pezi
11.10.15,12:48
Dobry den.
Dostal som takuto ponuku a chcel by som poznat vase nazory a rady ohladom tejto investicie.
Nasiel som jednu zahranicnu firmu ktora ponuka moznost investicie do nehnutelnosti v zahranici, za tychto podmienok:

1. Minimalna investicia je od 5000€ a minimalna doba investicie je 1 rok
2. Garantovany rocny zisk je min. 5%, ktory je vyplateny pri vklade klientom (pri rocnom zuctovani je moznost vyssieho vynosu, ktory zavisi od rastu cien nehnutelnosti za ten rok)
3. Garancia vysky vasho vkladu je urcitym % z nehnutelnosti

Jednoducho povedane: Za moje peniaze spolocnost investuje do nehnutelnosti ktoru dalej spravuje, mne vyplati zisk min 5% a viac rocne. A rucia mi % z nehnutelnosti vo vyske mojho vkladu.

Co si o tomto myslite?
Dakujem
Nandrolon
11.10.15,10:55
Osobne si myslim ze je to odrb.
buchač
11.10.15,10:56
"Co si o tomto myslite?"

Radšej nechci vedieť.
No názorov sa dozvieš postupne viacero. Myslím si, že ani jeden Ťa nepoteší...ale dúfam, že aspoň náležite schladí.
----------------------------------------
Inak na tom bode č. 3. som sa aj zasmial.
Jednoducho parádny odrb...
---------------------------------------
Predpokladám, že zahraničnú firmu nedáš....aby Ti bysňys niekto neprebral...;) :D
Ale daj aspoň krajinu...
Ingrid Ondruskova
11.10.15,11:15
Súhlasím s chlapcami buchač a Nadrolon...pekná hovadina!! Takých ponúk som už dostala!!! Ajaj!!
pezi
11.10.15,11:36
Ide o anglicku firmu a su to nehnutelnosti v anglicku. Preco si myslis ze je to odrb? Dostanes normalne od pravnika zmluvu na ktorej su udaje o tvojej nehnutelnosti a kolko % znej vlastnis. Ja tiez zijem v Anglicku a podla mojich skusenosti to tu z vymahanim penazi funguje trochu inak ako na slovensku.
buchač
11.10.15,11:57
3. Garancia vysky vasho vkladu je urcitym % z nehnutelnosti

Čo je to určité %%% z nehnuteľnosti ?
Povedzme, že firma bude investovať do nejakého hotela...čo bude Tvoje ?
Pár stoličiek, jeden stôl...a nejaký príbor ??? ;) :D


pezi (Dnes 14:36) Ide o anglicku firmu a su to nehnutelnosti v anglicku. Preco si myslis ze je to odrb? Dostanes normalne od pravnika zmluvu na ktorej su udaje o tvojej nehnutelnosti a kolko % znej vlastnis. Ja tiez zijem v Anglicku a podla mojich skusenosti to tu z vymahanim penazi funguje trochu inak ako na slovensku.


Nemyslím a ani Ty tak nerob.
Len premýšľaj...veď premýšľaj.
Ty si myslíš, že v Anglicku nie sú ojedrbaváči ? Veď tie nigérijské podvody tam končili.
-------------------
Právnik ? Čí právnik ? Tvoj ale firemný ? Firemný predsa tlačí do popredia záujmy svojho klienta.
Alebo Ty si až tak fundovaný, že porozumieš celej zmluve ?...a to aj napriek tomu (práve preto), že žiješ v Anglicku si v tom, že ovládaš poriadne angličtinu, že poriadne porozumieš výrazom, §§§, zákonom ???
Nevraviac už o tom, že anglické právo je trochu iné, ako to slovenské.
--------------------
Vymáhanie...dovoľ, aby som sa len pousmial.
Vieš (podľa mňa) o tom trt... ak nevravíš z vlastných skúsenosti, tak je to lízanie zmrzliny cez sklo.
--------------------
Nad tou naivitou je potrebné si skôr poplakať...
pezi
11.10.15,12:21
Moja anglictina nieje az na takej urovni ze by som porozumel vsetkym vyrazom a zakonom, ale som natolko fundovany ze si to dam overit svojmu nezavyslemu pravnikovi.
O moje skusenosti s vymahanim su kladne.
No dobre a ty mi vies poradit nejaku lepsiu a istejsiu investiciu?
buchač
11.10.15,14:22
pezi (Dnes 15:21)
No dobre a ty mi vies poradit nejaku lepsiu a istejsiu investiciu?
========================
Zlato, starožitnosti, nehnuteľnosti......
lacotinka
11.10.15,14:27
Pokiaľ si si istý, tak sa ma nepýtaj
hneď zajtra to tam daj
5% máš istých
95% trošku neistých

Ale to je TVOJ problém !!! :D
duves
11.10.15,14:34
dobry ofajč, predpokladam, že investicia je niekde do nehnutelnosti v Maledivy. Ved to je kusok, čoby si kameňom dohodil.
pezi
11.10.15,17:12
Buchac- mozes byt trosku konkretnejsi? zlato a starozitnosti som vylucil pretoze chcem ziskat pravidelne zhodnocovanie.Zaujimava je premna investicia do nehnutelnosti ale ako mozem zhodnotit kapital 5 az 10000€ co zato kupim? Mozes byt konkretnejsi?

Lacotinka- dakujem za tvoj koment ale je odveci :D
lujza.j
11.10.15,17:25
od veci je akurát tvoja tema....lacotinka len pravdu...ak si nepochopil.... tvoje prachy tvoja vec....a ak z toho nič tak potom tvoja sračka pardon kakačka:D...ale kedže vieš,že vymáhanie kešky v engleske je v poho...tak čo tu strácaš čas....:---
Peggynka
11.10.15,17:28
A ponúkajú to Nigerijci :D:D:D
pezi
11.10.15,17:35
lacotinka je odveci, lebo keby som si bol isty tak sa to tu nepytam.
Cakal som rozumne nazory, rady a komenty od inteligentnych ludi ktori stym mozno maju skusenosti alebo aspon vedia poradit.... ale ako vidim tak sa tu nicoho takeho asi nedockam. Dakujem vsetkym
buchač
11.10.15,18:17
pezi (Dnes 20:12) Buchac- mozes byt trosku konkretnejsi? zlato a starozitnosti som vylucil pretoze chcem ziskat pravidelne zhodnocovanie.Zaujimava je premna investicia do nehnutelnosti ale ako mozem zhodnotit kapital 5 az 10000€ co zato kupim? Mozes byt konkretnejsi?
========================
1. NIE - nemá význam
2. NIE - nechce sa mi
3. NIE - niektoré info sa nedávajú len tak
4. NIE - AJ keby som dal, tak okamžite nasledujú ďalšie a ďalšie otázky
5. NIE - tých 5 - 10 litrov je na zhodnocovanie málo ... vezmi v úvahu všeliaké vedľajšie výdaje, nízky úrok a následné dane.
6. NIE - nakoľko nie som až taký finančný odborník, aby som si dovolil radiť iným v investíciách. ;)
-------------------------------------

Ale ako vravíš, v Anglicku je vymožiteľnosť práva na väčšej úrovni a Jej Výsosť sa nenechá nejakým slováčiskom odrbať ...tak bacha aj na to...:D
Chobot
11.10.15,18:42
Ty si sa už rozhodol a čakáš od nás požehnanie. To ale na porade nedostaneš. Ak ti radíme, aby si do toho neišiel, tak sme zlí a neveríš nám.

Ak tak chceš, investuj si, sú to tvoje peniaze. Ale potom sa nepýtaj, ako vymáhať 1% z nehnuteľnosti.