Jozef Bujdoš
09.10.15,09:48
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pomoc. Problém je, že potrebujeme teda ani nie tak ja ako moja svokra zlegalizovať čierne stavby na pozemku. Jedná sa o Garáž, ktorá je väčšia ako pôvodne mala byť a jeden plechový garáž, ktorý je na pozemku, ale bývalý manžel mojej svokry, keď to staval neunúval sa to spraviť nejako legálne. Teraz potrebujeme spraviť to aby tieto stavby boli legálne, kvoli hypotekárnemu úveru, ktorý by som chcel zobrať. Nemám s tým, žiadne skúsenosti a neviem čo všetko k tomu vlastne bude treba a koľko ma to vôbec bude stáť. Stavby boli robené už po roku 1975 takže predpokladám, že za to dostaneme aj nejakú pokutu.....Viete mi prosím pomôcť čo s tým treba spraviť a zhruba koľko ma to bude stáť?

Za ochotu Ďakujem
Ondrej Kozlovsky
14.10.15,17:54
Dobry den pan Bujdos,

legalizacia stavieb Vas bude vychadzat minimalne 1000 Eur a cim blizsie k BA tak tym viac. Co sa tyka poloziek je tam geometricky plan, projekt (ten je najdrahsi), revizie, a vybehanie stavebného povolenia spojeneho s kolaudáciou. Casovo ratajte aj 3 mesiace.

Je teda na Vas ci sa budete do toho pustat, alebo radsej rozoberiete stavby, no aj rozobratie podlieha nejakym zákonitostiam teda aj tu budu potrebne papiere, no aspon zarobite na zeleze plechu, ak to odveziete do zberných surovin.

Tuto radu, ale berte orientacne bez blizsich informacii sa tazko vyjadruje.