Katarína Šašláková
13.10.15,18:56
Potrebovala by som vedieť či je možné mať dve Dohody o brigádnickej práci študenta súčasne a či sú k tomu nejaké špeciálne podmienky?

Plus, čo sa týka § 227a zákona o sociálnom poistení - môžem si uplatniť výnimku na jednu Dohodu, to áno, ale rada by som vedela či mi musí dať papier zamestnávateľ alebo čo pre to musí urobiť zamestnávateľ, aby bola táto výnimka zrealizovaná a čo ja + ako to v praxi funguje.

Ďakujem vopred za akékoľvek odpovede :)
JankaO
13.10.15,17:12
1. áno
2. špeciálne nie, iba zákonom určené
3. áno, dá ti podpísať vyhlásenie
4. podpíšeš, alebo nepodpíšeš vyhlásenie
5. komplikovane

... na všetky tieto otázky ti odpovie aj zamestnávateľ
zlatka.b
13.10.15,17:13
Študent môže mať viac Dohôd o brigádnickej práci študenta, ale len na jednej si môže uplatniť odvodovú úľavu z príjmu do 200 eur mesačne. Uplatňuje to podpísaním tlačiva Oznámenie a čestné vyhlásenie k dohode o brigádnickej práci študenta. Zamestnávateľ prihlási študenta do Sociálnej poisťovne s príslušným kódom "študent bez poistenia". Ak by sa náhodou stalo, že študent podpíše u viacerých zamestnávateľov toto Oznámenie a každý z nich si uplatní úľavu na odvodoch, sociálka po čase na to príde z mesačných výkazov. Potom osloví každého zamestnávateľa na predloženie podpísaného Oznámenia, uzná to, ktoré má najstarší dátum a ostatní zamestnávatelia musia poistné doplatiť.
JankaO
13.10.15,17:16
....a opraviť spätne mzdy, výkazy do poisťovní a výkazy na daňový úrad a žiadať preplatok na dani späť..
Katarína Šašláková
13.10.15,17:24
Zamestnávateľ mi k tomu nič viac nepovedal, asi sa pani v tom až tak nevyzná, že oni nič viac nerobia a dane si mám korigovať sama. Ale vďaka za odpoveď.
Katarína Šašláková
13.10.15,17:26
Takže čo presne mám povedať /dať budúcemu zamestnávateľovi, ak si chcem uplatniť onú výhodu? Pretože zamestnávateľ nič také nerieši, ale ja by som to chcela.
JankaO
13.10.15,17:30
veronikasad
13.10.15,17:31
na dane si sa v úvodnej otázke nepýtala
veronikasad
13.10.15,17:32
Obidve dohody budú u toho istého zamestnávatela ? Alebo už máš odvodovú výnimku + Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov podpísané u iného zamestnávatela ?
Katarína Šašláková
14.10.15,05:47
Nie, o dane mi nejde. To si urobím na konci roka daňové priznanie... Ide mi presne o sociálne poistenie a o to, čo musím urobiť pre to, aby som to u zamestnávateľa mala.