jazdec
17.10.15,21:38
Zdravím,

situácia je nasledovná, od budúceho mesiaca sa koná prevod zamestnancov z personálnej agentúry (s ktorou mám momentálne uzatvorenú neurčitú pracovnú zmluvu) na úplne inú agentúru. Prevod je podľa modelu Transfers of Undertakings Directive2001/23/EC. Mojou otázkou je či nemusím novú zmluvu podpísať a tým ukončiť pracovný pomer. Ďakujem za odpovede. :)
avalik
17.10.15,20:35
Táto smernica je zapracovaná do Zákonníka práce

§ 29a

Ak sa zamestnancovi prevodom majú zásadne zmeniť pracovné podmienky a zamestnanec s ich zmenou nesúhlasí, pracovný pomer sa považuje za skončený dohodou z dôvodov podľa § 63 ods. 1 písm. b) ku dňu prevodu. Zamestnávateľ vydá zamestnancovi písomný doklad o skončení pracovného pomeru podľa prvej vety. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné podľa § 76.
jazdec
17.10.15,21:22
no ono je to tak že podmienky sa menia ale nie zásadne a nemenia sa k horšiemu, ide mi o to že v súčasnom zamestnaní pokračovať nechcem a potrebujem čím skôr skončiť, a teda si myslím že novú zmluvu ma nemôžu prinútiť podpísať, je tak ? predpokladám že by nasledovalo podpísanie výpovede na dohodu zo súčasným zamestnávateľom
avalik
17.10.15,21:35
Tvoj pracovný pomer sa neukončuje, pokračuje pôvodná pracovná zmluva - jej zmena sa robí dodatkom ... ak s tým nesúhlasíš dodatok nepodpisuj, to ale nebude mať vplyv na tvoju pôvodnú pracovnú zmluvu.
Ak sa teda zásadne nemenia pracovné podmienky, môžeš požiadať o skončenie PP dohodou alebo dať výpoveď.
jazdec
18.10.15,05:01
práve ide o to že to nieje dodatok, ale úplne nová pracovná zmlúva (chú zmeniť systém vyplácania odmien, nie hneď ale po určitej dobe)
avalik
18.10.15,05:18
Ak ponúkajú novú zmluvu, tak starú musia ukončiť. Novú, ak nesúhlasíš, nepodpisuj.
jazdec
18.10.15,05:23
tak to aj plánujem urobiť, zatiaľ ďakujem za odpovede