SMAJA
15.10.15,10:19
Dobrý deň, som bezradná, mám 9 ročného syna, ktorý ešte v noci stále popiškáva. Chodíme k nefrológovi a k detskému urológovi, ktorý ho vyšetril aj USG a hovoril, že má všetko v poriadku a naordinoval mu tabletky Minirin MELT 240 večer 1 tabletku. Uvedené lieky užíva už druhý rok a nevidím žiadne zlepšenie. Poprosila som ho či ešte existuje nejaké vyšetrenie, čím by sa dala zistiť príčina a hovoril, že nie jedine musí užívať tieto lieky. Poprosím Vás o radu ako by som mala postupovať, na koho sa obrátiť v tejto téme. Ďakujem za každý príspevok.
Tweety
15.10.15,08:28
Môžno má nejaký psychický problém.
Viera R.
15.10.15,08:33
Dcéra sa prestala pocikávať asi v 12 rokoch, keď jej začali rásť prsia. Neviem ako je to u chlapcov. U chlapcov to môže "vraj" spôsobovať aj zväčšená nosná mandla. My sme chodili na feetbek (neviem ako sa to píše) k psychologičke a skúšali kadečo. Brali sme tiež minirin.
Peggynka
15.10.15,08:57
Aryana
15.10.15,09:33
Máme ten istý problém, len syn je o rok starší, všetky vyšetrenia takisto v poriadku. Takisto naordinovaný Minirin MELT 240 večer 1 tabletka. Takisto užívané vyše dvoch rokov a bez výsledku . Návšteva psychológa nám takisto bola doporučená, Výsledky moc nepriniesla. (sám nefrológ povedal, že len málokedy prinesie úspech, ale skúsili sme, ale nejaký psychický problém, ktorý by bol príčinou nočného pomočovania nebol) Momentálne idem objednávať enuretický alarm, tak uvidím, či to prinesie nejaké zlepšenie, aj malé víťazstvo v podobe suchej noci je víťazstvo, hlavne pre dieťa.
lujza.j
15.10.15,10:12
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/minirin-melt-120-µg-16132.html
..druhy rok to uziva?!....v letaku pisu.ze ak do 4 tyzdnov sa stav nezmeni...liecba sa ukonci...
Žabinka
15.10.15,10:34
a od kedy je tento problém? od narodenia, alebo to začalo neskôr? píšeš o 9 r. chlapcovi.. nemôže to súvisieť s problémami v škole?
Aryana
15.10.15,10:46
Po určitom čase treba mať pauzu, potom sa môže nasadiť znova. Ja som s tým už zhruba pred 4 mesiacmi sekla, už mu ho nedávam, lebo či s ním alebo bez neho, noci boli mokré. Možno s MINIRINOM bola ráno posteľ menej mokrá ako bez neho, ale to je tak asi všetko.
lujza.j
15.10.15,10:50
Ja som to ....zadavatelka pise,ze 2r berie....to je dost...davat syntetiku do decka a nic to nerobi....
MisS_KafenQa
15.10.15,11:00
Nám pomohlo "nočné budenie". Dcérka chodila spať cca o 21.hod a ja o 23.. Predtým než som išla spať som ju zobudila a odprevadila na WC. Keď som išla spať skôr tak som si nastavila budík a na vécko som ju aj tak budila a odprevadila. Boli sme pri tom obidve ako spiace mátohy, no takto sa naučila zobudiť v noci na cikanie a pomočovanie bolo menej časté. Skúste:-)
Aryana
15.10.15,11:04
Presne tak, ja som to preto aj vysadila, a keď sa k tomu pridruží aj to, že je alergik, je tej chémie už dosť :(
lujza.j
15.10.15,11:08
Ved ano staci,ze davas to co musis...
alaya1
15.10.15,11:52
Nocne pomocovanie deti moze vyvovat aj posttraumaticky sok, odporucam navstivit detskeho psychologa, cudujem sa, ze vam to odborny lekar pri neuspesnej liecbe neodporucil.
buchač
15.10.15,11:54
Mal som niekoľko posttraumatických šokov.
Naposledy, keď cezo mňa preletela guľka kalibru 9 mm.
Ale nejak sa nepomočujem...;) :D :D :D
Viera R.
15.10.15,12:12
Všetko príde, len treba vydržať.
Tweety
15.10.15,12:13
ani vtedy si si necvrkol? neverím