Lucianka 82
16.10.15,07:48
Ahojte,s manželom sa rozvádzame.No aj napriek tomu si v celku dobre rozumieme-zatiaľ.Máme spolu dve deti,ktoré milujú svojho otca a rovnako aj on ich.Manžel mi navrhol striedavú starostlivosť...no bojím sa do toho ísť....predsa len...No na druhej strane,nechcem ani manžela a ani deti ukrátiť o to,aby boli spolu,aby sa aj on rovnako podielal na výchove a starostlivosti.Určite nepatrím medzi matky,ktoré priam zakážu nejaký ten kontakt,toto nechcem a nikdy nedopustím.
Budem rada,ak sa tu niekto nachádza,kto rieši podobný problém..
ivka70
16.10.15,06:17
KoxXxo
16.10.15,07:18
však zostaňte radšej všetci spolu..
kvjetecko
16.10.15,08:14
my fungujeme s exmanzelom na striedavej starostlivosti o 6r.dceru, striedame sa po tyzdni. mame to takto priblizne 1 a pol roka. nie som toho zastancom a idem to riesit...
urcite bojuj aby boli deti pri tebe a styk s otcom podla dohody. moja dcera nevie kde ma domov, stale pendluje horedole, navyse ked je u neho dava ju este k exsvokre aj na viac dni; prenasame veci, oblecenie, lieky...
ja som si tiez hovorila, ze aj on ma pravo byt snou tak isto ako ja, ale ked vidim ako sa o nu stara (teda vlastne nestara) tak si trieskam hlavu, ze aka som bola sprosta, ked som si myslela, ze to bude dobre.
a odhliadnuc od toho ze dieta je zmatene, tak ten stav ktory zazivam ked ide dcera na tyzden prec je strasny.
dmc
16.10.15,08:34
ja som si tiez hovorila, ze aj on ma pravo byt snou tak isto ako ja, ale ked vidim ako sa o nu stara (teda vlastne nestara) tak si trieskam hlavu, ze aka som bola sprosta, ked som si myslela, ze to bude dobre.
a odhliadnuc od toho ze dieta je zmatene, tak ten stav ktory zazivam ked ide dcera na tyzden prec je strasny.

Ak si myslis ze to tvoj byvaly manel nezvlada - ries to - ale prosim ta nepausalizuj svoj nazor a skusenost na vsetkych otcov. Existujú aj otcovia ktorí svoje deti miluju a chcu sa podielat na ich vychove aj ked vztah medzi manzelmi nefuguje. Sama tazatelka pisala ze chce aby sa podielal na vychove tak si nechaj tieto vykriky do tmy idealne na forum modry "dojnik" a podobne femini skupiny.

Ano mama je MAMA -ale aj otec vie byt OTEC.
ivka70
16.10.15,08:50
Ahojte,s manželom sa rozvádzame.No aj napriek tomu si v celku dobre rozumieme-zatiaľ.Máme spolu dve deti,ktoré milujú svojho otca a rovnako aj on ich.Manžel mi navrhol striedavú starostlivosť...no bojím sa do toho ísť....predsa len...No na druhej strane,nechcem ani manžela a ani deti ukrátiť o to,aby boli spolu,aby sa aj on rovnako podielal na výchove a starostlivosti.Určite nepatrím medzi matky,ktoré priam zakážu nejaký ten kontakt,toto nechcem a nikdy nedopustím.
Budem rada,ak sa tu niekto nachádza,kto rieši podobný problém..
Ako znie otázka?
To je debata, nie otazka ........
Oliwa
16.10.15,08:58
my fungujeme s exmanzelom na striedavej starostlivosti o 6r.dceru, striedame sa po tyzdni. mame to takto priblizne 1 a pol roka. nie som toho zastancom a idem to riesit...
urcite bojuj aby boli deti pri tebe a styk s otcom podla dohody. moja dcera nevie kde ma domov, stale pendluje horedole, navyse ked je u neho dava ju este k exsvokre aj na viac dni; prenasame veci, oblecenie, lieky...
ja som si tiez hovorila, ze aj on ma pravo byt snou tak isto ako ja, ale ked vidim ako sa o nu stara (teda vlastne nestara) tak si trieskam hlavu, ze aka som bola sprosta, ked som si myslela, ze to bude dobre.
a odhliadnuc od toho ze dieta je zmatene, tak ten stav ktory zazivam ked ide dcera na tyzden prec je strasny.
Lucianka, prečítaj si túto odpoveď a vynásob ju dvomi, keďže máš dve deti...
A predstav si, že by si to bola Ty, kto by musel chodiť na takéto "týždňovky"...
Ak si s manželom vcelku dobre rozumiete a obaja deti milujete, je rozvod naozaj jediné riešenie? Možno by stačilo trošku viac vzájomnej tolerancie, či odpustenia, možno... Ty vieš...
Ak máš 33 rokov, malé deti a život pred sebou, dokedy ich mieniš prevlákať ako mačka mačence? Pre ich dobro to určite nebude... Ja takéto riešenie vnímam skôr ako náplasť na možné výčitky svedomia, akí sme napriek rozvodu "úžasní rodičia"... Len či si to isté budú myslieť aj Vaše deti... :(:(
willma
16.10.15,09:43
Ak sa obaja rodičia vedia a chcú postarať o deti, treba to aj deťom podať a prezentovať vhodným spôsobom - nemyslím, že by mali mať z toho pocit, že sú prevlákané ako mačence - treba im v oboch domácnostiach vytvoriť podmienky a keď sú dvaja dospelý rozumní tak je to pre dobro všetkých zúčastnených. V každej domácnosti môžu mať podnetné prostredie a budú to brať ako dobrodružstvo. A druhý rodič si v čase neprítomnosti detí môže spraviť svoj vlastný program bez výčitiek, že ich necháva samé doma.
kvjetecko
20.10.15,06:52
[QUOTE="kvjetecko"]
ja som si tiez hovorila, ze aj on ma pravo byt snou tak isto ako ja, ale ked vidim ako sa o nu stara (teda vlastne nestara) tak si trieskam hlavu, ze aka som bola sprosta, ked som si myslela, ze to bude dobre.
a odhliadnuc od toho ze dieta je zmatene, tak ten stav ktory zazivam ked ide dcera na tyzden prec je strasny.

Ak si myslis ze to tvoj byvaly manel nezvlada - ries to - ale prosim ta nepausalizuj svoj nazor a skusenost na vsetkych otcov. Existujú aj otcovia ktorí svoje deti miluju a chcu sa podielat na ich vychove aj ked vztah medzi manzelmi nefuguje. Sama tazatelka pisala ze chce aby sa podielal na vychove tak si nechaj tieto vykriky do tmy idealne na forum modry "dojnik" a podobne femini skupiny.

Ano mama je MAMA -ale aj otec vie byt OTEC.[/QUOTE

nepausalizujem. ano, aj on ju nadovsetko miluje, aj on sa chce podielat na vychove ,
ale je to chlap, jednoducho to nevie robit, nevie sa starat o dieta, nevie varit, prat...., robit si s nou ulohy, hrat sa s nou, pocuvat ju... co vie, je ze s nou ide na ihrisko, lyzovat, korculovat potom pride so zlomenou nohou, rukou. co vie, je ze ju na obed zoberie do fastfoodu. co vie, je ze ju posle hrat sa ku kamaratke aby mal cas robit si robotu, kedze on robi doma. to je len par prikladov. ale miluje ju. to je dolezite.
nie, urcite nehadzem vsetkych chlapov do jedneho vreca.
veronikasad
20.10.15,10:15
kvjetecko, bývate obaja v jednom meste ? Ako riešite školu - predpokladám že dcéra je prváčka...
matea31
20.10.15,10:22
ak vychádzate celkom dobre, tak do toho chod, ide aj o to, aby deti videli aj o otca a mali aj jeho výchovu, jeho vzor by im chýbal
kvjetecko
21.10.15,08:22
kvjetecko, bývate obaja v jednom meste ? Ako riešite školu - predpokladám že dcéra je prváčka...

ano, v jednom meste. skolku mala na sidlisku, kde sme byvali spolu. ja som sa odstahovala na ine sidlisko, skolku dochodila tam. skolu som musela tiez dat na to "jeho" sidlisko, pretoze nechcel ani za svet suhlasit, aby chodila do skoly na to " moje" sidlisko (totiz, nechce sa mu vstavat, kedze nemusi ist do prace) . musela by som to dat na sud.na to ale nemam nervy .... takze ja ju vozim . ucebnice zatial nema, je prvacka, domov si nosia len zosity v ktorých su ulohy, ostatne zostava v triede.
Lucianka 82
21.10.15,20:41
Ak sa obaja rodičia vedia a chcú postarať o deti, treba to aj deťom podať a prezentovať vhodným spôsobom - nemyslím, že by mali mať z toho pocit, že sú prevlákané ako mačence - treba im v oboch domácnostiach vytvoriť podmienky a keď sú dvaja dospelý rozumní tak je to pre dobro všetkých zúčastnených. V každej domácnosti môžu mať podnetné prostredie a budú to brať ako dobrodružstvo. A druhý rodič si v čase neprítomnosti detí môže spraviť svoj vlastný program bez výčitiek, že ich necháva samé doma.
Zdielam tvoj názor...Aj ked samozrejme ideme od seba-my rodičia-no rodičmi ostávame aj po rozvode.
Tie vzťahu nie sú úplne dokonalé,kedže sme na tom tak ako sme a rozhodli-rozhodla som,tak ako som rozhodla...mám na mysli samotný rozvod-no nerozvádzam sa kvôli zlej povahe manžela atd.
Ako človeka ho mám stále rada a netúžim byť matkou,ktorá sa mi "vypomstí" ešte aj skrz deti....on ich miluje a sú mu všetkým.Je to vzájomné.
Preto to zrejme skúsime takto...uvidím ako sa to časom vykryštalizuje.
Lucianka 82
21.10.15,20:44
ak vychádzate celkom dobre, tak do toho chod, ide aj o to, aby deti videli aj o otca a mali aj jeho výchovu, jeho vzor by im chýbal
Zvlášť,ked sú to chlapci...Samozrejme,že teraz je to medzi nami-rodičmi-z časti napätie..no časom sa to možno nejakým spôsobom urovná a všetko bude v rámci normy tak ako má byť..Hlavne,aby boli deti šťastné a my vlastne tiež...no už každý zvlášť.
Lucianka 82
21.10.15,20:49
my fungujeme s exmanzelom na striedavej starostlivosti o 6r.dceru, striedame sa po tyzdni. mame to takto priblizne 1 a pol roka. nie som toho zastancom a idem to riesit...
urcite bojuj aby boli deti pri tebe a styk s otcom podla dohody. moja dcera nevie kde ma domov, stale pendluje horedole, navyse ked je u neho dava ju este k exsvokre aj na viac dni; prenasame veci, oblecenie, lieky...
ja som si tiez hovorila, ze aj on ma pravo byt snou tak isto ako ja, ale ked vidim ako sa o nu stara (teda vlastne nestara) tak si trieskam hlavu, ze aka som bola sprosta, ked som si myslela, ze to bude dobre.
a odhliadnuc od toho ze dieta je zmatene, tak ten stav ktory zazivam ked ide dcera na tyzden prec je strasny.
Nemôže za tým byť aj ten samotný fakt,že ty sama to "nezvládaš?"Samotný odchod,ako píšeš..
Vieš,ak mám byť úprimná,tak dieťa má právo navštíviť a pobudnúť aj u starých rodičoch...Nič v zlom,ale aj otec by mal vidieť ako vyrastá jeho dieťa.Podieľať sa na výchove.Myslím,že deťom viac ublížime,ak im zakážeme vlastných otcov....
Lucianka 82
21.10.15,20:56
my fungujeme s exmanzelom na striedavej starostlivosti o 6r.dceru, striedame sa po tyzdni. mame to takto priblizne 1 a pol roka. nie som toho zastancom a idem to riesit...
urcite bojuj aby boli deti pri tebe a styk s otcom podla dohody. moja dcera nevie kde ma domov, stale pendluje horedole, navyse ked je u neho dava ju este k exsvokre aj na viac dni; prenasame veci, oblecenie, lieky...
ja som si tiez hovorila, ze aj on ma pravo byt snou tak isto ako ja, ale ked vidim ako sa o nu stara (teda vlastne nestara) tak si trieskam hlavu, ze aka som bola sprosta, ked som si myslela, ze to bude dobre.
a odhliadnuc od toho ze dieta je zmatene, tak ten stav ktory zazivam ked ide dcera na tyzden prec je strasny.
Lucianka, prečítaj si túto odpoveď a vynásob ju dvomi, keďže máš dve deti...
A predstav si, že by si to bola Ty, kto by musel chodiť na takéto "týždňovky"...
Ak si s manželom vcelku dobre rozumiete a obaja deti milujete, je rozvod naozaj jediné riešenie? Možno by stačilo trošku viac vzájomnej tolerancie, či odpustenia, možno... Ty vieš...
Ak máš 33 rokov, malé deti a život pred sebou, dokedy ich mieniš prevlákať ako mačka mačence? Pre ich dobro to určite nebude... Ja takéto riešenie vnímam skôr ako náplasť na možné výčitky svedomia, akí sme napriek rozvodu "úžasní rodičia"... Len či si to isté budú myslieť aj Vaše deti... :(:(
Ak vyprchá láska,niet cesty späť....
Vždy lepšie pre deti,vyrástať bez hádok atd.
A čo sa "sťahovania" týka...ak si my-rodičia,nebudeme samy robiť problémy a to tým,že nebudeme deťom "tlačiť" do hlavy svoje dojmy z toho druhého a nehľadať chyby aj ked nie sú...a nešpiniť sa navzájom...tak si nemyslím,že deti by mali trpieť.Dieťa ak cíti,že ho ľúbia obaja rodičia a ono ľúbi tiež...tak sa určite aj teší na ten čas strávený s konkrétnym rodičom.
Budem sa opakovať,no nepatrím medzi matky,ktoré budú robiť všetko preto,aby zakázali akýkoľvek kontakt s vlastným otcom.
Lucianka 82
22.10.15,12:07
však zostaňte radšej všetci spolu..
ísť od seba,nemusí hned znamenať sa úplne nenávidieť a ubližovať si...