nuf444
15.10.15,20:34
Hladam si pracu a poreboval by som nejake peniaze stacila by aj mensia suma , da sa nejako dostat pozicka ale uver.
Tweety
15.10.15,18:46
V banke určite nepochodíš..Možno v nebankovkách ale z čoho budeš splácať hm?
nuf444
15.10.15,19:19
tak brigady, alebo z platu z roboty ked si najdem , kolko myslis ze by som mohol dostat z nebankovky a da sa dat nieoc take ze az po roku sa zacne splacat abo nieco podobne
KEJKA
15.10.15,19:28
bežnú pôžičku nedostaneš, nebankovku ani neskúšaj.
Nevieš, aký budeš mať príjem, na splátkach sa nedoplatíš - resp. na úrokoch a poplatkoch.
Rodina nepomôže?
nuf444
15.10.15,19:38
kolko tam zvkne byt urok v tej nebankovke aspon cca , a da sa aj napr nieco take ze sa zacne splacat az po nejakom case , do akej vysk by bolo mozno zobrat taku pozicku ?
buchač
15.10.15,19:42
Čo je to menšia suma ?
Na aký účelpotrebuješ ?
Teda ...ak to nie je tajomstvo....
taiko
15.10.15,19:48
Maj rozum, neber si uver, ked nevies, ci ho budes mat z coho splacat. Lahko saTi totiz moze stat, ze sa dostanes do problemov, z ktorych sa uz nevyhrabes.
draik
15.10.15,20:14
Platiť splátky je potrebné od začiatku. Podmienky na pôžičku mimo drobné sumy (do max. pár sto eur) sú už prísnejšie aj v nebankovkách.
nuf444
15.10.15,20:22
tak cca 300 € , na stravu a podobne veci
buchač
15.10.15,20:29
Ti nemá kto požičať...rodina,známi, priatelia...?
nuf444
16.10.15,00:01
a mozem taku pozciku dostat , napr 500 € , asi nahdou nvs kde je to najvyhodnejsie ?
Dáša_
16.10.15,03:40
Oliwa
16.10.15,05:18
Koľko máš rokov a kde bývaš? Ak si na tom tak, ako píšeš...
Keď si zdravý, fyzicky zdatný a nebojíš sa práce, určite sa v Tvojom okolí nájdu ľudia, ktorí ešte nemajú zrýľovanú záhradu a potrebovali by pomoc... Nie každý má totiž len trávnik a tuje, zopár záhradkárov ešte odoláva... 300 evri to síce nebude, možno strava + menšia kešovka, záleží na dohode... Ale budeš na čerstvom vzduchu, prevetráš si hlavu a určite prídeš na lepšie myšlienky ako brať si pôžičku a k tomu z nebankovky, ktorú chceš začať splácať o rok...
ivka70
16.10.15,05:32
Zadlzovat sa, lebo nemas pracu a peniaze nie je dobry napad.
Skor si pozicaj od pribuznych, ak je to take zle.
Pripadne sa popytaj tvojej banky na moznosti ist na ucte do debetu, ale aj to si striehni, lebo kryt pozicku pozickou je prvy krok do ...

2 mesiace ped vianocami sa najde dost pracovnych ponuk najma v obchode, tak na prechodny cas skor zober aj taku pracu a popri tom si hladaj pracu, kde by si sa uchytil trvalejsie.
taiko
16.10.15,05:54
Ty necitas, co Ti ludia pisu? Ked najdes takeho idiota, co pozicia nezamestnanemu a zoberies si pozicku a nahodou nedostanes pracu a teda pozicku nebudes schopny splacat, tak Ta nebankovka zoderie z koze, mozno skoncis na ulici a cely zivot budes luzer, socka, chudak, zobrak, spodina. Chapes , co Ti pisem ?
lacotinka
16.10.15,06:03
Na stravu a podobné veci sa NEBERIE pôžička = nie si štát, aby si si mohol dovoliť pôžičku PREŽRAŤ !!!
KEJKA
16.10.15,09:57
presne, ja by som tiež potrebovala brigádnika do záhrady
upratať na zimu, plus ťažšie práce pre chlapa, ktoré nevládzem.
Veľké obchody stále berú brigádnikov, nie je problém si prácu nájsť.
ivka70
16.10.15,09:59
nebankovke musis zacat splacat hned ..a vela .... rozumny clovek sa na to neda ....
Tweety
16.10.15,10:10
neskúšaj nebankovku, nepozeráš TV,? ľudia pre pár drobných prichádzajú o svoj majetok
Oliwa
16.10.15,10:20
Ktovie či má nuf444 nejaký majetok... Ak je mladý a býva u rodičov, môže byť aj niekto ako Štěpánek z Básnikov, keď sa ho pani v banke pýtala, či má nejaký majetok... Majetek? Maminka má šicí stroj... Minerva Bobin... :D Sorry, len tá zmienka o majetku vo mne evokovala spomienku na film...
Oliwa
16.10.15,10:24
Po nufovi ani chýru ani slychu... Dúfam, že nesedí v niektorej nebankovke a neupisuje svoju dušu Mefistovi...
Tweety
16.10.15,10:24
to ja len tak ako varovanie
Oliwa
16.10.15,10:44
Veď ja viem, kurátenko... Len či sa to neminie účinkom...
nuf444
16.10.15,11:05
no nema mi velmi kto požicat, ako ja som nad tym uvazoval dost a isto by som to stihol splacat povedzme naopr 50 € mesačne , cenim si rady ktore su myslene dobre ze nemam brat ale ja som sa skor chcel spytat kde by sa to dalo ked ma niekot skusenost s nejakou nebankovkou
buchač
16.10.15,11:16
Nedávam neužitočné.

ALE čiastočne nesúhlasím a ešte menej súhlasím.

Ten trávnik a podobné záležitosti (kešeňovka o ničom + strava k tomu) nič neporiešia.

Nik nevie a mladý sa presne nevyjadril, že na čo potrebuje love.
Píše len o čiastke 300€ na stravu a podobne.
Oliwa
16.10.15,11:23
No nuf, viem, že osudy bývajú všelijaké... ale ak si myslíš, že by si isto nemal problém splácať pôžičku napr. 50 € mesačne, len Ty vieš, prečo bol problém doteraz tých 50 € mesačne ušetriť, aby si sa teraz nemusel zadlžovať... Samozrejme za predpokladu, ak si predchádzajúci rok pracoval a za prácu dostával plácu, dajme tomu že nefajčíš ani nepiješ...
nuf444
16.10.15,15:22
tak aby som si udrzal isty zivotny standart , a penaiez isto splatim nazad len som potreboval vediet ze kde sa da pozicat a popripade kde je to najvhodnejsie
nuf444
16.10.15,15:23
tak aj ked preptalim napr 30 perecent tak sa mi to oplati a mozem to splacatz aj hedn len som bol zvedavy ci existuje taka alternativa
Tweety
16.10.15,15:26
oplatí sa ale nie tebe
nuf444
16.10.15,15:29
ano ja tomu chapem ze iste riziko tam je ale , naco sem nieco take pises chapem ze si myslis ze je to doibra rada ale ked napr budme mat urok 50 € mesance tak hoci by som nemal tolko mi uz mama da ked pojde do najhrosie a nebudme mat co uz je samo o sebe mala sanca taze skoro na isto by som to zvladaol a peniaze potrebujem a chcel som sa spytat ze kde by sa to dalo a nie vas nazor na to
nuf444
16.10.15,15:34
ja som si vedel usetrit aj 1200 € mesacne , a mal som peniaze skoro stale len som ich dost hlupo rozflakal , pri uplne najhoirosm keby som jeden mesiac nenasporil tych 50 € by som tolko popytal od matky keby silo do najhoriseho , ale ja som sa pytal kde by sa to dalo kolko asi by som mohol dostat a aky je tam urok to jak to budme splacat je uz moj porblem nato soms a nepytal , ale cenim si itak vase obav ktore su na mieste
buchač
16.10.15,15:43
nuf444 (Dnes 14:05) no nema mi velmi kto požicat, ako ja som nad tym uvazoval dost a isto by som to stihol splacat povedzme naopr 50 € mesačne , cenim si rady ktore su myslene dobre ze nemam brat ale ja som sa skor chcel spytat kde by sa to dalo ked ma niekot skusenost s nejakou nebankovkou


nuf444 (Dnes 18:22) tak aby som si udrzal isty zivotny standart ...
Čakal som na reakciu, takže :
Pfúúú...štandart ?
To je podľa Teba čo ? Lebo podľa mňa jazdenie autom, dať si dobré cigárko ku perfeknej káve...šunečka, ovocie...finančne náročné koníčky a podobne, šak sa snáď chápeme.
Ak ale na štandart nemám, tak utiahnem opasok...
Miesto šunky si dám liptovskú salámu, miesto tropického ovocia budú jablká...a koníčky sú odstavené na vedľajšiu koľaj...
-------------------------------
Dalo by sa pokračovať, ale to asi nemá význam...Ty si proste rozhodnutý sa zadlžiť (aj u nebankovky, inde nemáš šanc) a ostatok ide mimo.
Nehodnotím Tvoje konanie, to mi nenáleží...ale každý už snáď bolv nejakých sračkách (menších-väčších), aj ja, no do nebankovky by som nešiel teda.
--------------------------------
Len pre úplnosť dodávam.
Spomínaš o platení určitej sumy, t.j. 50€ / mesiac.
aby jasno bolo, nebankovky takéto (mesačné splátky) neposkytujú. Tu by si musel splácať obdobnú sumu za týždeň.
Zadaj čísla do koloniek a vypočítaj si svoje platby a následné preplatenie. Ak nebudeš stíhať, tak úroky rastúúúú...
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/hotovostne-pozicky.php?pozicka=300%2C00&splatka=50%2C00&doba=5&doba_interval=1&interval=1
Dáša_
16.10.15,16:23
to bude jeden mesiac a čo ten ďalší mesiac a čo na Nový rok?????
Ingrid Ondruskova
16.10.15,16:44
Chlapče, chlapče, Ty si nedáš povedať???ale potom na Markíze v Reflexe neplač do kamery že ako Ťa krásne nebankovky ogabali !!! Buď povďačný že Ťa tu ľudia varujú a nie sa urážaš /viď posledná vetička v príspevku dnes o 18:29hod.!!/ Asi máš zaistený mama hotel , takže za golier Ti neprší, sedíš si v teplúčku aj o stravu máš postarané, kým si nenájdeš flek, na nič iné nemáš nárok, len na tú blbú stravu a prespatie, žiaľ....
Tweety
16.10.15,16:54
Jednoducho nechce počuť rady, že neber, tak ako sa hovorí, komu niet rady , tomu niet pomoci.
Oliwa
16.10.15,17:00
Je rozhodnutý... a my sme mu neporadili, ktorá nebankovka je najlepšia...
KEJKA
16.10.15,18:41
ak ti mama dá, tak nech ti dá na stravu a nie na splátku úžerníkom.
pavol54
16.10.15,19:39
On nehľadá prácu ale zamestnanie a blbcov
karol.za
16.10.15,20:09
ale on stále hľadá nebankovku a stále nechápe že nakoniec bude ten blbec on,nebankovka sa o to postará :)
KEJKA
17.10.15,04:40
to nie je ponuka pre Teba.
nuf444
17.10.15,06:40
taze kazdy jeden uver z kazdej nebankovky sa neda vobec splatit , aj ked budem splacat jak mam na cas , aj ked ho preplatim povedzme dva krat na urokoch tak nie je za ziadnch okolnosti mozne ho splatit
ivka70
17.10.15,06:56
Mimochodom, k tej minuske: nie je to len komentar, je tam informacia, ze sa ma na uver spytat vo svojej banke v podobe moznosti precerpania penazi na ucte- v tomto pripade pre neho najlacnejsia a najrychlejsia moznost - ak mu to banka povoli. To zavisi zvycajne od jeho platobnej historie.
lacotinka
17.10.15,13:17
možno plánuje požičiavať si 300€/mesiac :D :D