michaela322
14.10.15,16:43
Dobry den, chcela by som sa opytat ci ma niekto realne skusenosti s vedenim danovej evidencie, rozmyslam o nej, len neviem ci je to celkom pravda o tom ake je to velmi jednoduche....dakujem
veronikasad
14.10.15,16:50
stiahni si demoverziu účt.SW (napr. ALFA+ z Krosu) a nemusíš nič vymýšľať. Nájdeš tam aj účtovnú evidenciu. Bez základných znalostí daňových zákonov však ani účtovná evidencia nie je jednoduchá ...
daria_01
14.10.15,17:07
Od coho sa odlišuje daňová evidencia od vedenia jednoduchého účtovníctva?
Tweety
14.10.15,17:13
Alzik
08.01.16,10:20
Vždy je to relatívne, závisí s čím porovnávaš. V porovnaní s účtovníctvom je to značne jednoduchšie, v porovnaní s paušálnymi výdavkami o trocha zložitejšie (o výdavky). Pozri si evidujem.sk v rámci bežnej daňovej evidencie je to naozaj jednoduché, prakticky nemáš čo pokaziť. Pokiaľ už ale robíš nejaké neštadardné veci (fakturácie do zahraničia, vysoký obrat atď) je dobré si to dať raz za čas skontrolovať niekým skúsenejším, či sa na teba nezačína vzťahovať i iný zákon o ktorom nevieš.
Alzik
08.01.16,10:23
V prvom rade sa ťa netýka zákon o účtovníctve, takže v tomto pohľade vo všetkom. Daňová evidencia je popísané v zákone o dani z príjmu v rámci 6 bodov, takže jej pravidlá sú veľmi jednoduché.
Chobot
08.01.16,12:11
Alzík, porada nie je miestom pre reklamu. Takže láskavo prestaň spamovať a do každého príspevku dávať odkaz na tvoju stránku s ponúkamým softvérom. Ak nie, tak ti vymažem príspevky. Teraz ti vymažem len ten reklamu na stránku.
Alzik
11.01.16,09:42
Reakcie píšem tak, že je odpoveď pre daného človeka naozaj úžítočná. Prečítaj si prosím obsah reakcie. Na porade je bežne spomínaný rôzny účtovný software a tiež to predpokladám necenzuruješ ak je to predmetné. Či na porade podporujeme veľké firmy a malé firmy potlačujeme? Ak je to tak, tak si radšej zvážim, či váš web vlastne chcem podporovať.
Chobot
11.01.16,10:03
Je rozdiel, ak dá niekto odkaz na nejakú užitočnú stránku či dokument a ak si niekto robí v príspevkoch reklamu na svoju firmu alebo služby a zaspamuje témy.

Ak chceš reklamu, tak sa dohodni s adminom a budeš mať platenú reklamu. Tieto pravidlá som si nevymyslel ja, ale sú zakotvené v etikete stránky, prečítaj si ju:

http://www.porada.sk/etiketa-porady
Consultix
11.01.16,10:10
V pravidlach najdes, ze nepodporujeme vlastne podnikanie, ani neprelinkovavame na vlastne clanky, blogy a iny obsah. Urcite vacsina z nas tu ma svoje podnikanie, ale nerobi si reklamu svojej firmy, alebo svojej znacke.
Consultix
11.01.16,10:35
Alzik, a co ostatne ustanovenia zakona o dani z prijmov, ktore urcuju opravnenost, opodstatnenost a uplatnitelnost danovych vydavkov? Tie sa na danovu evidenciu vztahuju rovnako ako na jednoduche uctovnictvo...
Consultix
11.01.16,10:36
Ja vnimam danovu evidenciu len ako alternativu pre lenivych "uctovnikov", ktori sa uspokoja nejakym excelom :)
veronikasad
11.01.16,14:32
...a setria papier na vytlacenie uctovnych vykazov
Alzik
13.01.16,21:55
Nerozumiem poznámke. Nikde netvrdím, že to tak nie je.