zajo_xXx
14.10.15,14:57
Dobrý deň. Chcel by som sa u Vás informovať ohľadom podnikania cez internet v USA. Žijem a pracujem na Slovensku čiže som fyzická osoba. Chcel by som začať podnikať v USA prostredníctvom internetu na Amazon.com . Zaujímajú ma otázky ohľadom toho ako riešiť otázky daní a účtovníctva celkovo. Za odpoveď vopred Ďakujem.
profesional
22.11.15,17:27
Ak budeš mať slovenské živnostenské oprávnenie a budeš predávať na Amazone, tak dane budeš platiť na Slovensku.

Ak si pre účely predaja na Amazone založíš americkú LLC, tak budeš musieť ako fyzická osoba v USA požiadať o pridelenie ITIN, daň z príjmu zaplatíš najprv tam a následne budeš podávať daňové priznanie aj na Slovensku a daň zaplatenú v USA si na základe Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uplatníš na Slovensku proti splatnej dani.

Ak ti vyjde v USA napr. daňová sadzba 15 percent, tak samozrejme, rozdiel sadzby bude pre teba na Slovensku znamenať dodanenie.

Ak v USA budeš na 35 percentnej daňovej sadzbe, na Slovensku ti preplatok vrátený nebude, lebo daň zaplatenú v zahraničí si smieš započítať maximálne do výšky dane splatnej na Slovensku.

To, že predávaš cez Amazon ešte neznamenám že podnikáš v USA.