radychtiva
18.10.15,10:13
Dobrý deň! Dali sme zrekonštruovať dlhé roky nepoužívanú murovanú chatu. Doteraz sa tam elektrina používala viac-menej len na svietenie a sadzba bola DD2. Teraz máme v každej miestnosti elektrický konvektor, v jednej z nich aj krb a v ďalšej piecku na drevo (peterky). Túto zimu chceme nechať zapnuté konvektory na minimum, aby sa novo zateplená a vymaľovaná stavba sušila. Inak neplánujeme chatu v zime veľmi používať. Tzn. kúriť budeme len zriedka - nárazovo. Ešte doplním, že aj teplá voda je na elektrinu. Tú budeme využívať, samozrejme, aj v lete. Ostatné spotrebiče: rýchlovarná konvica, dvojplatnička, notebook. Máme požiadať elektrárne o zmenu sadzby na DD5, príp. inú? Orientačná cena za kWh, ak sa dá? Ďakujem za radu.
Peggynka
18.10.15,08:37
Ak by si mala dvojtarifný elektromer so spínačom,tak by to bolo ideálne. Ktorá tarifa je výhodná?To sa odvíja od spotreby a tú treba sledovať.Čím vyššia tarifa-tým nižšia cena za kWh,ale vyššie mesačné poplatky...
Tak som to našla: http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-paragrafy/clanok/284261-spravna-tarifa-rodine-usetri-stovky-eur/
radychtiva
18.10.15,09:49
Ďakujem.
lacotinka
18.10.15,12:48
kedysi sa tarify "lámali" okolo 2500 kWh/rok
Ceny si nájdeš v
URSO
elektrina / rozhodnutia
platné
(meno predajcu)
(priemerná by mala byť pod 0,2 € / kWh )
radychtiva
18.10.15,13:29
Ďakujem veľmi pekne. Je jasné, že musím nejaký čas počkať pri DD2 a zistiť, aká bude skutočná spotreba, kým začnem špekulovať o dvojtarifných sadzbách. O tých cenách/rozhodnutiach na strankach URSO som nevedela. To je pre mňa užitočná informácia.