Patrik Blahosej Polák
13.10.15,09:05
faktúra má byť podľa zákona vystavená do 15 dní od prijatia platby,
prvú zálohovú platbu som prijal 3,8. a dalšie doplatky 31,8 a 4.9
09:42
ako mám vystaviť tu faktúru ked dodané služby boli vykonané až neskôr povedzme 30,8. a následne šiel aj doplatok....
kn-alka
13.10.15,07:34
si platca DPH?
KEJKA
13.10.15,08:05
Termín do 15 dní platí pre platiteľov DPH v zmysle Z_DPH.
Ak si mesačný platiteľ, tak musíš vystaviť faktúru k prijatým platbám (dve zálohy z augusta s termínom 31.8.-stačí súhrnne)
Píšeš však, že dodanie bolo 30.8., tak v takom prípade vystavuješ faktúru len vyúčtovaciu s dátumom 30.8. (doklad k prijatej platbe 3.8. by som neriešila, kedže ide o to isté zdaňovacie obdobie), na nej odpočítala zalohu z 3.8. bez vyčíslenia DPH tak aby bolo jasné, že DPH odvádzaš z tejto vyúčtovacej faktúry a súčasne aby odberateľ mohol DPH v plnej výške odpočítať na základe tohto dokladu.
Následne všetky platby by som napárovala na túto vyúčtovaciu faktúru.
Patrik Blahosej Polák
13.10.15,08:48
zdravím, ďakujem za odpoveď.

Pre upresnenie nie som platcom DPH. Vyúčtovacia faktúra je aká, ina ako faktúra?

Dobre, tak vystavím faktúru k dátumu povedzme 31.8. so zálohovou platbou z 3,8. a 31.8.
4.9 by už bola nová faktúra napárovaná na 3.8. zálohovú platbu.

Je možné z jednej zalohovej platby a faktúry urobiť viac ostrých faktúr?
aby som to upresnil (a zkomplikoval :-)) niektoré služby boli dodané do 31.8. no 4,9. boli dodané FVE panely, ktoré sa vzťahujú ešte na dodávku za predošlý mesiac

Dakujem
Tweety
13.10.15,08:56
Patrik Blahosej Polák (Dnes 11:48) zdravím, ďakujem za odpoveď.

Pre upresnenie nie som platcom DPH. Vyúčtovacia faktúra je aká, ina ako faktúra?

Dobre, tak vystavím faktúru k dátumu povedzme 31.8. so zálohovou platbou z 3,8. a 31.8.
4.9 by už bola nová faktúra napárovaná na 3.8. zálohovú platbu.

Je možné z jednej zalohovej platby a faktúry urobiť viac ostrých faktúr?
aby som to upresnil (a zkomplikoval :-)) niektoré služby boli dodané do 31.8. no 4,9. boli dodané FVE panely, ktoré sa vzťahujú ešte na dodávku za predošlý mesiac

Dakujem

Kedže nie si platiteľom dph, nemáš povinnosť vystaviť faktúry k prijatým platbám. Vystavíš teda len faktúru k poskytnutým službám s odpočítaním poskytnutých záloh.
Consultix
13.10.15,09:20
Fakturu pozna len Zakon o DPH. Ak nie si platca DPH, alebo osoba registrovana pre DPH, tak fakturu ani nemusis vystavovat.
Kludne si mozes "namalovat" akykolvek doklad a nazvat to ako faktura. Z uctovneho hladiska to bude len vyzva k zaplateniu, alebo oznamenie o zapocte zalohy - nebude to faktura v zmysle zakona, nakolko zo zasady to nebude splnat nutne zakonne nalezitosti faktury (nebudes tam mat uvdene IC DPH, nakolko ziadne nemas)...
Nekomplikuj si zivot s lehotami. Vystav "fakturu" subezne s dodanim, alebo ciastkovym plnenim, podla dohody s odberatelom. Ak bola poskytnuta na zaciatku vyssia zaloha, tu mozes umorovat vo viacerych vyuctovacich ("ostrych") fakturach.