Gabi03
15.10.15,09:28
ahojte... dala som si vygenerovať HK zo svojho systému (úžasný SAP) do excelu, ale nechce mi sčitávať sumy. nemáte nápad, v čom môže byť zádrhel?

Bunky sa nesprávajú ako čísla, aj keď boli formátované na čísla.

výsledok:
tak ďakujem všetkým za rady, ale najväčšie problémy robia najjednoduchšie veci. To s exportovaním zo SAPu v txt alebo xls je mi známe. Problém bol v tom, že excel mám nastavení s desatinnou čiarkou zobrazovať bodku (nepýtajte sa ma, prečo :) ) vygenerovaný excel zobrazoval samozrejme čiarku, po nahradení už to funguje ;)
ivka70
15.10.15,08:18
Zo SAPu sa da exportovat aj vo formate Excel, kde ti cisla nacita ako cisla.
Ak si exportovala textovy format, musis si cez Excel ten text otvorit a prisposobit formaty (cisla ako cisla a nie ako text).
Eja z BA
15.10.15,08:21
Predpokladám, že máš v exceli čísla s medzerou pri tisícoch. Napr. 10 123. V stavovom riadku sa nastav kurzorom na túto medzeru a stlač Insert. Potom daj Ctrl+C,Ctrl+H,Ctrl+V. Vyskočí Ti tabuľka Hľadanie a nahradenie, v nej stlač tlačítko Nahradiť všetky. Po tomto úkone by Ti mali zmiznúť všetky medzery oddeľujúce tisíce. Ďalej pokračuješ vo formátovaní na čísla s oddeľovačom tisícov tak ako inokedy v excelovskej tabuľke.
ivka70
15.10.15,08:31
Toto tiez moze pomoct.
Pripadne ak je oddelovat tisicok nastaveny ako ., tak sa to tiez nahradenim za nic da zmenit.
Kabaka123
15.10.15,08:31
super :)