Petra Ihnacková
12.10.15,21:58
Dobry den, mam otazku, je legalne zarabat na cinnosti, ktoru nemam registrovanu v obchodnom registri ? napr. predavanim niecoho cez internet ?

Ide o to, ze na internete je nemenovana stranka, ktora ponuka tipove poradenstvo, uctuju si 60eur mesacne, no niesu zapisany v registri. je to legalne takto zarabat ? takymto sposobom ma stranka +- 100 ludi, tym padom si vedia krasne mesacne zarobit 6000eur s ktorych neodvodia ani cent na daniach, je taketo zarabanie na slovensku legalne ?
lacotinka
12.10.15,20:44
Teoreticky každý príjem (okrem zákonom oslobodených) by podľa štátu mal byť zdanený
Chobot
12.10.15,20:52
Nie je to legálne. Ale aj ja ti viem dať tip na niektoré zápasy. Ak mi pošleš 50 EUR. MYslíš, že ti dám doklad z RP?
Consultix
12.10.15,22:48
Moze byt tato cinnost aj v inej pravnej forme, nemusi to prevadzkovat vyslovene obchodna spolocnost. Pises, ze nie su zapisani do OR, tak sa pytam: aku maju pravnu subjektivitu?
Mozno je to obcianske zdruzenie a to co platis mesacne, je clensky prispevok. Potom je to vybavene....
jslancik
13.10.15,05:30
vieš o tom nejak veľa a zároveň nevieš nič. Ako písal Consultix, môžu mať rôznu právnu formu. A ako vieš, že nie sú zapísaní v ORSR či ZRSR? názov stránky nemusí znamenať názov PO či FO. Napríklad ani hej.sk by si v ORSR nenašla...
Ale napr. taká porada má aj sro s rovnakým názvom.

Ako vieš, že "neodvodia" ani cent na daniach? Tvoje dohady...

Je síce pravdepodobné, že je to tak, ako píšeš, ale platí prezumpcia neviny :) Aj o tebe si môžeme myslieť na základe indícii, že si veľmi závistlivá a domýšľavá, neprajná osoba... A pritom to nemusí byť pravda. A nepáčilo by sa ti, keby sme o tom hovorili ako o hotovej veci.