Diana Vinklerová
16.10.15,07:48
Dala som vypoved 15.10. 2015 k ukonceniu PP k 31.10.2015. Zamestnavatelka mi povedala, ze je tam vypovedna doba dva mesiace. Chcem sa opytat ci mozem ist pocas tejto doby na PN a bude mi pocas nej plynut vypovedna doba? Ja mam od 2.11.2015 nastupit do novej praci,ale kedze moja terajsia zamestnavatelka ma nechce pustit co mam urobit? Povedala ze bud ma pusti aj skor alebo aj neskor,podla toho ci si najde nahradu.
Tweety
16.10.15,05:53
Nemala si dávať výpoveď, tam je VD, mohli ste sa dohodnúť na Dohode podľa § 60 ZP k tomu dátumu. Teraz musíš VD odpracovať, ak neodpracuješ a máš v PZ formulku o pokute za nedodržanie VD, zaplatíš ju. AK budeš chorá, a budeš na DPN nemôžeš nastúpiť do iného zamestnania, musíš dodržiavať liečebný režim..
Ak o novom zamestnaní vieš už skôr, mala si aj výpoveď dať skôr.

Otázky nedávame do debát ale založíme otázku.
ivka70
16.10.15,05:55
Vypovedna doba plynie aj pocas PN, cize ak budes chora a lekar tavypise, mozes ist na PN.
ale pocas PN nemozes nastupit do novej prace.
Mala si sa dohodnut v novej praci na nastupe po vypovednej dobe alebo sa skusit s aktualnym zamestnavatelom dohodnut na ukonceni PP dohodou.
Diana Vinklerová
16.10.15,06:02
Vypoved DOHODOU som jej dala,ale ona sa haji tym ze tam je vypovedna doba. Najprv mi vypoved zobrala, ze ju v poriadku podpise,potom mi volala,ze je na urade a poradili jej inak. Dnes mi vsak povedala,ze ma moju vypoved,ale urobi sa to tak, ze tam je vypovedna doba. Ale ak si najde nahradu skor tak ma pusti,ak si nikoho nenajde,nepusti ma. A ja v terajsej praci zostat dlhsie nechcem. Zato sa pytam, ked pojdem na PN od pondelka napr. ci mi vypovedna doba bude plynut aj pocas PN?
Viem,ze ked budem na PN nemozem nastupit do novej praci.
Tweety
16.10.15,06:03
Výpoveď DOHODOU ZP nepozná, BuĎ výpoveď alebo skončenie PP DOHODOU. To sú dve rozdiene skončenia PP VD počas DPN plynie . PP skončí po uplynutí VD.
jslancik
16.10.15,06:04
dala si jej dohodu o ukončení pracovného pomeru a ona ti ju podpísala, alebo si jej dala výpoveď a ona ti podpísala prevzatie? Lebo mne sa zdá, že nemáš ani jedno, ani druhé...
lacotinka
16.10.15,06:05
ach jáááááááááááááj

začni ZP
logikou
dohodou
Chobot
16.10.15,06:35
Môžeš ísť na PN, ak si chorá. Ak ideš na PN len preto, aby si nerobila do konca októbra, tak si špekulant a simulant. Tá PN ti aj tak nepomôže, lebo ak máš nastúpiť 1.11., tak PN musíš ukončiť 31.10. A pôvodnej práci máš ten istý problém. Po skončení PN by si tam mala nastúpiť.

A prečo si v novej práci sľúbila, že nastúpiš 1.11., keď si nevedela, kedy skončíš predchádzajúce zamestnanie.

Teraz už budeš múdrejšia a nebudeš novému zamestnávateľovi sľubovať nesplniteľné veci. Alebo ak budeš odchádzať z toho zamestnania, kam chceš nastúpiť, tiež odídeš zo dňa na deň?

Existujú nejaké pravidlá ukončenia pracovného pomeru a tých sa treba držať. Ak ťa raz zamestnávateľ nemôže pustiť okamžite, tak to rešpektuj.
Diana Vinklerová
16.10.15,06:56
Nikomu som nic neslubila. Mne terajsia zamestnavatelka slubila ze ked si najdem lepsiu pracu a donesiem jej vypoved 15.10. ma bez problemov pusti. Lenze ked som jej tu vypoved doniesla ona zacala vymyslat. V novej praci, ktoru som si nasla len pred par dnami, im najviac vyhovuje aby som nastupila uz v novembri. A kedze mi terajsia zamestnavatelka povedala ze nebude problem,tak som si naozaj myslela ze problem nebude...
Tweety
16.10.15,06:57
nemala di doniesť výpoveď ale dohodu, veď to máš tu už napísané, že pri výpovedi je podľa zákona VD