte ako sa osoby monitorované kamerovým systémom dostanú do monitorovaného priestoru a či je na vstup do monitorovaného priestoru potrebné prekonanie prekážky
- zašlite úradnú fotodokumentáciu výstupov z kamerového informačného systému
- preukážte splnenie povinnosti prevádzkovateľa informačného systému osobných údajov v zmysle §33 zákona
- uveď všetky ďalšie informácie, ktoré s predmetnou vecou súvisia a ktoré považujete za relevantné
Takmer som zabudol ešte tam píšu že sused priložil fotky z mojho kamerového systému, ktorý mám na mojom súkromnom pozemku-tu zrejme porušil zákon on...
Tak je toho dosť, čo požadujú, ešte raz na záver ako to urobiť bez sankcie?
Ďakujem
misomiso
08.10.15,19:02
Odpisal by som: "Neprevadzkujem zieden kamerovy system, mozno u suseda vzniklo podozrenie, pretoze som nainstaloval makety kamier kvoli pripadnym zlodejom". Ina vec je, co by si robil potom s tym zaznamom, keby si naozaj nasnimal nejakych narusitelov priestoru.
birs1
23.08.16,19:35
Čo ste im odpísali? Ako reagovali?
vicktor
24.08.16,07:17
Pise, ze sa jedna o sukromny pozemok. Ak su kamery otocene dnu, nevidim problem, nemali by byt otocene von.
P.S.: Zaujimave, po odoslani zrazu vyskocil akysi preskrtnuty komentar.
misoft
24.08.16,08:30