a.nuška
11.10.15,21:51
môžete mi, prosím, poradiť kolko sa asi platí za nafarbenie dverí (nejaká základná taxa), nie je potrebné ich tmeliť a nejako renovovovať, len trochu prešmirglovať, aby chytila farba, príde to robiť ako fušku po práci, sú to klasické stare dvere s troma kazetami...nechcem dopadnúť ako raz naši susedia ked im niečo takýto maloval a nakoniec si vypýtal ,,prezidentský plat,,...máme z toho srandu dodnes, aj ked pre nich to vtedy sranda nebola
Sú to 4 interierové dvere a mal by ich malovať syntetickou farbou
Anika61
11.10.15,20:14
a.nuska a nebolo by najlepšie sa opýtať priamo toho čo to príde robiť.Niekedy môže byť tá renovácia drahšia ako nové dvere...
Tu napr.
http://www.renovacia-dveri.eu/renovacia-dveri/ceny-za-renovaciu
buchač
11.10.15,20:18
No schválne...koľko si predstavuješ Tvoju cifru...maximálnu ?

Daj aj lokalitu...okres postačí.
a.nuška
11.10.15,20:35
pýtala som sa, povedal, že to najdem na nete a z toho dá nejakú zľavu:) nechcela som tu celý priebeh rozpisovať ako Andersen, a priznám sa chcela by som byť trochu pripravená. V cenách sa vyznám, zaplatím, čo chcem, ak mi to za to stojí, ale o tomto nemám vôbec predstavu, čo by to mohlo stáť(v Nitre) Zdalo sa mi to celkom fajn, spýtať sa tu, celkom je to tu niekedy rozumné:)
Anika61
11.10.15,20:41
Je to divné-ja by som si dávala bacha-veď to je ''ako kupovať mačku vo vreci''-môže ti potom streliť''cenu akú len chce-určite by si mala trvať aspoň na orientačnej cene...
misoft
11.10.15,20:49
Veď naznačil.... Ujo Gúgl vyhľadá, len sa treba správne opýtať....
jslancik
12.10.15,05:12
to je čo za "ponuka", že "nájdite si na nete a dám z toho zľavu"? Takého človeka by som už neoslovil... Ty by si mu tak mala povedať o adrese, kde bývaš. Že si má nájsť na nete...

Normálne nech ti pošle na mail cenovú ponuku, stačí stručne. Ale aby ste mali niečo písomne. Aby si nedopadla ako tvoji susedia. To je tak, keď chce niekto hrať granda a pýtať sa vopred na cenu mu príde "pod úroveň", alebo čo...
Peggynka
12.10.15,06:30
V každom prípade na zmluvu (vrátane termínu, ceny a upresnenia materiálu),prebrúsenie + 2x náter by som dala max. 30€ (keďže sú kazetové) http://mojdom.zoznam.sk/cl/10120/123057/Natierame-dvere-a-okna Ja by som si to natrela sama :)
Ja som dala nastriekať pred pár rokmi variopant na dvere :)
http://kapitan.eu/index.php?page=vario-paint-plus&lang=CZ
Peggynka
12.10.15,06:32
Vieš ako to je...človek myslí,že každý je slušný :D Najhoršie dopadneš s tzv. kamarátmi a rodinou.Neuvažuješ,že ťa chcú zodrať :)
arizona
12.10.15,06:38
Neporadim ti s cenou,ale ked pises, ze ich netreba renovovat,ze staci len zlahka presmirglovat a natriet,tak to zvladnete urcite aj sami.
Treba si kupit smirgel,kvalitny valcek /nie stetec/,farbu podla zelania a urcite to dokazes aj sama...
Najlacnejsie riesenie :-)
lacotinka
12.10.15,06:56
valčekom dvere ????
(veď to tou farbou nemáš ako buldozérom hrubo zakryť, ale (trochu ošúchaným) štetcom jemne porozotierať )
dmc
12.10.15,07:58
ak by mi majster odpovedal nech si najdem cenu na nete - poslal by som ho kade lahsie-- priamo do teplych krajin
paťuška
12.10.15,08:01
tak to teda nevieš ako to vyzerá, keď to natrieš valčekom a štetcom. Po natretí valčekom sú ako nové :-)
Anika61
12.10.15,08:08
dmc-presne tak-ja by som sa s ním viac nebavila je to naserioze jednanie hned od začiatku...''nejaká zľava z nejakej sumy'''je blbosť
Peggynka
12.10.15,08:13
Lenže tieto má kazetové :)
arizona
12.10.15,09:14
ano,rohy trosku malym stetcom a zbytok valcekom. Viem o com pisem.Valcekom namalovane su ako nove,ani kvalitnym stetcom sa farba tak perfektne nerozotrie
lacotinka
12.10.15,15:13
možno sú teraz lepšie valčeky :D :D
pred nejakými 20 rokmi robil pre mňa vo firme maliar
asi 3 roky
občas sme pokecali
robo197
12.10.15,17:31
Však je to jednoduché.Povedz že si našla cenu 5.-€/ dvere.a ztoho nech ti dá zlavu.
pred prácou sa opýtaj na presnú cenu, aby si nebola šokovana.(od 10 do 70/ ks. kto čo si nájde na nete) pre teba tá lacnejšia cena, pre maliara tá najvýššia)
jelalim
12.10.15,19:20
Toto si urobite aj samy a kvalitne. Tu skutocne neni co pokazit. Treba ist do obchodu, tam vam poradia aku farbu aky stetec, na vsetkom je navod, a cez vikend sa zabavite.
viktorviktor
13.10.15,13:11
kup napr. Valček Moltopren jemný, k tomu Rúčka k maliarskemu valčeku za necelé dve €, farbu /v predajni ti poradie aký valček aj farbu, a zvládne to aj 15 ročný/, za víkend to máš aj so šmirglovaním, dvere nemusíš zvesovať