potebujemradu
09.10.15,16:39
Biela zelená karta

Zrušila som pzp k výročnému dňu, uzavrela v inej poisťovni, po uzavretí mi prišlo z predošlej poisťovne zelena a biela karta, myslela som že už ich nebudem potrebovať tak som to vyhodila ... teraz to poisťovňa odo mňa pýta .. ako to mam riešiť ?
misoft
09.10.15,14:59
Máš od predchádzajúcej poisťovne vyjadrenie, že ukončenie PZP akceptovali?
Pokiaľ máš PZP u inej poisťovni a u pôvodnej neakceptovali ukončenie PZP - tak si stále poistencom pôvodnej poisťovne.
Ak však ukončenie PZP je potvrdené a oni ti zaslali bielu a zelenú kartu - táto karta je ti absolútne na nič - je neplatná. Tak isto je neplatná i pre poisťovňu - pretože poistka s číslom xxxxxxx neexistuje. Je to len kus zbytočného papiera.
Oznám poisťovni - PZP si zrušila, nemáš s nimi žiadny poistný vzťah, nemali ti posielať, pre teba je to len zbytočný a neplatný dokument, ktorý si zničila.
Že to oni poslali - je to ICH problém, nie tvoj (aspoň je vidieť, aké majú administratívne zázemie - samý zmätok).

P.S. Dávnejšie som i ja prechádzal z jednej do druhej, prvá poslala bielu i zelenú kartu - vyhodil som - nič nepýtali späť.
sosak
09.10.15,15:24
Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti vozidla (PZP) môže zaniknúť výpoveďou zo strany poisťovne alebo poistníka najneskôr šesť týždňov pred koncom poistného obdobia. Poistným obdobím pri PZP je spravidla 1 rok, výpoveď poistenia treba stihnúť doručiť do poisťovne najneskôr prvý deň 6-týždňovej lehoty pred výročným dňom začiatku poistenia.
Výpoveď do 2 mesiacov od uzavretia PZP s 8-dennou výpovednou lehotou, ak to umožňujú poistné podmienky
Výpoveď po poistnej udalosti do 1 mesiaca po oznámení poisťovateľa, výpovedná lehota je 1-mesačná

https://www.poistenie.sk/vypoved-povinneho-zmluvneho-poistenia-zodpovednosti-vozidla-dalsie-sposoby-zrusenia-pzp

------------------------------------------------

Ak si dodržala lehotu výpovede 6týždňov pred výročným dňom začiatku poistenia, tak podľa zákona je poistka zrušená. Zásielku si určite nedostala doporučene, tak napíš poisťovni, že ti nič od nich neprišlo a keď príde, tak im to pošleš napäť.