MatJen
11.10.15,20:50
Prosime o radu. Po celkovej rekonstrukcii bytu (bytovka z roku 1968), ktory je na najvyssom podlazi 5/5 bytoveho (tehloveho) domu, pocujeme od vsetkych susedov pod nami dupot a buchot. Najma od suseda na 3 podlazi, ten dupe doslova ako blazon od 5:30- 23:30, chodi prakticky nonstop. Vacsinou tu byvaju stary ludia, ktori su neustale doma. Davali sme do bytu sadrokarton aj s mineralnou vlnou, podlaha ostala povodna a na nu sme dali 3mm podlozku a laminatovu 7mm podlahu (komplet v celom byte), nove priecky, jadro a pod. .
Susedia pod nami maju iba stare podlahy bez koberca, iba "gumu na betone, alebo kachlicky. Co je vsak zvlastne, ze tieto dupoty a buchoty sme pred rekonstrukciou nepoculi, resp. mozno neboli take intenzivne. Vie prosim niekto poradit, co s tym? S manzelkou sa z toho ideme zblaznit a premyslame nad predajom bytu :( Neda sa to vydrzat
vlado 33
11.10.15,19:01
Ja som počul, keď susedia šli v noci na záchod. Zvykol som si, prestalo mi to vadiť. To chce to oné...................
buchač
11.10.15,19:16
Prosime o radu. Po celkovej rekonstrukcii bytu (bytovka z roku 1968), ktory je na najvyssom podlazi 5/5 bytoveho (tehloveho) domu, pocujeme od vsetkych susedov pod nami dupot. Najma od suseda na 3 podlazi, ten dupe doslova ako blazon od 5:30- 23:30. Davali sme do bytu sadrokarton aj s mineralnou vlnou, podlaha ostala povodna a na nu sme dali 3mm podlozku a laminatovu 7mm podlahu (komplet v celom byte), nove priecky, jadro a pod. .Susedia pod nami maju iba stare podlahy bez koberca, iba "gumu na betone". Co je vsak zvlastne, ze tieto dupoty sme pred rekonstrukciou nepoculi, resp. mozno neboli take intenzivne. Vie prosim niekto poradit, co s tym? S manzelkou sa z toho ideme zblaznit a premyslame nad predajom bytu :(

Nuž, nejak mi nejde pár vecí do hlavy.

1. Guma na betóne skôr tlmí ten zvuk
2. Ako vieš, že susedia (všetci) nemajú koberce ?
3. Pred rekonštrukciou ste nepočuli, lebo ste dumali nad tým vašim trieskaním do bytu..

4. Takže podlaha ostala pôvodná ? ...a na ňu ste urvali tú vašu laminátku ???
Tak to je potom jasné...to je tá oneskorená ozvena z vášho bytu...pokiaľ prebehne zvuk cez celý barák, to trochu aj trvá...
Nečudujem sa, že sused jančí...nevie, odkiaľ idú zvuky a je z toho na prášky...

5. Ľutujem spodných susedov v prípade narodenia dieťaťa-detí...fakt ľutujem.
Pod mojím bytom sa vystriedali dve rodiny a vychovali sa tri deti. Nedávno došlo k predaju a nasťahovala sa nová rodinka, už treia v poradí. Ešte som ich síce nevidel...no počuť ich je...a plač dieťaťa je tiež počuť. Poznám ten byt, bol som nie raz (ako zástupca vlastníkov)...laminátka sa správala jak v strašidelnom zámku.
lacotinka
11.10.15,19:16
Ja som počul, keď susedia šli v noci na záchod. Zvykol som si, prestalo mi to vadiť. To chce to oné...................
onééééééé
štuple do uší

alebo "na duši" :D
arizona
11.10.15,19:22
Mozno by pomohli koberce,tie zachytia dost hluku.

Aj ked dnes su moderne "poloprazdne",vzdusne byty, s minimom nabytku,v bytovkach to nie je moc vhodne.Lebo taketo byty prenasaju hluk,pocut vsetko naokolo...
lacotinka
11.10.15,19:23
Prosime o radu. Po celkovej rekonstrukcii bytu (bytovka z roku 1968), ktory je na najvyssom podlazi 5/5 bytoveho (tehloveho) domu, pocujeme od vsetkych susedov pod nami dupot. Najma od suseda na 3 podlazi, ten dupe doslova ako blazon od 5:30- 23:30. Davali sme do bytu sadrokarton aj s mineralnou vlnou, podlaha ostala povodna a na nu sme dali 3mm podlozku a laminatovu 7mm podlahu (komplet v celom byte), nove priecky, jadro a pod. .Susedia pod nami maju iba stare podlahy bez koberca, iba "gumu na betone". Co je vsak zvlastne, ze tieto dupoty sme pred rekonstrukciou nepoculi, resp. mozno neboli take intenzivne. Vie prosim niekto poradit, co s tym? S manzelkou sa z toho ideme zblaznit a premyslame nad predajom bytu :(

Nuž, nejak mi nejde pár vecí do hlavy.

1. Guma na betóne skôr tlmí ten zvuk
2. Ako vieš, že susedia (všetci) nemajú koberce ?
3. Pred rekonštrukciou ste nepočuli, lebo ste dumali nad tým vašim trieskaním do bytu..

4. Takže podlaha ostala pôvodná ? ...a na ňu ste urvali tú vašu laminátku ???
Tak to je potom jasné...to je tá oneskorená ozvena z vášho bytu...pokiaľ prebehne zvuk cez celý barák, to trochu aj trvá...
Nečudujem sa, že sused jančí...nevie, odkiaľ idú zvuky a je z toho na prášky...

5. Ľutujem spodných susedov v prípade narodenia dieťaťa-detí...fakt ľutujem.
Pod mojím bytom sa vystriedali dve rodiny a vychovali sa tri deti. Nedávno došlo k predaju a nasťahovala sa nová rodinka. Ešte som ich síce nevidel...no počuť riadne...a plač dieťaťa je tiež počuť. Poznám ten byt, bol som nie raz (ako zástupca vlastníkov)...laminátka sa správala jak v strašidelnom zámku.

Buchy

teoreticky je možné, že plávajúca laminátka im nepláva, ale je zašprajcovaná do stien
a zo stien preberá zvuky takže počuť viac, ako keby zo stien išli zvuky vzduchom

(mne asi podobne (tohtoročná) trubka od klímy (v predizbe) rozvibruje pri jenných otáčkach ventilátora bunku - kuchynskú stenu)
Anika61
11.10.15,19:55
MatJen-najprv by som ti poradila prečítať si pravidlá Porady-texty sa nezvýrazňujú a debatujúcim''sa nenadáva.....nájdi si odborníka z odboru stavebníctva nech skúma prečo sa zrazu ,,šíria dupoty z nižších poschodí
buchač
11.10.15,20:09
MatJen-najprv by som ti poradila prečítať si pravidlá Porady-texty sa nezvýrazňujú a debatujúcim''sa nenadáva.....nájdi si odborníka z odboru stavebníctva nech skúma prečo sa zrazu ,,šíria dupoty z nižších poschodí

Natrafil chlapec na pravého.
Keď si myslí, že sa nechám urážať, tak smola...a to som ešte ani nenaštartoval...;)
-------------------------------

"buchac" pokial nevies inteligentne odpovedat/poradit, prosim nezapajaj sa do debat. Iba zbytocne spamujes.Ak nevieš čítať, Tvoj problém.

Sa správaj tak, aby sa iní nesprávali k Tebe tak isto.
Ty robíš v dome rámus a ešte budeš z sťažovateľa.
To akože kto má vedieť, že čo a ako v tom baráku. Šak si zavolaj odborníkov, nech sa pozrú, čo ste dokuwili...lebo som toho názoru, že rekonštrukcia bytu bola robená aj svojpomocne...a potom to takto aj vyzerá.
Si preštuduj niečo o zvuku.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zvuk
bodliak
11.10.15,20:11
Podľa mňa sa vaša nová podlaha dotýka obvodových stien, prenáša chvenie, správa sa ako membrána reproduktora.
MatJen
11.10.15,20:19
Podľa mňa sa vaša nová podlaha dotýka obvodových stien, prenáša chvenie, správa sa ako membrána reproduktora.

Vdaka bodliak, ale podlaha je vo vsetkych castiach minimalne 2cm od stien. Pokladku nam robila firma. Pod laminatom je aj 3mm podlozka, dupot sme vsak uz poculi aj pred polozenim novej podlahy, co bola jedna z poslednych faz rekonstrukcie.
buchač
11.10.15,20:22
"buchac" veru neradis...Ale veselo spamuj dalej, mozno sa dockam z tvojich odpovedi niecoho inteligentneho

Dobre, tak trochu pospamujeme...ale trochu inak ...OKI ?
Snáď pochopíš...

Včera som bol na strelnici.
Jedna zo zbraní nevyhadzovala správne vystrelené nábojnice z komory...
Kde je chyba ?
lacotinka
11.10.15,20:33
"buchac" veru neradis...Ale veselo spamuj dalej, mozno sa dockam z tvojich odpovedi niecoho inteligentneho

Dobre, tak trochu pospamujeme...ale trochu inak ...OKI ?
Snáď pochopíš...

Včera som bol na strelnici.
Jedna zo zbraní nevyhadzovala správne vystrelené nábojnice z komory...
Kde je chyba ?
Bola vyrobená/normovaná na 20 stupňov a ščera bolo iba 11 :D

PS
som myslel, že sa vystrelí strela a nie nábojnica .. či .. obidve ?
slušná zbraň by mala "správne vystrelenú" nábojnicu vyhadzovať (po jednej )
buchač
11.10.15,20:54
"buchac" veru neradis...Ale veselo spamuj dalej, mozno sa dockam z tvojich odpovedi niecoho inteligentneho

Dobre, tak trochu pospamujeme...ale trochu inak ...OKI ?
Snáď pochopíš...

Včera som bol na strelnici.
Jedna zo zbraní nevyhadzovala správne vystrelené nábojnice z komory...
Kde je chyba ?
Bola vyrobená/normovaná na 20 stupňov a ščera bolo iba 11 :D

PS
som myslel, že sa vystrelí strela a nie nábojnica .. či .. obidve ?
slušná zbraň by mala "správne vystrelenú" nábojnicu vyhadzovať (po jednej )

Ééééj bratu...som myslel, keď už reaguješ, že to bude aj správne. Ale zatiaľ beriem odpoveď na takých slabých 50%.
Ideš na to dobre, ale zlým smerom...aj keď síce trochu slovičkáriš.

P.S.:
Múdry spamista ani len netuší, o čom sa bavíme...asi sused vrieska...;) :D
lubko6394
12.10.15,05:34
Ako som si prečítal tú Vašu rekonštrukciu podláh v celom byte dať plávačku tak to mi stačí na to aby som si spravil obraz ja o Vás. Už sa mi stalo, že suseda nado mnou si dala do obýváku plávačku a normálny život bol minulosťou. Počuť bolo každý krok a ideálne na nervy bolo jazdenie autíčkom po podlahe vnúčikom. Neskôr sa to zlepšilo - asi dala koberec. Plávajúce podlahy a aj dlažby podľa mňa by v bytových domoch mali byť zakázané z dôvodu zvýšenia prenosu zvukov. To že sa Ti to vrátilo ako membrána repráku je plusom. Skús sa o zvukovej pohode niečo dozvedieť od susedov zo 4. poschodia, následne vyhádž plávačku a daj si lino.
buchač
12.10.15,05:35
Nespamuj......;) :D :D :D
Peggynka
12.10.15,06:17
Tiež si myslím,že na vine je laminátová podlaha;tá sa chová ako ozvučnica.Môj syn chcel do bytu nado mnou,nedovolila som a dali sme Thermofix a som maximálne spokojná.Laminát by mali zákonom zakázať :eek: a viem si predstaviť,čo tí obyvatelia prežívajú v tých domoch.Kým to nevymeníš,nebudeš mať kľud.
bodliak
12.10.15,17:46
"Pokladku nam robila firma."
No a prave toho by som sa obaval...
jelalim
12.10.15,19:17
trocha ma prekvapuje, ako tu vsetci nadavate na laminatovu podlahu.

Povodnu podlahu (asi to bude linoleum nalepene asfaltom) treba urcite vyhodit. asfalt, pripadne lepidlo komplet zoskrabat, 3mm podlozku vyhodit tiez. Podla mna tu sa stala najvacsia chyba, ze sa setrilo na podlozke. Trbea kupit 8mm podlozku (take obdlzniky), spoje prelepit papierovou paskou a na to polozit laminatovu podlahu.
... A mozete zacat tancovat a skakat...