vikiz
14.10.15,09:37
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Začiatkom roka 2015 sme si na úver zakúpili stroj od českého dodávateľa. Spoločnosť od ktorej sme si zobrali úver - tento poukázala priamo na účet dodávateľa a naša firma zaplatila iba zálohu - doplatok do plnej výšky stroja. Dodávateľ mi vystavil faktúru kde z plnej výšky stroja odrátal iba uhradenú zálohu, ktorú zaplatila naša spoločnosť. Zostatok čo bola výška úveru, som dala ID ako úhradu faktúry úverom.

V tomto mesiaci sme si znova formou úveru zaobstarali ďalší stroj, znovu z čiech, s tým že dodávateľ mi vystavil faktúru na našu spoločnosť aj na prijatú platbu od úverovej spoločnosti, aj na našu zaplatenú zálohu- doplatok do plnej výšky stoja.

Chcela by som sa spýtať, keď zaevidujem túto faktúru k prijatej platbe, kde je dodávateľom prijatá platba (výška úveru) od úverovej spoločnosti, ale na fa je uvedená naša firma- my sme neprijali úver na účet, ale v zmluve o úvere je uvedené že úver poskytne veriteľ na účet dodávateľa.

Máme od dodávateľa zálohovú faktúru. Môžem ID uhradiť túto zálohovú faktúru úverom a mať zaevidovanú faktúru na prijatú zálohu, ktorú poukázala úverová spoločnosť?

Zamotávam sa v tom, ďakujem za radu.

Vedel by mi niekto poradiť či môžem fa za prijatú zálohu evidovať?