Zitulda
15.10.15,09:44
Otázka znie: Môže byť výkon práce v Ke uvažovaný ako služobná cesta? Môže si náklady na dopravu a stravu (výkon trvá aj 6 hodín)žiadať vyúčtovať?

Pracovník býva v Ke, pracuje v Bidovciach​. Na základe dohody medzi OÚ Bidovce a Magistrátom Ke Na požiadanie podľa potreby pracuje 1 deň v mesiaci v Ke ako pracovník stavebného úradu.
ivka70
15.10.15,07:48
Samozrejme, ze moze.
Ak ma pracovnik podla pracovnej zmluvy miesto vykonu prace Bidovce, tak do KE je vyslany na pracovnu cestu.
Zaroven zamestnavatel moze povolit zaciatok a koniec pracovnej cesty v mieste bydliska.

Naklady na dopravu si samozrejme moze a musi vyuctovat (Aj keby to bol len listok na MHD) a stravne tiez, pokial mu strava v mieste prace v KE nebola poskytnuta bezplatne.
Tweety
15.10.15,07:48
Záleži od toho, aké miesto výkonu práce má v PZ.
Zitulda
15.10.15,08:04
Ako mám chápať miesto výkonu práce v PZ? Pracovník magistrátu tf.vyzve pracovníka, že v ten a v ten deň a o 9.hod sa ide demolovať na Lunníku IX nejaká budova, tak ho čakajú. Je to vždy podľa ich potreby. Občas zavolajú v piatok podvečer a on iba tf. oznámi zamestnávateľovi, že v pondelok je pracovne v Ke.
.
Tweety
15.10.15,08:08
Miesto výkonu práce, teda tam,kde pracuje stále. To musí byť uvedené v PZ.
Zitulda
15.10.15,08:12
Ten začiatok pracovnej cesty určuje magistrát (vždy je to rôzne)...kuk na koment pre Tweety A keď ukončia okolo 13,30 to má sa vrátiť autobusom do Bidoviec?
ivka70
15.10.15,08:28
Nemusi, ak ma povolene zacat aj skoncit pracvnu cestu v KE v mieste bydliska. Moze mat prikaz na pracovnu cestu podpisany aj bez dátumu, pricom datum si dopise po telefonickom oznameni zamestnavatelovi (treba dohodnut pravidla)