MIG-27
15.10.15,19:09
Vo firme pracujem od 1. 1. 2015. Za rok mám nárok na 25 dní dovolenky. Po odpracovaní 7 mesiacov som mal vyčerpaných 10 dní dovolenky. V 8. mesiaci som si zobral 5 dní dovolenky (odpracoval som 16 pracovných dní a 5 dní som mal dovolenku). Na výplatnej páske som si však našiel 14 odpracovaných dní a 7 dní dovolenky (miesto 15 dní dovolenky som mal zrazu vyčerpaných 17 dní dovolenky). Túto nezrovnalosť mi vysvetlili tým, že som prečerpal dovolenku, a preto to takto upravili. Vie mi to niekto vysvetliť?
Pracovný pomer stále trvá.
Tweety
15.10.15,17:11
Ak PP ešte trvá, nie je to správny postup mzdárky.
avalik
15.10.15,17:30
To je nejaký guláš ... ak si odpracoval 16 dní tak nemôžeš mať na páske len 14.
Zdokladovali ti, v ktoré konkrétne dni si čerpal tých 17 dni dovolenky? ... a čo znamená podľa nich prečerpať dovolenku?
ivka70
15.10.15,18:11
o precerpanej dovolenke sa da hovorit v pripade skoncenia pracovneho pomeru. So suhlasom zamestnavatela mozes cerpat aj dovolenku, na ktoru ti narok este nevznikol, ale je predpoklad, ze vznikne (do konca roka, do kona PP a pod.)

Ak si cerpal dovolenku, ktoru si mal schvalenu, na akekolvek zmeny ako popisujes nebol dovod. Rozhodne to nie je standardny sposob a zamestnavatel by ho mal hodnoverne vysvetlit. Inak trvaj na oprave.