lojzo158
09.10.15,14:18
Dobrý deň, uplynul mesiac čo som po skončení školy na ÚP a pracovníčky mi vraveli o absolvenskej praxi, no na internete som sa dočítal že by mala byť dobrovoľná a že o ňu sa dá žiadať po 3 mesiacoch na ÚP.

Moja otázka znie: môže ma pracovníčka po mesiaci poslať na absolvenskú prax ? A v prípade mojej nespokojnosti s vybratou praxou môžem odmietnuť nastúpiť bez vylúčenia z ÚP ?
Ďakujem.
avalik
09.10.15,13:20
1. môže
2. budeš vylúčený

(5) Za nespoluprácu uchádzača o zamestnanie s úradom podľa odseku 2 písm. b) sa považuje
a) odmietnutie ponuky vhodného zamestnania sprostredkovaného úradom bez vážnych dôvodov alebo odmietnutie nástupu do vhodného zamestnania sprostredkovaného úradom bez vážnych dôvodov,
b) odmietnutie účasti na aktívnych opatreniach na trhu práce uchádzačom o zamestnanie bez vážnych dôvodov okrem odmietnutia účasti na aktivačnej činnosti formou menších služieb pre samosprávny kraj podľa § 52 a formou dobrovoľníckej služby podľa § 52a,
c) predčasné skončenie účasti na aktívnych opatreniach na trhu práce uchádzačom o zamestnanie pred dohodnutým termínom bez vážnych dôvodov,

§ 51
Príspevok na vykonávanie absolventskej praxe
(1) Absolventská prax podľa tohto zákona umožňuje získanie odborných zručností a praktických skúseností u zamestnávateľa, ktoré zodpovedajú dosiahnutému stupňu vzdelania absolventa školy v príslušnej skupine učebných odborov alebo študijných odborov.39)
(2) Absolventská prax sa môže vykonávať na základe uzatvorenej písomnej dohody o absolventskej praxi medzi absolventom školy vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej jeden mesiac a úradom a na základe uzatvorenej písomnej dohody medzi úradom a zamestnávateľom.
veronikasad
09.10.15,15:03
dôvod odmietnutia ?