Žabinka
14.10.15,07:13
Prosím poradiť. Bol podaný návrh na vklad vlastníckeho práva. Kataster pre chyby v KZ konanie prerušil. Tieto boli opravené dodatkom, a spolu s dodatkom k návrhu na vklad znovu podané na katastri. Nie je mi jasné, či teraz znovu plynie nová 30 dňová lehota od podania dodatku, alebo je tam dáka iná lehota, alebo nie je žiadna.
Ešte doplním dátumy.. Návrh na vklad s KZ som podala 24.8.2015.. Na liste o prerušení konania je dátum 22.9.2015, dodatok ku KZ spolu s dodatkom k návrhu na vklad som podala 30.9.2015.
Ďakujem.

Dnes, 21.10.2015 som našla konečne na LV zapísanú zmenu.. Takže s lehotami si určite nerobia starosti.. Ďakujem za pomoc..
avalik
14.10.15,05:27
Nie, nezacina plynut nova lehota. Po doruceni vsetkych pozadovanych listin pokracuje lehota zacata podanim navrhu.
Žabinka
14.10.15,06:19
ďakujem valika..
zo stránky https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/__katastralne-konanie/ som pochopila nasledovné:

LEHOTY
Lehoty na rozhodnutie o návrhu na vklad:
- do 30 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad - toto bolo dodržané, list z katastra o prerušení konania som dostala doporučenou poštou na 30-ty deň..

ale nerozumiem tomuto:

Ak sa konanie prerušilo, lehota prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania.

Lehoty na vykonanie zápisu:

- v deň, ktorým rozhodnutie o povolení vkladu nadobudlo právoplatnosť, najneskôr však v nasledujúci deň
- do 60 dní od doručenia verejnej listiny alebo inej listiny spôsobilých na záznam, ktoré potvrdzujú alebo osvedčujú vznik, zmenu alebo zánik práva k nehnuteľnosti
- v deň doručenia verejnej listiny alebo inej listiny na zápis poznámky, najneskôr však v nasledujúci pracovný deň
- ak ide o dražbu podľa osobitného zákona, ktorej predmetom je byt, dom alebo iná nehnuteľnosť, okresný úrad vyznačí údaj o dražbe najmenej počas troch mesiacov odo dňa doručenia zápisnice o dražbe, a ak bolo začaté súdne konanie o určenie neplatnosti dražby, tak až do skončenia tohto konania. Na zrušenie poznámky stačí, ak sa preukáže, že pominuli dôvody jej zápisu (§ 39 ods. 3)

Asi by sa ma mal týkať prvý bod, ale podľa tohto nie je žiadna lehota na vykonanie zápisu po prerušení. Som z toho jeleň..:confused:
avalik
14.10.15,07:37
Cize pozri na datum na rozhodnutai o preruseni konania, nie kedy si ty prevzala zasielku.
Žabinka
14.10.15,07:48
návrh na vklad som podala 24.8.2015.. na liste o prerušení konania je dátum 22.9.2015, dodatok ku KZ spolu s dodatkom k návrhu na vklad som podala 30.9.2015..tak neviem, som v lehote alebo nie som? mám v pláne sa zastaviť na katastri, no neviem, akým tónom sa mám prejaviť.. tak pre istotu sa pýtam..;)
avalik
14.10.15,09:39
Zabinka, kludne zvysenym tonom :) ... este skontroluj na katasterportali, mozno len posta meska
Žabinka
14.10.15,09:45
pozerám každý deň, a nič.. tak tam zajtra skúsim nabehnúť..:confused:
Mária27
14.10.15,13:57
Informovať sa môžeš, ale zvýšeným hlasom si viac poškodíš ako pomôžeš. V zákone sú lehoty, ale nie sankcie. Musela by si sa najskôr sťažovať šéfovi, potom čakať asi pol roka, či urobí nápravu, aby si sa nakoniec mohla sťažovať na ústavnom súde a možno (po roku) aj dostať odškodné za prieťahy :)

Doba prerušenia sa do lehoty neráta. No ale, samozrejme, že keď vyčerpali 30 dní na to, aby ti napísali, že treba čosi opraviť, nemôžu stihnúť do 30 dní rozhodnúť ...

Kataster aj iné úrady majú ešte jednu špecialitu: v liste napíšu dátum jeho vyhotovenia aj 6 týždňov pred jeho odoslaním - tak veľa lehôt akože formálne stíhajú.
aenri
14.10.15,15:39
Lehota 30 dní pri bežnom vklade pre kataster je len informatívna. Máte na výber či to chcete rýchlo - tj priplatite si za zrychleny vklad alebo za autorizovanu zmluvu/notarsku zapisnicu, alebo lacno - klasickou zmluvou. Pri tych sa na katastri teda nepretrhnu.
Žabinka
14.10.15,15:47
dnes som sa zastavila na katastri.. zvýšený hlas som si nechala na horšie časy..;) pani mgr. mi s kamennou tvárou oznámila že dodatky robí súbežne s ostatnými návrhmi, a že by to videla tak do týždňa.. tak ten týždeň jej ešte venujem, keďže to nie je až tak súrna záležitosť.. zatiaľ ďakujem..
misoft
14.10.15,15:59
Oni sa niekedy "nepretrhnú" i po zaplatení za zrýchlený vklad......Niekedy dlhšie ako obyčajne... ale výhovorky majú teda parádne....:D
avalik
14.10.15,16:37
zakon udava lehotu ... nie je tam uvedene, ze ide o informativnu lehotu ... rozdiel je ale v tom, ze obcan ak nedodrzi lehotu, tak urad moze udelit pokutu priamo zo zakona
aenri
16.10.15,12:50
pravdupovediac vola sa to spravne poriadkova lehota, t.j. to znamena ze nou nie je katastrofalny urad viazany. vzdy zalezi aku lehotu zmeska obcan, niektore su poriadkove (napr. velke vacsina lehot na vyjadrenie), niektore su premlcacie, niekde su pokuty, je toho viac.
aenri
16.10.15,12:52
To hej, tety na katastri vzdy vedia preco sa neda. Ale co sa tyka zrychlenia, tak zatial vzdy povolili v lehote v akej mali, mozno som mal len stastie :)