Benko
09.10.15,09:05
Môže personálna agentúra do pracovnej zmluvy zapracovať bod, že ak bude daná výpoveď a zamestnanec nezotrvá vo výpovednej lehote 2 mesiace, tak má zamestnávateľ právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac?


Prvý raz v živote vidím pracovnú zmluvu a zároveň dohodu o dočasnom pridelení zamestnanca od personálnej agentúry a som šokovaný na totálku. Vedel som, že je to odrb na ľudí, ale že je až taký, to som netušil. :mad::mad::mad:
Tweety
09.10.15,07:06
ÁNo, je to v súlade so ZP.
§62
(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
veronikasad
09.10.15,07:07
ano, nielen pracovná agentúra, ale aj hociktorý zamestnávatel.
Chobot
09.10.15,07:48
Nie je to odrb na ľudí, je to páka na tých neserióznych zamestnancov, ktorí dajú výpoveď a na druhý deň už do práce neprídu.
Benko
09.10.15,15:26
Odrb na ľudí nie je ten jednomesačný poplatok, odrb na ľudí je personálna agentúra.
misoft
09.10.15,15:28
S týmto vyjadrením súhlasím. Dokonca i politici (naši) na to prišli....