jackovaz
12.10.15,17:47
má niekto vedľajšie účinky po vyoperovaní štítnej žľazy-priberanie, tŕpnutie svalov, bolenie kĺbov, dýchavičnosť? Ja som po vyperovaní ŠŽ 4 mesiace a cítim sa 100x horšie ako pred ňou. Pribrala som už 9 kg(mala som 57kg) tak je to poriadne vidieť. Zatiaľ mi lieky len skúša doktorka správne nasadiť(t.č. Eutyrox 112 mg), ale nič sa nedeje, akurát sa moje pocity bolestivosti svalov na nohách( už pri vystúpení na 1. podlažie ) zvyšujú, kĺby na rukách - prstoch ma bolia čím viacej, ´šľachy na dlani od prstov tiež, no proste je to otrasné. Neviem kedy to skončí, alebo sa to bude zhoršovať? Keby som to vedela, tak by som vážne zvažovala operáciu, aj keď som mala stud. uzly už dosť veľké najmä na pravej strane , aj pravý lalok bol už poriadne veľký, ale pri liekoch čo som brala (L-thyroxín 75) som sa cítila výborne.
buchač
12.10.15,16:02
Niekto určite.......
truch
13.10.15,07:36
Nič také ako popisuješ som po operácii necítila, najlepšie urobíš, ak pôjdeš za endokrinologičkou. Ja mám oveľa viac kíl ako ty a dávku Euthyroxu mám 100 mg, možno máš zle dávkovanie :(
Peggynka
13.10.15,08:41
Prečítala si si toto? Vie tvoja lekárka,že máš aj iné diagnózy (ak máš),ktoré sú v príbalovom letáku uvádzané? Mne sa už stalo párkrát,že mi lekár predpísal lieky a ani sa ma nepýtal na môj zdravotný stav a až z príbalového letáku som zistila,že to nemôžem brať.Ja si už v lekárni prečítam príbalový leták a ak tam niečo je,nevyberiem lieky a idem za lekárom znovu:
http://www.liekinfo.sk/liek-euthyrox-25-%C2%B5g-tbl-100x25-%C2%B5g-%28pp-blister%29-9945-pil.aspx