Marta Mácsayová
14.10.15,13:51
Končíme pracovný pomer so zamestnancom. Ako máme postupovať, ak odmietol vrátiť pridelený pracovný odev?
Chobot
14.10.15,12:34
A máte na prideľovanie pracovných pomôcok nejakú internú smernicu? Alebo máte nejaké pravidlá pre prideľovanie prac. pomôcok? Podpisoval vám zamestnanec prevzatie pracovného odevu? Po akej dobe odpisujete pracovný odev? A vôbec - čo je to pracovný odev? Dostal nejaké montérky?

Vedel zamestnanec, že pri skončení prac. pomeru bude musieť vrátiť prac. odev?

Ak nemáte jasne určené pravidlá ani evidenciu, tak asi ťažko budete od neho vymáhať vrátenie prac. odevu či pomôcok.
jslancik
14.10.15,12:47
"otázka, nie odpoveď" :D

mimochodom, za akú dobu sa vracajú OPP, ak vôbec? keď napr. zamestnanec robí vo firme 10 rokov, tak za koľko? Alebo podľa internej smernice, s ktorou musel byť zamestnanec oboznámený?
Katy a R
14.10.15,12:56
zamastnávateľ zvykne postupovať podľa smernice ...
v smernici máte definované - na akú dobu "fasuje" pracovník konkrétne pracovné oblečenie. ak odíde skôr , ako je definovaná táto "životnosť" - tak tam musíte mať aj postup pre takýto prípad. Napr zamestnanec zaplatí zostatkovú cenu .
Ak smernicu nemáte .. prípadne to ani nijako ošetrené nie je v zmluve - tak ťažko niečo vymôžete ..
sito
14.10.15,12:57
Jančik, slančík. Tibor sa opýtal, päť krát, že?

Ale, ak ...

... je odpoveď!
Katy a R
14.10.15,12:58
každé pracovné oblečenie má predsa vnútorným predpisom definovanú životnosť v závislosti od vykonávanej práce.
jslancik
14.10.15,13:05
sito, opýtal sa 7x a odpovedal raz. a veď sa iba smejem :) mínusku by som mu nedal.
sito
14.10.15,13:45
Päť plus dva, tak to vidím teraz. Ja tiež nie, nedávam, zatiaľ ani jednu som nedal. Prečo, komu, začo?
Peggynka
14.10.15,14:29
Mali sme vnútornú smernicu a vedeli sme,že máme nárok na oblečenie+obuv 1x za 2roky.Skladníčka mala evidenciu,kedy kto a čo fasoval,vrátane napr. služ. telefónu,kalkulačky...Pri odchode som vrátila oblečenie (topánky nie),dostala som od skladníčky papier pre personálne odd. a personálne mi až potom dalo všetky papiere.
sito
14.10.15,14:40
Ak sa jedná o OOPP ( pracovný odev, obuv, rukavice, okuliare, atď. ) určenú zákonom, zamestnávateľ ju musí zamestnancovi poskytnúť bezplatne. Ak OOPP prestane spĺňať svoju funkciu ( poškodená, znečistená, atd.) je mu zamestnávateľ zabezpečiť novú, funkčnú. Ak sa preukáže, že zamestnanec poškodil OOPP úmyselne, zamestnávateľ môže od neho požadovať náhradu za poškodenie jeho majetku.