myara
13.10.15,08:09
Známy sa dohodol s kamarátom, že si spolu kúpia auto. Každý dal 4000 EUR. Ten jeho "kamarát" však teraz tvrdí, že mu nič nedal, a teda auto je jeho. Má dvoch svedkov, ktorí videli, ako mu dáva peniaze + SMS, kde sa spomínajú peniaze, ale nie konkrétna suma, iný dôkaz nemá. Má tento môj známy nejakú šancu uspieť na súde, resp. pri podaní trestného oznámenia, resp. ako postupovať? Má ho najprv písomne vyzvať na vrátenie peňažnej čiastky, alebo rovno podať trestné oznámenie?
buchač
13.10.15,06:37
Má tento môj známy nejakú šancu uspieť na súde, resp. pri podaní trestného oznámenia, resp. ako postupovať? Má ho najprv písomne vyzvať na vrátenie peňažnej čiastky, alebo rovno podať trestné oznámenie?

Postup ?
Nuž môže najprv len vyzvať (vzor na nete je k dispo).
Môže dať aj rovno trestné...najlepšie na prokuratúru v podateľni oproti podpisu na kópiu.

Šanca ?
Zavolal som mômu známemu sudcovi a nadniesol "problém".
Rehotal sa statočne...potom nadával, lebo sa pri smiechu oblial zabehnuvšou kávou...
---------------------------
Poznámka:
Že sú ľudia nepoučiteľní, bez potvrdenia dať love z ruky ? ...nechápem.
Že auto kupovať s kamarátom na 1/2 ...???...nechápem
Chobot
13.10.15,06:44
Môžu sa súdiť. Každý bude na súde tvrdiť niečo iné, budú si dokazovať a dokazovať. Sudca sa bude čudovať a možno len v duchu smiať nad hlúposťou ľudí. Nakoniec rozhodne. Ako? To nevie nikto.
myara
13.10.15,06:54
tiež nechápem, že bol taký naivný, ale je to mladučký chlapec, tak sa ešte asi musí poučiť na vlastných chybách
dík
buchač
13.10.15,06:59
Dosť veľká cena ako poučenie...
ALE je aj iné riešenie ...;)

To druhé...také rýchlejšie.
Súdi sa a rozsudok sa vynáša niekde v tmavej uličke...:D :D :D
dmc
13.10.15,07:44
Po podani trestneho oznamenia budes s pravdepodobne na 98,88 percent odkázaný na obciansko-pravne konanie - § 451 ods.1,2 OZ
lujza.j
13.10.15,07:54
Niekedy aj dlhorocny kamosi sa zmenia na sviňe:(... Tmava ulicka..riesi iba zlost.
..love a priatelstvo su v rici...
JankaO
13.10.15,08:17
Majiteľom je ten, kto je uvedený v kúpnej zmluve ako kupujúci a kto je uvedený ako majiteľ na evidencii motorových vozidiel. Ak tam kamarát uvedený nie je, tak je akurát veriteľom, ktorý požičal sumu majiteľovi auta. Zmluva o pôžičke je ústna, na čo existujú svedkovia. Pôžička a jej výška je na dokazovaní.