Janiela
12.10.15,08:37
Dominik trpel od ôsmeho mesiaca života detskou obrnou, čo malo za následok celkovú paralýzu a neschopnosť akejkoľvek interakcie s okolím.
To, čo sa stalo, bol zúfalý čin zúfalého rodiča, ktorý sa musel spolu s manželkou 24 hodín denne a 7 dní v týždni starať o bezvládne telo svojho syna. Manželka pána Jozefa je momentálne hospitalizovaná na psychiatrickej klinike. To, čo urobil, chcelo veľa odvahy a aj keď to znie akokoľvek zle, urobil to z lásky k nemu. To, čo urobil, bolo pre Dominika obrovským vykúpením z trápenia, ktoré bolo nepretržitou súčasťou jeho "života".

http://www.peticie.com/peticia_za_milos_pre_jozefa_z_popradu

možno obmäkčí sudcov
lacotinka
12.10.15,06:40
máš pravdu

kto osobne neprežil, nemá právo odsudzovať/mudrovať/kecať

sofort sa podpíšem
Janiela
12.10.15,06:49
Ani si neviem predstaviť, čo prežívali Dominikovi rodičia a čo prežívajú rodičia, ktorí sa o takéto deti starajú (alebo aj o rodičov)
lacotinka
12.10.15,06:54
Ani ja.

Ale viem aký bol posledný týždeň mojej mamy.
lujza.j
12.10.15,07:38
....uplne "naj" boli a su...co mudruju a sudia do tv.......taka facka z lava z prava....aj redaktorom by sa zisla...ti pre "senzaciu" zabudaju premyslat...ci asi maju vypadok rozumovych pochodov...
dmc
12.10.15,07:53
pripájam sa
Ing. Ľubomír Janoška
12.10.15,08:15
pripájam sa
Anik
12.10.15,10:10
tiež sa priájam a držím palce, aby to malo zmysel
Janiela
12.10.15,10:14
ste takí super :)
Janiela
12.10.15,10:22
strašné, ako štát "pomáha" alebo "súdi"
chorí ľudia ako keby tu nemali miesto, ak áno, tak iba kdesi na okraji

trochu mimo témy

http://www.cas.sk/clanok/333005/kde-stat-zlyhal-pomohli-ini-ochrnutej-miske-odovzdali-vzacny-dar-drsni-motorkari.html
misoft
12.10.15,10:39
Poznámka: plne chápem pocity rodiča. Ale v tomto prípade je petícia tak povediac ešte zbytočná. Aktuálna by bola, až by súdy rozhodli o prípadnom treste pre otca. Petícia PRED vynesením nemá žiadny vplyv, dokonca ani prezident sa tým nemusí zaoberať. Po rozhodnutí - tam už prezident môže sa angažovať.
lujza.j
12.10.15,10:40
Vcera to riesili..v tv.....ale im ako sa hodi....mozno:(keby bola po mozno povedia,ze uz je neskoro..
misoft
12.10.15,10:45
Ja len dúfam, že až príde na lámanie chleba, i ten sudca/kyňa bude ľudský/á a pochopí, prečo to urobil. Ak to pochopilo také množstvo ľudí.....
lujza.j
12.10.15,10:50
Skoda,ze to nepochopil ten sused...co sa mu zdvoveril.....
kn-alka
12.10.15,10:53
napíšem to nasurovo: keď trpí zviera - uspia ho, keď trpí človek ????
lujza.j
12.10.15,10:58
Napisala si to normalne....keby sa dalo a malo by to vahu a bez trestnost....spisem niekde...ze ak by...nech mi nieco fuknu....mojmu decku som povedala....ze ak by som zacala byt ako moja babka margitka....nech ma supne hned do ustavu....trapenie pre kazdeho....
alaya1
12.10.15,10:59
Nepodpisala by som takuto peticiu.
----------------------------------------------
Dnes zverejnene nove skutocnosti mi davaju za pravdu, ze tato angazovanost bola len dalsou davovou psychozou, bez znalosti skutocnosti.

25.10.2015
Anika61
12.10.15,11:08
Aj ja sa pripájam...najviac zo všetkého ma popudil výrok v médiách,že'' štát by sa postaral''-tak prečo sa nie?!mám susedov,ktorí majú ''dieťa''postihnuté mozgovou obrnou-dnes má okolo 56 rokov-podľa mňa ani nikto s tým nepočíta,že sa takýto chorí môžu dožiť takého veku-jeho matka má 75 rokov,deň čo deň 24 hodín sa mu venuje-a štát je mu nie schopný poskytnúť ani poriadny invalidný vozík-vozia ho na voziku vyradenom z nejakej nemocnice....
alaya1
12.10.15,11:09
obdivuhodna zena.
Ing. Ľubomír Janoška
12.10.15,11:15
Podpisujem to aj preto, že slovenský právny systém nepozná eutanáziu (o ktorej vôbec nemôžem povedať, že by som ju jednoznačne schvaľoval) a kvalifikuje tento prípad ako vraždu, teda neposkytuje priestor pre okolnosti skutku. Ani všeobecne nesúhlasím s inštitútom amnestie, toto je asi prvý krát.
Ing. Ľubomír Janoška
12.10.15,11:16
Štát by sa nepostaral, každý z nás pozná niekoľko prípadov.
Tweety
12.10.15,11:19
štát len rád vynáša súdy a najradšej nad tými bezmocnými a skutočných násilných vrahov sudcovia prepúšťajú na slobodu
korela
12.10.15,11:27
Existuje niečo, ako dopredu sa pripraviť, keby človek dostal napr. mozg. porážku a bol by závislý od prístrojov, tak ho odpoja, aby neobťažoval rodinu, nezaťažovať štát. Podpísané u notára. Nedávno som to čítala, neuložila som si to.
Ak nezareaguje BXLmiami, a nevysvetlí, tak sa jej spýtam. Táto možnosť tu je, ale zrejme málokto o tom vie.
Kabaka123
12.10.15,11:34
myslíš toto?

http://www.noviny.sk/c/krimi/jozef-ktory-odpojil-syna-od-pristrojov-je-vo-vaezbe

Písomné prianie

Na Slovensku eutanázia nie je povolená pre nikoho. Jej vykonanie je trestné. Na Slovensku je možné odpojiť človeka od prístrojov až keď nastane mozgová smrť.

Zaváži písomná žiadosť človeka. Slovensko je totiž viazané Dohovorom o ľudských právach a biomedicíne, ktorý obsahuje článok o uplatnení si takéhoto priania.

"Najvyššiu právnu relevanciu má spísanie takéhoto priania v notárskej zápisnici. V takomto prípade je lekár povinný na takéto prianie pacienta prihliadnuť," hovorí právnička...

http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/koniec-zelanie-dispozicia-pacienta-nie-je-eutanaziou.html

Volá sa to Dispozícia pacienta. V zahraničí je to už štandardná záležitosť. Koniec na želanie.

Nie je to eutanázia

„V takomto prípade sa vyjadruje vôľa pacienta vopred. Formuluje sa písomne, musí obsahovať vaše osobné údaje, miesto, dátum, vlastnoručný podpis a text, za akých podmienok odmietate ďalšiu liečbu. Môže ísť napríklad o poškodenie mozgu, úrazové stavy, porážku, progresívne neurologické ochorenie či o rakovinu v značne pokročilom štádiu,“ konkretizuje advokát. V zahraničí sa to niekedy vyjadruje jednoducho „v prípade neschopnosti samostatne existovať, myslieť a rozprávať“.

Aby mala vaša vôľa väčšiu právnu váhu, je vhodné notárske overenie podpisu. Potom zveríte listinu do rúk niekomu, komu veríte a kto ju ukáže lekárom. Prípadne môžete spísať plnomocenstvo a dáte osobe, ktorej dôverujete, právo rozhodnúť za vás v medicínskych otázkach. V tomto prípade jednoznačne dajte podpis notársky overiť. „Ak si chcete byť ešte istejší vykonaním svojej vole, môžete ju vyjadriť aj formou notárskej zápisnice, ktorá je prístupná v centrálnom registri. V takom prípade však je potrebné aj to, aby sa vedelo, že takáto zápisnica existuje a má sa pohľadať. Lekári to, samozrejme, automaticky neskúmajú.

Výhodou oproti obyčajnému dokumentu je, že zápisnica existuje v registri notárskej komory, a teda je podstatne bezpečnejšie uložená,“ hovorí advokát o neštandarde, ktorým je však v našom prípade aj samotné vyjadrenia dispozície pacienta. Mnoho, aj odborníkov, si ich pletie s eutanáziou. No právnici v tom majú pomerne jasno. Predstavte si situáciu: Lekári vám zachránia život. Hoci ste podpísali, že odmietate liečbu, nemôžu vás odpojiť od prístrojov, ktoré za vás „žijú“ – to by mohol byť v našom právnom systéme trestný čin. A ani v Nemecku nie je eutanázia povolená, hoci…
Anika61
12.10.15,11:36
Hlavne potom keď je už neskoro pre všetkých-ťa začnú presviedčať,aké jednoduché to bolo riešiť....
alaya1
12.10.15,11:57
Ing. Ľubomír Janoška - su aj ine moznosti, ako riesit danu situaciu, ale rozhodnut o tom, kto ma zit a kto nie, neprislucha ani rodicovi. vyjadrila som sa len k skutku, nie k tomu, ako sa stat stara o postihnutych ludi, o tom sa daju pisat storry. Zabil ho, tak ako sa to ma klasifikovat
korela
12.10.15,11:57
pre Kabaka123. Áno. Tu síce nepíšu priamo o akú právnu normu sa dá oprieť, ale je to ono. Ďakujem.
Kabaka123
12.10.15,12:02
pre alaya1 to čo spravil neklasifikujem ako vraždu ale čin zo zúfalstva...sú určité aspekty, ktoré netreba prehliadať... nie je to vražda... vegetatívnu zeleninu nemôžeš zabiť...

pre korela

pozri aj tu

http://www.solen.sk/pdf/ff44b3e3b628421c4ff1f310c85eaf91.pdf

Dispozícia pacienta
Hoci v slovenskom prostredí sa ešte odborný
termín
dispozície pacienta
neustálil, povedomie
o obsahu tohto alebo podobného pojmu sa
stáva postupne bežným. Pri
dispozícii pacienta
máme v predstave právne účinný dokument,
ktorý nahrádza želanie pacienta ohľadne jeho
liečby vtedy, keď toto želanie nemôže vyjadriť
osobne pre stratu vedomia alebo mentálnych
schopností.
Peggynka
12.10.15,12:06
Podpísala som;aby bolo jasné,toto nie je petícia za uzákonenie eutanázie,ale za omilostenie človeka,ktorý nemá byť súdený za vraždu.Pred súdom by mali stáť lekári,ktorí zavinili stav tohto chlapca a tiež štát,ktorý dohnal tohto človeka k tomuto zúfalému činu.Chlapec sa narodil zdravý a v takomto stave im ho vrátila nemocnica po operácii na srdiečku v ôsmich mesiacoch.
Peggynka
12.10.15,12:10
Kabaka123
12.10.15,12:19
súhlas
Kabaka123
12.10.15,12:21
pre korela

tu si môžeš objednať svoju poslednú volu - Dispozícia pacenta

http://www.samostatnastaroba.sk/kniha.php


Objednajte si už teraz nevšedný darček, prečítajte si ho, v kľude nad ním porozmýšľajte a správne ho vyplňte. Takto vyplnenú svoju vôľu (dispozíciu pacienta), pre svoje posledné dni následne darujte tomu, koho naozaj poznáte, komu najviac dôverujete. S vedomím zabezpečenia svojich predstáv a zbavenia sa strachu a neistoty z posledných dní si ešte s väčšou radosťou budete užívať tie všetky ostatné.
Ing. Ľubomír Janoška
12.10.15,12:24
K+
Ing. Ľubomír Janoška
12.10.15,12:25
:Tweety
K+
Anika61
12.10.15,12:54
A ja by som ešte doplnila,že v ''tomto prípade,, sa pripájam-nie aby si to niekto vyložil tak,že súhlasím aby ktokoľvek mohol beztrestne vziať život postihnutému,nevládnemu človeku....
korela
12.10.15,12:55
Kabaka123, Peggynka, ďakujem. Človek nikdy nevie, čo sa môže stať. Ešte nepremýšľam nad odchodom, mám ešte ciele. Ale toto je rozumné najmä z lásky k deťom.
taiko
12.10.15,12:59
tak tak, tiez budem robit vsetko preto, aby som nebol na obtiaz.
lacotinka
12.10.15,15:08
NIE
ešte raz by som mohol IBA JA
mailov mám plno, mená v paneláku poznám
.
ale toto je vážne, tu si nedovolím srandičkovať
lacotinka
12.10.15,15:11
To iba preto, že poznáš IBA literu zákona
nepoznáš ducha
Janiela
12.10.15,17:31
pre Kabaka123 o 15:02 - Presne ako píšeš: Čin zo zúfalstva.

Nie je zabitie ako zabitie. Len kamenné srdce môže hovoriť o vražde a zabití.
alaya1
12.10.15,18:37
Zabitie je vzdy len zabitie. Ci pre 10 eur, ci pre ine....nesuhlasim, aby iny clovek rozhodoval o tom, kto ma pravo zit a kto nie.
lacotinka
12.10.15,20:42
najprv by si mala zo 5-6 rokov skúsiť a až potom súdiť
.
Inak toľko sa vo svete bezdôvodne a nezmyselne ( v stovkách a v stotisícoch) zabíja (a ospravedlňuje, že máme právo na sebaurčenie / bránime jednotu štátu / chceme aby bolo IBA po našom), že takýto rigidný a nekompromisný postoj (bez kúska empatie ) je až NEĽUDSKÝ
Janiela
13.10.15,02:43
lacotinka, súhlasím, prežiť a potom súdiť.
alaya1
13.10.15,06:11
Milan, akoze v com som neludska? Ze nechcem podpisat peticiu, aby clovek, ktory siahol na zivot ineho cloveka nebol potrestany? Pozeram sa na vec z ineho uhla pohladu. Nikdy nepodlieham davovej psychoze. Takze vsetkych, ktori su v kome roky, pripadne tazko TP, treba v ramci "ludskosti" zlikvidovat, aj ked sami o to neziadaju. V ramci ludskosti!. P.S. denne sa stretavam s rodicmi, ktori bojuju so svojimi chorymi detmi, co i len o jeden den naviac.
Ing. Ľubomír Janoška
13.10.15,06:16
:lacotinka
pozor, teraz aj Ty súdiš
Kabaka123
13.10.15,10:01
alaya1 dnes o 9:11 to je presne ten Tvoj uhol pohľadu, ktorý je neľudský... priala by som Ti dieťa s mozgovou obrnou o ktoré by si sa musela 50 rokov starať, len preto, že je to vegetatívna zelenina....
alaya1
13.10.15,11:36
nazvat cloveka, vegetativna zelenina je velmi ludske...Nazor si vsak nezmenim, So zabijanim chorych ludi len tak, nesuhlasim a peticiu nepodpisem. Jeden tu uz prial inemu rakovinu, mne len chore dieta prajes. tak, zial, uzsa nedockas, ja uz nebudem mat ziadne.
Katy a R
13.10.15,11:50
nechcela som sem prispievať - pretože každý môže mať svoj názor, každý má svoj uhol pohľadu ... ale toto „ľudské prianie" ma fakt dostalo.
cit: Kabaka123 (Dnes 13:01) alaya1 dnes o 9:11 to je presne ten Tvoj uhol pohľadu, ktorý je neľudský... priala by som Ti dieťa s mozgovou obrnou o ktoré by si sa musela 50 rokov starať, len preto, že je to vegetatívna zelenina....
.. nechápem ???
lebo veľmi jednoduché je pridať sa k nejakej petícii a zdieľať ďalej …
Dovolím si povedať, že všetky okolnosti nikto z nás nepozná. Bolo to jeho dieťa - a nie „vegetatívna zelenina“. Určite to bol ťažký život - ale ani rodiča nič neoprávňuje zabiť si dieťa. Majú tak vari urobiť všetci, ktorí sa starajú o podobne postihnutých?
A táto petícia aj tak ešte nemôže nič vyriešiť, lebo potrestaný zatiaľ nebol.
Samozrejme, ak by dostal veľmi prísny trest – tak určite by som sa prihovorila za zmiernenie. Vtedy by možno pomohla petícia . Verím, že budú mať dostatočné informácie a zohľadnia všetky skutočnosti a ten trest bude miernejší. Pretože otec sa zabitím svojho dieťaťa najviac potrestal sám (on s tým bude musieť žiť).
Len môj názor - veru si myslím, že podpísať a zdieľať ju nie je veľmi užitočné ? Podľa mňa skôr ukazuje - že sme schopní podporiť aj zločin, ak si to dobre zdôvodníme. Skôr ukazujeme, že v prípade ťažkých zivotných situácií sú spoločnosťou tolerované zločiny … naozaj je to správne riešenie ťažkej životnej situácie?
Keby sa každý z nás radšej spýtal seba, že ako môžem pomôcť ja? napr takto postihnutej rodine pomôže často aj malé nasmerovanie - že aké sú možnosti pomoci .
Denne sa stretávam s rôznym postojom okolia k ŤZP osobám - našťastie, veľa ľudí je ochotných aspoň trošku pomôcť a nepotrebujú sa ani zviditeľňovať – a hneď to posielať do médií. Ale bohužiaľ aj s veľmi negatívnym postojom (všetko sa nedá ani napísať). A tiež s tým, že pomôžeme – aby sme sa zviditeľnili (teraz je to aktuálne – zvolebnieva sa;)
Nadávať na štát, preposielať rôzne petície je veľmi jednoduché … ale čo tak napr sa zasadiť o presadenie zákonov, ktoré by pomohli ŤZP , alebo nejakú konkrétnu pomoc či riešenie … (existuje véľmi veľa spôsobov)
misoft
13.10.15,14:53
Ani ja som nepodpísal. A dôvod? Podpisovať petíciu za niečo, čo ešte ani nebolo preberané, výsledok nie je známy, nevie sa , ako bude "riešený" - to sa mi vidí tak trochu od cesty....


Až bude známe, ako s nim "spravodlivosť" naloží, potom sa dá správne rozhodovať - ale predtým - nie!
buchač
13.10.15,15:14
P.S. denne sa stretavam s rodicmi, ktori bojuju so svojimi chorymi detmi, co i len o jeden den naviac.
--------------------------------------------
Ing. Ľubomír Janoška - su aj ine moznosti, ako riesit danu situaciu
---------------------------------------------
So zabijanim chorych ludi len tak, nesuhlasim a peticiu nepodpisem.
==============================

1. Také prirovnanie použijem.
Denne stretávam na cestách luxusné vozidlá, no netrúfam si odhadúť ich jazdné vlastnosti, nakoľko som za volantom nesedel....ale čítal a videl nejaké recenzie.
-----------------------------------------------
2. Sú ? ...a v tomto štáte ?
Pre koho ako a kedy ako......
-----------------------------------------------
3. Nejak som nepostrehol, že by sa tu v diskusii niekto vyjadril o tom, že súhlasí so zabíjaním.
================================

Otázka na záver :

Mierne by som bol aj rád, ako by dopadlo referendum ohľadom eutanázie.

LEBO túto by som ja kľudne podpísal...petíciu som nepodpísal. Môj podpis by prichádzal v úvahu neskôr, až po vynesení rozsudku.
alaya1
13.10.15,15:15
Mne osobne nevadi, ze mi niekto na internete, ktory ma v realnom zivote nepozna, napise, ze som neludska a potom pomenuje cloveka vegetativna zelenina, kazdy by sa mal v prvom rade pozriet na seba, ako napr. rodicom, ktori psychicky nezvladaju starostlivost o taketo dieta moze pomoct. Vypisovanim na Poradu, iste nie.Zial, davova psychoza je mocky pan.
Jarka 1
13.10.15,15:49
Podpísala by som. Pre tých, čo súdia: Kto si bez viny, hoď kameňom.

Neviem akú situáciu by mali v rodine po návrate manželky z nemocnice, neviem či by sa otec musel starať potom aj o manželku, neviem, či už nebol na pokraji síl a nepotreboval, aby sa už niekto aspoň na chvíľu staral o neho. Nič som si o nich neprečítala. Ale aj bez toho viem, že keby tam všetci traja týždeň doslova ležali bez pomoci, tak štát by sa o nich nepostaral. To by bolo na dlhé lakte a aj to by sa musel nájsť zase ďalší človek, ktorý by sa o to zasadil.

A vlastne ma tak napadlo, že čo by sme tu a ako riešili v prípade, ak by otec na pokraji síl vyriešil situáciu vlastným odchodom z tohto sveta. A ako dlho by ešte prežil syn v tom "ústave", čo by sa o neho potom postaral štát.
Janiela
13.10.15,15:58
Jarka1, je to veľmi pekne a citlivo napísané.
arizona
13.10.15,18:52
Hovori sa,ze niet nic hroznejsieho,ako prezit smrt vlastneho dietata...
Ale nie je takato situacia tychto a podobnych rodicov este strasnejsia?
Dlhe,predlhe roky sa bezmocne pozerat na bezvladne,chore telo dietata? Bez nadeje,ze sa raz stav zmeni k lepsiemu? Byt k dispozicii 24 hodin denne,bez oddychu,bez nejakej dovolenky,ktora by trosku otuzila aj zdravie rodicov? S minimom fin.prostriedkov,ked jeden s rodicov musi byt neustale doma s dietatom,nemat zvysne peniaze na nejaku liecbu,ci rehabilitaciu,ktora by dodala trosku nadeje? Rodicia v beznadejnej situacii,zivoriaci,psychicky vycerpani...nedivim sa,ze rodicia to uz dlhsie nedokazali znasat. Matka ma podlomene zdravie,otec sa nedokazal dlhsie pozerat na beznadej...ani sa mu nedivim,ze nastal u neho skrat a urobil to,co urobil.

Tiez verim ,ze sudcovia budu pri vynasani rozsudku brat ohlad na ich beznadejnu situaciu.
Peggynka
13.10.15,19:51
Celé je to o tom,že by nemal byť súdený za vraždu...v tej diskusii pri petícii sa vyjadrujú väčšinou ľudia,ktorí zažili,čo je to neúnosné utrpenie svojho blízkeho a bezmocnosť,ktorú budete prežívať do konca svojho života,že ste neboli schopní nijako mu to utrpenie zmierniť;keď vám lekár na vašu prosbu,aby mu dal niečo od bolesti,dá otázku,že ako viem,že trpí :eek:...na krížoch dekubit,žeby vám vošli dve päste,jediná funkčná ruka vám ukazuje,aby ste mu dali niečo do úst a prosiace oči.Toto môže byť vražda len v očiach niekoho,kto to nezažil...nebudem si už sypať soľ do rán a prosím tých,ktorí to nezažili,nech sa radšej nevyjadrujú.Ak toto súdnictvo odlifruje vraha do detenčného ústavu,lebo nebol pri zmysloch (alkohol a drogy sú poľahčujúca okolnosť!!!),tak musí mať súcit aj s človekom,ktorý po dlhých rokoch zlyhal.
Janiela
14.10.15,03:15
Možno aj táto "bezvýznamná"petícia pomôže presadiť zákony. A možno nie.
Viem, že kým pán Andrej nie je odsúdený, je petícia zbytočná. A možno aj vypisovanie na Poradu je hlúpe.
Ale verím, že ak ľudia konajú v dobrej viere - u mňa určite neide o davovú psychózu - , nič nevyjde nazmar.
Kabaka123
14.10.15,04:01
súhlas
Ing. Ľubomír Janoška
14.10.15,04:45
:buchi
Ani ja nesúhlasím so zabíjaním. Nepodpisujem petíciu za zabíjanie, ale za omilostenie. Preotože nemáme morálne právo súdiť toho otca. Kto si bez viny, hoď prvý kameňom.
lacotinka
14.10.15,06:09
Kukulka.

Ja sa zdržiavam.Ale ak Ajajaj napíše takú sprostosť
//////////
vsetkych v kome zlikvidovat, aj ked sami o to neziadaju
//////////////////
ako argument. že vlastne ten, čo je v kóme
(alebo je na prístrojov, že telo funguje, ale myseľ nie veľmi )
by mal požiadať
Jarka 1
14.10.15,06:15
laco sorry, ale súhlasím s kukukučkou. Nie si tu na to, aby si dosť sprostým spôsobom hodnotil názor iného, aj keď sa Ti vôbec nepáči. Máš napísať svoj názor, alebo slušne nesúhlasiť. My sme Ti tiež s kukučkou nenapísali, že si CAP, len preto, že nesúhlasíme s takým spôsobom komentára.
lacotinka
14.10.15,06:27
"" alaya1 (Včera 09:11) Milan, akoze v com som neludska? ""

Nevieš ???
V argumentácii
"" alaya1 (12.10.15 21:37) Zabitie je vzdy len zabitie ""
alaya1
14.10.15,09:06
ak citujes, cituj celu vetu a nevytrhavaj z kontextu to, co ti vyhovuje. " Takze vsetkych, ktori su v kome roky, pripadne tazko TP, treba v ramci "ludskosti" zlikvidovat, aj ked sami o to neziadaju. ".
vlado 33
14.10.15,09:15
Tiež sa pripájam k tejto petícii. Byť uväznený vo vlastnom tele, musí byť horšie ako smrť.
lujza.j
14.10.15,09:24
Jarka to na "1000"aj viac bodov napisala....
Kabaka123
14.10.15,12:22
súhlas
lacotinka
14.10.15,12:53
" My sme Ti tiež s kukučkou nenapísali, že si CAP "

Lebo ste nemohli :D :D

1, každý sme nejaký
2, Ajajaj nerozumie normálnej argumentácii
lacotinka
14.10.15,13:04
Idem preč z tejto témy

Zas sa tu objavil DRBLÝ moderátor, čo uveril v svoje poslanie a NADPRIRODZENÉ schopnosti :
Keď on niečo škrtne / ZMAŽE
- téma bude lepšia (uhladenejšia)
- svet bude lepší
- aj tomu zabásnutému otcovi bude lepšie

PS
Ale HOVADINY samozrejme nechá = tie mu NEVADIA !!
Napríklad od Ajaji
že ak ten, čo je v kóme nepožiada o eutanáziu ,
,
tak sa nedá NIČ robiť, musia ho ešte pár rokov nechať trápiť sa
Janiela
14.10.15,15:59
Peggynka, veľmi pekne je to napísané
Janiela
14.10.15,16:02
Lacotinka 9:27 ako píšeš, dobre píšeš. Treba rozlišovať. Nie vždy je všetko čierne alebo biele.
Oliwa
15.10.15,16:11
Už z pohľadu toho otca vidieť, že je to zlomený človek, na dne svojich psychických a zrejme aj fyzických síl... Ja by som chcela vidieť človeka, ktorý podpísal jeho príkaz na vzatie do väzby a poznať dôvod, prečo tak urobil. Prečo nemôže byť "stíhaný" na slobode? Je nebezpečný pre svoju rodinu, pre okolie, pre spoločnosť, pre seba...??? Hlavne, že lúpežní vrahovia a kriminálnici nám chodia po meste alebo si užívajú piesočné pláže...
Tweety
15.10.15,16:14
Vyjadrili sa, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Absurdum.
Kabaka123
15.10.15,16:14
súhlas.... 1000 bodov
buchač
15.10.15,16:14
Lebo zákon Oliw.

Pri trestných činoch zabitia alebo vraždy neexistuje iná voľba, ako väzobné stíhanie .
Oliwa
15.10.15,16:21
Nevyznám sa v trestnom práve, no možno by sa to "pri troške snahy" dalo klasifikovať ako ublíženie na zdraví s následkom smrti... Aj keď podstatná je zrejme miera zavinenia - či nevedomky alebo úmyselne... paragrafy sú pokrivené... žiaľ, aj mnohé chrbtice na súdoch či prokuratúre... No odrazu koľká dôslednosť...
buchač
15.10.15,16:38
Oliw

Pozor na jedno.
Mello je iný prípad...nemá význam sa rozpisovať.
Ale tento nešťasný pán je jednoznačne vinník.
Oliwa
15.10.15,16:47
Rozdiel medzi nimi je čisto informačného charakteru...
lujza.j
15.10.15,16:51
Väzba
§ 71
Dôvody väzby
(1) Obvinený môže byť vzatý do väzby len vtedy, ak doteraz zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že skutok, pre ktorý bolo začaté trestné stíhanie, bol spáchaný, má znaky trestného činu, sú dôvody na podozrenie, že tento skutok spáchal obvinený a z jeho konania alebo ďalších konkrétnych skutočností vyplýva dôvodná obava, že
a) ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu, najmä ak nemožno jeho totožnosť ihneď zistiť, ak nemá stále bydlisko alebo ak mu hrozí vysoký trest,
b) bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie, alebo
c) bude pokračovať v trestnej činnosti, dokoná trestný čin, o ktorý sa pokúsil, alebo vykoná trestný čin, ktorý pripravoval alebo ktorým hrozil.

...myslím,že nebola dôvodná obava,že....teda podla mna..
Oliwa
15.10.15,17:02
Lui, ani podľa mňa... ten človek si už svoj trest vymeral a bude s ním žiť do konca života... či už v cele alebo mimo nej...
lujza.j
15.10.15,17:11
prečo nenamietal - nepodal sťažnosť proti vazbe jeho obhajca?!
Janiela
15.10.15,17:15
asi preto, ako píše Oliwa
lujza.j
15.10.15,17:26
nečítala som oliw....lebo som si čítala § rozhodnutie o vazbe.....asi nechcel podať stažovať....
alaya1
25.10.15,17:26
dnes som doplnila svoj prispevok.
buchač
25.10.15,17:53
alaya1 (Dnes 19:26) dnes som doplnila svoj prispevok.
------------------------------------------------
Nepodpisala by som takuto peticiu.
----------------------------------------------
Dnes zverejnene nove skutocnosti mi davaju za pravdu, ze tato angazovanost bola len dalsou davovou psychozou, bez znalosti skutocnosti.

25.10.2015
Naposledy upravil alaya1 : Dnes at 19:23
===============================

Nové skutočnosti sú len pohľad z jednej strany ...
Považuješ TV Roletu alebo nebodaj TV GrC za relevantný zdroj ?...tak potom sorry.

Ale jedným dychom dodávam, že aká bola pravda, tak to vedia len oni dvaja.
alaya1
25.10.15,17:56
a myslis, ze to predosle podanie nebol len pohlad z jednej strany? myslim, ze bol. Ja som pocuvala, co vravela matka vypovedala toho dost a nie len oralnym prejavom.
alaya1
12.11.15,15:13
Tak snad dnes si mnohi zmenia svoj nazor, na tohoto "dobrodinca".
buchač
12.11.15,15:52
alaya1 (Dnes 17:13) Tak snad dnes si mnohi zmenia svoj nazor, na tohoto "dobrodinca".
=============================
Hm.
Predpokladám, že myslíš na Rozborilovu reláciu, ktorá rozcitlivie každé oko...ešte aj kamenné a železné oči sôch by slzu vyronili pri takomto podaní určitých aspektov.

Nepozerám, nemienim, nedá sa to proste.
To cielené útočenie na city jednotlivca zo strany tvorcov je proste neúnosné.
...a odkedy sa Rozboril presťahoval z TV Rolety do TV GrC, tak je to ešte horšie.

------------------------------------------

Je to proste ijovina..."dobrodinec" je v base a jeho manželka mu teraz nakladá a prikladá...
Lebo On sa nemôže brániť...jemu Rozboril asi nedal mikrofón pod nos...či ?

--------------------------------------------

Aby jasno bolo....vyjadrujem sa k Rozborilovi a nie k udalosti samotnej.
Čiže resumé.

Rozboril je jeden hyenistický, nenažratý, neetický, ....dilino (slušný výraz)...a moje tvrdenie nie je osamotené, stačí si len a len prelúskať net.
alaya1
12.11.15,15:56
Vyjadrila som sa k matke,. nie k relacii, ktoru som ani nemenovala.!!!!!..P.S. ja ludom nenadavam, ani tym co poznam osobne, nieto este neznamym...no ale......
lujza.j
12.11.15,16:01
Nepozeram vila...nevidela som nikdy ani jednu tuto jeho relaciu.....kazdy mame alergiu na nieco ine ja na vila a jeho faloš.....v danej kauze som nazor nezmenila.....
alaya1
12.11.15,16:02
Ved kto tu spomina Vila, ja som to citala v dennej tlaci.
Janiela
12.11.15,16:20
Ja sa vyjadrím k Vilkovej relácii - tento typ relácie hrajúci na city nepozerám. K Vilkovi - je taký úlisný a sladký, až mám strach, aby som z neho nedostala cukrovku. Tie jeho ksichty - v pohode mi stačia upútavky, aby sa mi skazil deň. Vyjadrím sa k dennej tlači - píšu, čo im dovolia, nariadia a pod. Môj osobný názor je, že všetko, čo čítame je skreslené.
Čo sa týka udalosti, názor nemením.
alaya1
12.11.15,17:49
Ak by kazdy aspon jednemu cloveku v nudzi pomohol, nemuseli by programy dobrocinneho charakteru na TV ani vysielat.
buchač
12.11.15,17:52
alaya1 (Dnes 17:56) Vyjadrila som sa k matke,. nie k relacii, ktoru som ani nemenovala.!!!!!..P.S. ja ludom nenadavam, ani tym co poznam osobne, nieto este neznamym...no ale......
-------------------------------
alaya1 (Dnes 18:02) Ved kto tu spomina Vila, ja som to citala v dennej tlaci.
========================

Máš pravdu...Vilko si nadávky nezaslúži.
Jemu by mal rovno niekto rozbiť hubu.
-----------------------------------

Denná tlač = Topky ???