Petra145
13.10.15,18:57
Ahojte poraďáci, chcela by som poprosiť o pomoc skúsenejších v Omege. Mám problém s prenášaním zostatkov DPH pri automatickom preúčtovaní na účet 343.000 na konci mesiaca. Po uzatvorení mesiaca a pred podaním daňového priznania k DPH dávam automaticky preúčtovať zostatky DPH na účet 343000. Akonáhle mám v nejakom mesiaci ODOSLANÉ, aj DOŠLÉ faktúry, tak mi sumy DPH kumuluje, tým pádom mi prenáša nesprávne zostatky DPH a nedokážem to vyrovnať po úhrade daňovej povinnosti, resp. prijatí odpočtu z daňového úradu, keďže mi daň na vstupe, aj daň na výstupe spočíta dokopy (nerobí mi rozdiel strany MD a D). V evidencii DPH na úvodnej obrazovke mám správnu sumu DPH za určitý mesiac. Keď však prejdem do evidencie účtovníctva, pod dokladom IDR je suma DPH úplne iná. Môžete mi poradiť, kde môže byť chyba, resp. či je lepšie nerobiť v takom prípade automatické preúčtovanie, ale preúčtovať zostatky na konci mesiaca manuálne? Vopred ďakujem.
evuš
13.10.15,17:17
Musíš mať niečo zle nastavené....automaticky to účtujem i ja a všetko je ok...som teraz mimo PC...zajtra môžem mrknúť nato....alebo si priamo zavolaj do Krosu..občas to spôsobí i upgrade....
Petra145
13.10.15,17:26
Ďakujem. Ak ťa teda môžem poprosiť, aby si sa zajtra skúsila pozrieť, čo by to asi tak mohlo byť, teda ak budeš mať čas. Kros som skúšala, odporučili mi prekontrolovať si evidenciu DPH a Knihu analytickej evidencie na jednotlivých účtoch DPH, momentálne to kontrolujem a všetko mi sedí. Nerozumiem, čo môže byť zle, keďže aj na úvodnej strane v súhrnnej tabuľke sú sumy DPH za každý mesiac správne.
evuš
13.10.15,18:01
Ok...pozriem to...keđ budem ticho, štuchni do mňa :D
JanaF
14.10.15,00:07
Automaticky to robi spravne. Nebola pridana nejaka analytika uctu 343 manualne? Vtedy by to nemuselo automaticky spravne preniest zostatky... A v hlavnej knihe sedi zostatok?
evuš
14.10.15,05:56
Takže som to pozerala, nevidím dôvod, prečo Ti to robí zle..pridávala si nejakú analytiku ? Menila si niečo v nastaveniach ? Pri uzávierke DPH je dôležitý dátum uplatnenia dane - to si skús prekontrolovať..
Petra145
14.10.15,06:36
Ahoj, nie, určite som nepridávala žiadnu analytiku, ani nastavenia som nemenila, preto tomu nerozumiem. Dátumy uplatnenia dane mám v poriadku, všetko som už dvakrát kontrolovala. Môžem ti poslať do IP aj prtscreen obrazovky, aby si videla, kde je problém.
evuš
14.10.15,06:59
Peti, skús tú hotline...predsa majú viac skúseností...oni sa Ti pripoja priamo na PC a skontrolujú to....mne minule po upgrade blbla tlač, trápila som sa s tým 3 dni, oni to urobili za 10 min...
Petra145
14.10.15,07:06
Ok, ďakujem aj tak. Momentálne s nimi komunikujem, poslala som im tiež prtscreeny obrazoviek a tvrdia, že všetko vyzerá byť v poriadku, ale stále tam mám zostatky, takže nechápem ako to môže byť v poriadku. Skúsim ich poprosiť teda, nech sa pripoja na PC, možno niečo poriešia. Ďakujem ešte raz veľmi pekne :)
evuš
14.10.15,07:07
Niet začo....