tomasjuve
08.10.15,22:41
Zdravim,

planujem kupit byt v Prahe ale otazka by mala byt dostatocne vseobecna na to aby som aj odtialto dostal relevantnu odpoved.

ked budem financovat byt 90 percentnou hypotekou dostanem sa na hranu mojich moznosti.

Obavu mam z toho ked sa uz dostanem k podpisu rezervacnej zmluvy s dohonutov cenou- tak potom bude nasledovat odhad hodnoty nehnutelnosti bankou.

To samozrejme moze byt problem lebo odhadca moze odhad podseknut alebo ja neodhadnem hodnotu bytu a odsuhlasim ako predajnu cenu nieco vyssie ako je trhova hodnota.

Kazdpopadne to vedie k tomu ze rozdiel medzi predajnou cenou a odhadom by som si musel hradit sam.

Ak by som to neuhradil prisiel by som o rezervacny poplatok co by bolo dost bolestive.

Takze otazka je ako sa na tuto situaciu pripravit resp. ake su moznosti financovat pripadny rozdiel predajnej ceny a odhadu
KEJKA
08.10.15,20:50
ak máš príslub na 90% hypotéku, tak by si ju mal dostať podľa KP zmluvy, čiže dohodnutej predajnej ceny. je problém vybaviť ZP z banky ešte pred podpisom zmluvy? resp. vybvaiť v zmluve ustanovenie, že ak sa ZP bude líšiť od PC v sume, alebo v %, tak rezervačný poplatok je vratný?
v každom prípade 10% si musíš hradiť sám, takže nejaké financie musíš mať.
Ešte je možnosť ísť do debetu na bežnom účte, prípadne financovať zo spotrebného úveru - ten je vo všeobecnosti dosť drahý,
tomasjuve
08.10.15,21:18
No v cesku ak ides rucit kupovanou nehnutelnostou tak sa percenta pocitaju z odhadu.

to zapracovanie dodatku do zmluvy je dobry napad ale tazko teda povedat ako sa k tomu budu maklery stavat.

aj tie moznosti debetu a spotrebneho uveru zvazim