michaela322
17.10.15,18:59
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť s refinancovaním hypotéky zo SLSP.
Brala som hypotéku na postupné financovanie stavby rodinného domu. Poskytli nám prvú tranžu, ktorú sme do haliera minuli na stavbu. Presne podľa pokynov sme žiadali o ďalšiu tranžu a prišla mi odpoveď, že aktuálna hodnota nie je postačujúca, že sme nepoužili dostatok vlastných prostriedkov. Ich odhadca povedal, že sme evidentne použili na stavbu cca 15000 eur, ale oni chcú vidieť nárast stavby v hodnote 29000 eur?! Je to normálne? Keby som asi mali mala ten rozdiel 14000 eur tak pokračujem v stavbe a nežiadam ďalšie peniaze, či?!
Máte niekto nejaké skúsenosti? Prosím poradte mi...

Samozrejme prvé čo ma napadlo, že by som to šla refinancovať niekde inde, ale neviem čo všetko mi k tomu treba. Vzhľadom k tomu, že som práve prišla o prácu asi mi po prehodnotení príjmu nedajú nikde nič..
lacotinka
17.10.15,17:05
Málo info o podmienkach tranžovania

PS
A prečo úver tranžovať ????
To vás kto nahovoril ?
michaela322
17.10.15,17:37
Nik ma nenahovoril, akurát som nemala inú možnosť. Pretože na celkovú požadovanú čiastku som nemala čo založiť.
lacotinka
17.10.15,17:41
A vieš mi potom uviesť nejaký rozumný a logický dôvod PREČO si začala stavať ?
michaela322
17.10.15,17:59
Vieš mi aj poraďiť alebo sa ideš len vypytovať?
misoft
17.10.15,18:16
mimotemy
On ti neporadí (a žiaľ ani ja) - ale možno sa časom niekto nájde, čo ti poradí lepšie.
buchač
17.10.15,18:31
michaela322 (Dnes 20:59) Vieš mi aj poraďiť alebo sa ideš len vypytovať?
=======================
Základom odpovede sú doplňujúce otázky .
...a tých pár viet v úvodnom texte nie je veru práve dostatok.
-----------------------------------
Ak si nemala čo založiť, tak čo sa čuduješ ?
------------------------------------
Toto, čo by si Ty chcela, sa snáď dá u PSS (netvrdím na 100%), ale tam sú zasa kua nevýhodné podmienky.

...a iné banky majú podmienky nastavené v podstate rovnaké ako SLSP.