Martatobik
12.10.15,20:29
Rocket III / 2so - indexové viazané životné poistenie som uzatvorila v roku 2009 v banke Victoria Volsbanken poisťovňa, A.S. na adrese Trnavská, so sídlom vtedy Lazarecká 12 Bratislava.

Pri podpise zmluvy pre prípad dožitia, ktorá bola uzavretá na 10 rokov mi bolo garantované emitentom t.j. VIKTÓRIA VOLSKBANKEN, že hodnota cenného papiera, do ktorého sú investované prostriedky finančného fondu bude k dátumu splatnosti rovná 152,71%. Táto vtedy sídlila na Slovensku. Spoločnosť sa dňa 04.07.2015 premenovala na IMIGON, ktá ale už nemá sidlo na Slovensku, ale v Rakúsku, preto nie je možné sa brániť na slovenskom súde. Celé je to zastrešené cez spol. ERGO Poisťovňa,a.s.

ERGO Poisťovňa a.s.nás tohoto času naposledy do 07.10.2015 tlačí do ukončení zmluvi dohodou za nevíhodných pre nas podmienok uvedeného životného poistenia. Okúpenie cenného papiera neustále menia a taktiež vymýšlajú rôzne dane z výnosu 5% a ďalšia odkúpna zrážka z výnosu 14%. Spolu 19%. Myslím,že tu ide o vopred priprapravovaný podvod. Dala som tresné oznámenie na odbor krininálnej polície aj na prešetrenie na Národnú banku. Bolo mi odporučené vyzvať viacerých poškodených, aby sa ozvali. Myslím, že ide spolu aj o viac miliónov EUR o ktoré sa chcú na našom poistení obohatiť a nám nevyplatiť ani gantovanú sumu pri viazanosti 10 rokov/Poistné od 01.10.2009 do 01.10.2019./ Nútia nás do predčasného ukončenia životného poistenia, podvodom a zastrašovaním. Prosím ak máte podobný problém prosím ozvite sa mi na mail martatobinko1@gmail.com
Chobot
12.10.15,20:51
Vieš, garancia výnosnosti cenného papiera a indexové životné poistenie akosik neidú dohromady. Garantovaný výnos máš len pri kapitálovom životnom poistení. Pri investičnom (či už indexovom, alebo do fondov) ide vždy o kapitálové investície, kde budúce výnosy nie sú garantované.

To projektované zhodnotenie bolo asi len predpokladané. Mysleli si (alebo možno ani nemysleli, len tebe to tak prezentovali), že tie cenné papiere sa zhodnotia o 52%

Ak si ale myslíte, že ide o podvod, nikto vám nebráni podať trestné oznámenie.
martin_horvath
19.10.15,18:45
Zaujímavá situácia. Ak v tej zmluve naozaj bola garancia výnosu, tak to treba ustáť za každú cenu. Jedine, že by to bol len predpokladaný výnos a nie garantovaný, to by bol iný problém.
Poisťovňa Victoria Volksbanken sa zlúčila s poisťovňou Ergo, takže Ergo musí dodržať pôvodné podmienky zmluvy. Odporúčam komunikovať s poisťovňou Ergo výhradne písomne. Sťažnosti na finančné inštitúcie (aj ich postupy) je možné adresovať priamo NBS, dokonca aj elektronicky https://regfap.nbs.sk/skusky/podanie
A Chobotovu radu si príliš neberte, lebo asi nevie, že aj v investičných poisteniach bola možnosť investovať do fondov s garantovaným výnosom.
Želám pevné nervy a nezanevrite celkom na poisťovne. :)