Inheritor
12.10.15,19:08
Zdravim potrebujem pomoc

Uplnou nahodou som zistil ze ...
Bez mojho vedomia uziva tato stranka http://www.telefonnecislo.com moje osobne udaje adresu a t.cislo ... zistil som ze adresa je registrovna niekde v Anglicku a kedze na stranke nie je kontak na "zodpovednu osobu " neviete mi prosim vas poradit ako mozem vymazat " poziadat " o vymazanie zo stranky resp. vyhladavania googlu ...



Vopred Dakujem za odpoved
bodliak
12.10.15,17:10
Adresa a telefon nie su osobne udaje.
misoft
12.10.15,17:29
A pokiaľ to prevzali z inej stránky (napr. SK) - tam tiež po zadaní tel. čísla vyskočí účastník - adresa+meno (dokonca).
Ing. Ľubomír Janoška
13.10.15,06:09
Možností je viac, najpravdepodobnejšie sú dve:
* dali ste operátorovi súhlas s použitím Vašich kontaktných údajov
* Vaše osobné údaje boli použité bez Vášho súhlasu.
Pravdu sa dozviete, keď sa písomne obrátite na operátora s otázkou, či poskytol Vaše osobné údaje ďalšej osobe a na akom právnom základe a na prevádzkovateľa odkazovanej web-stránky s otázkou na pôvod zverejňovaných údajov. Nie je dôležité, že ide o zahraničného prevádzkovateľa; pokiaľ má sídlo v EÚ, musí Vám túto informáciu poskytnúť.
Ak potrebujete vymazať Vaše údaje, rovnako Vám musí (v rámci EÚ) vyhovieť.
Inheritor
13.10.15,06:18
Udaje by som rad vymazal kedze je tam uvedene meno , cislo a adresa ... a nie som si vedomy toho aby som dal suhlas operatorovi poskytnut tieto uddaje tretej strane ... jedine co som zatial zistil je ze domena je registraovana v Anglicku a licencia jej vyprsi za 10 dni tak uvidime ... skusal som riesit to aj cez google ale to je na dlhe lakte vyskusam operatora ... inak daju sa tam najst cisla aj na zajmave mena
kn-alka
13.10.15,06:21
moje tel.č. nenašlo :)
BXLmiami
13.10.15,06:28
To za to moje aj každého lekára našlo milionkrát,všetko,pomaly aj čo máme na obed.Adresa firmy,adresa ambulancie,súkromná adresa rodičovská adresa,katastrofa.Musela by som sa súdiť s pol SR.
Kabaka123
13.10.15,06:33
ani moje tel. č. nenašlo :) ale kolegynine áno, napr. tomu, že nedávala súhlas...
kopretinka
13.10.15,06:39
to nie je zneužitie osobných údajov,je to normálny telefónny zoznam.
kopretinka
13.10.15,06:45
no neviem,či mu v tomto vyhovejú....to by musel najprv požiadať o utajenie tel.čísla.Moje číslo našlo,ja mám na faktúru,mužove nenašlo,on si dobíja.
kopretinka
13.10.15,06:46
BXL,nemôžeš sa súdiť s telefónnym zoznamom.Kedysi bol v papierovej podobe,aj to si sa chcela súdiť? Aj vtedy si dávala nejaký súhlas?
Chobot
13.10.15,06:49
PResne ako napísala kopretinka. Veď kedysi existoval telefónny zoznam aj v tlačenej forme (neviem, či ešte existuje). Aj tam boli presne tieto isté údaje - meno, adresa a telefónne číslo.

Pokiaľ nemáš utajené tel. číslo, tak bude zverejnené. Ak nechceš byť zverejnený, nekupuj si telefón, nezakladaj si účty na soc. stránkach, nezakladaj si žiadne mailové schránky, nekupuj si auto, nevlastni žiadnu nehnuteľnosť a pod. Veď napr. na katastri máš tiež kopec svojich údajov - je tam titul, meno, adresa a dokonca aj DÁTUM NARODENIA. Tam ti nevadí, že máš zverejnené svoje údaje????
Kabaka123
13.10.15,06:59
tak tak tak :):):)
BXLmiami
13.10.15,07:26
Nie ale tie drbnuté stránky,ktoré majú ambíciu zarábať na nás a manažovať,je ich pomaly viac ako lekárov.Napíšu také bl bosti a potom otravujú telefonicky.Nedávala som konkretne súhlas nikomu.
Inheritor
14.10.15,08:01
mne ide hlavne o spojenie tel.c a meno ... a z toho vyplyvajuce dosledky ...
Chobot
14.10.15,08:13
Nerozumiem čoho sa obávaš? Aké dôsledky? Jediné, ktoré mi napadnú je, že ti niekto zavolá. Ty si ešte nikoho telefónne číslo nehľadal v zozname?
Inheritor
14.10.15,09:57
nakonoiec som zistil ze je to registrovane v US ... napisal som im e-mail ale pochybujem ze to teraz uz vobec vyriesim ...
kopretinka
14.10.15,10:45
neozumieš tomu stále.je to telefónny zoznam,ten prevádzkovateľ tej stránky nezhromaž´duje žiadne údaje,tie údaje sa vyhľadávajú vo verejnosti prístupných databázach.Ak by si tam nechcel figurovať,tak by si nemohol mať telefón.prípadne by si musel mať utajené číslo.
lubko6394
14.10.15,10:57
Tá databáza z linku je stará aspoň 8 rokov, mám tam starú adresu a tiež to ukazuje pomaranč a ja mám kyslík.
Inheritor
15.10.15,10:16
hladal ... ale mne ide o to ze ja som nedal suhlas ani operatorovi ani vlastnikovi stranky aby mohol na ich ucely tieto data vyuzivat ... okrem toho ze ma neustale otravuju reklamne telefonaty ( a to este aj predtym nez boli udaje zverejnene na danej stranke ) a co to bude teraz a ine dosledky ... ja nemam ucty na soc.sietach a sukromie sa snazim si chranit ako sa len da (ci sa to vobec da v dnesnej dobe ) ... i tak dakujem za rady i ked sa diskusia zvrtla inym smerom nez som cakal ...