anjelik1112
14.10.15,19:36
Dobrý deň, prosím vie mi niekto poradiť ako môžem opustiť kúpele počas víkendu ak potrebujem z rodinných dôvodov odísť domov? V čase opustenia nie sú procedúry. Je to potrebné niekomu hlásiť al.si vypýtať reverz? Za odpoveď ďakujem.
veronikasad
14.10.15,17:38
máš A-čkový alebo B-čkový poukaz ?
Peggynka
14.10.15,17:44
Pobyt ti hradí zdravotná poisťovňa a teda musíš dodržiavať liečebný režim.
veronikasad
14.10.15,17:45
Bola som v kúpeloch v máji t.r. Oficialne na pozvánke bolo oznámenie, že kúpele priepustky nepovolujú. S ošetrujúcim lekárom sa však dalo dohodnúť. Mali sme procedúry aj v sobotu, tie bolo treba nahradiť cez týždeň (za zmenu časovania na žiadosť pacienta okrem zdravotných dôvodov kúpele vyberali poplatky).
karakul
14.10.15,17:46
je jedno či má A alebo B-čkový poukaz:

Priepustka počas víkendu pri kúpeľnej liečbe v indikačnej skupine A nie je možná. Vyplýva to zo zmluvy kúpeľov s príslušnými zdravotnými poisťovňami.

https://www.kupeledudince.sk/liecba-v-kupeloch-hradena-zdravotnou-poistovnou

Priepustka počas víkendu pri kúpeľnej liečbe v indikačnej skupine B nie je možná. Vyplýva to zo zmluvy kúpeľov s príslušnými zdravotnými poisťovňami.

https://www.kupeledudince.sk/liecba-v-kupeloch-ciastocne-platena-poistencom

... ale skús sa porozprávať s ošetrujúcim lekárom.
veronikasad
14.10.15,17:47
dá sa dohodnúť, bola som v máji na A-čko a raz som bola doma.
karakul
14.10.15,17:51
netvrdil som opak - ak je lekár / kúpele zobrať na triko, že im poisťovňa prípadne nepreplatí pobyt...
veronikasad
14.10.15,17:53
Samozrejme riskoval lekár aj pacient že sa počas opustenia kúpelov niečo môže stať. Pobyt povolil len v prípade, že načasované procedúry na víkend bol presunutú cez týždeň a vyčerpané. ZP kontrolujú procedúry.
anjelik1112
14.10.15,17:57
Som v kupeľoch, ale nie som na PN ke, čerpám dovolenku.. Takže asi problém nebude
buchač
14.10.15,18:09
Všetko sa dá, pokiaľ sa chce...;)

Bol som pár krát a vo viacerých kúpeľoch a vždy sa dalo ísť na priepustku.
Záleží aj od kúpeľov.
Niektoré sú vyslovene nemocničného typu (Vysoké Tatry) a tam je to (zvyčajne) na primárovi oddelenia.

Ten druhý typ kúpeľov, nazvem hotelový typ (Brusno) je úplne voľný. Osoba absolvuje procedúry a veget...
anjelik1112
14.10.15,18:15
Ide o Bardejovské kúpele
buchač
14.10.15,18:21
Nebol som, neviem.

Ale šak čo vypisuješ tu ???
Zbehni zajtra za niekym a spýtaj sa.
Alebo si netrúfaš ??? ;)
veronikasad
14.10.15,19:17
ak to neoznámiš lekárovi, bude - pozri ten druhý odkaz čo priložil karakul
veronikasad
14.10.15,19:19
A treba si aj odhlásiť stravu, resp. vybaviť suchú stravu na deň odchodu a príchodu (ak sa budeš vracať v nedelu večer)
Xanti
14.10.15,19:39
Chodievam tam roky, dosť ludí chodievalo preč na víkendy. Či si pýtali povolenie , neviem neskúmala som ... mne sa odtial ani po skončení pobytu nechcelo, kde to ešte utekať počas neho :)
BXLmiami
15.10.15,08:29
karakul,to si žiadny lekár oficiálne na triko nevezme,niekto to platiť musí,takže ak príde na to,budeš to ty alebo ten lekár-dosť by som sa divila,keby ti to pred svedkami a na papieri dovolil.
bettylou
17.10.15,22:56
by som bola na hlavu, z kúpeľov utekať,
anjelik1112
18.10.15,16:25
Písala som z rodinných dôvodov. Nie každý je slobodný al. vdovec. Sú ľudia kt. majú rodinu a hlavne deti, pre kt. rodič je hlavnou osobou v ich živote a k nikomu inému nemajú tak blízko v čase napr.ich choroby. Ak netušíš, resp. nevieš pochopiť situáciu, potom nereaguj na príspevok pokiaľ nevieš pomôcť a dokonca ani podrobnosti, kt.tu nemusím vypisovať. Byť tebou a nemať žiadne povinnosti, žiť len pre seba samu neutekám z kúpeľov.
veronikasad
18.10.15,16:26
Je po víkende, povolili ti návštevu doma ?