zandome
14.10.15,16:11
Predám môj eshop, ktorý stabilne pôsobí na slovenskom trhu od roku 2010 a od roku 2015 aj v Českej republike. Jedná sa predovšetkým o špecializovaný predaj notebookov a mobilných telefónov, ktoré tvoria základ nášho sortimentu. Samozrejme ponúkame aj monitory a klasické pc, ich predaje sú však marginálne. V poslednej dobe sme tiež úspešne vybavili niekoľko objednávok na servre.

Počas piatich rokov na trhu sme získali pomerne širokú databázu zákazníkov z firemného prostredia, ktorí sa k nám vďaka spokojnosti pravidelne vracajú. Noví zákazníci prichádzajú na stránku predovšetkým z Heureky, kde máme dobre vyladenú inzerciu a skvelé recenzie, ďalej z organického vyhľadávania a plateného vyhľadávania.

Vo firme pracujú dvaja zamestnanci na full time - obidvaja sú veľmi šikovní a spoľahliví. Jeden sa stará o technické aspekty eshopu - predovšetkým nahadzovanie nových produktov, a druhý sa venuje starostlivosti o zákazníkov a vybavovaniu objednávok. Eshop vďaka nim funguje relatívne nezávisle od úloh financovania a marketingu, ktoré zastrešujem ja ako majiteľ spoločnosti. Aj vzhľadom na možnosti ďalšieho rastu firmy vzniká priestor tieto aktivity outsourcovať.

Technické riešenie eshopu sme nedávno vymenili za Prestashop, upravený pre naše potreby, a zároveň sme spustili predaj v Českej republike.

Súčasťou obchodu sú aj prenajaté kancelárske priestory firmy v Bratislave s malým showroomom, kde sa nachádza vystavených cca 15 notebookov a mobilné telefóny. Kancelária s menším skladom zároveň slúži ako výdajné miesto pre eshop.

Dôvodom predaja po 5 úspešných rokoch je moja potreba posunúť sa ďalej. Rád by som zužitkoval svoje vedomosti v inej oblasti a eshop pre ďalší rozvoj potrebuje iniciatívne vedenie. Jeho budúcnosť vidím na českom trhu, ktorý je podstatne väčší a aktívnejší než ten slovenský. Priestor ponúka aj doteraz nevyužívané priame oslovovanie biznis zákazníkov, vytvorenie blogu / magazínu na stránke alebo precíznejšie zacielenie online marketingových nástrojov ako AdWords či mailing.

Čísla: Za rok 2014 zaznamenala stránka 1,3 milióna zobrazení od 200 tisíc unikátnych užívateľov. Obrat prekročil 1 mil. €, priemerná hodnota objednávky dosiahla 570 €. Hrubá marža (nie zisk) sa pohybuje na úrovni 8%, a k tomu dostávame bonusy za obrat a príspevky na marketing od partnerov.

Cena: 30.000 € - preferujem jednorázovú platbu, ale je tu možnosť dohody úhrady na splátky. Verím tomu, že eshop dokáže túto investíciu spätne vygenerovať.
Nakoľko som stál pri zrode obchodu od samého začiatku a dokázal ho priviesť na súčasnú úroveň obratu, je pre mňa veľmi dôležité, aby naďalej poskytoval skvelé služby a napredoval v rozvoji. Z tohto dôvodu očakávam od seriózneho záujemcu, že bude mať znalosti zo sveta IT a ideálne aj skúsenosti s internetovým marketingom. Kupujúcemu samozrejme poskytnem všetky svoje vedomosti a know-how majiteľa eshopu.

[CLASSIFIED6372]